תזונה ובריאות

בית אבות סיעודי או דיור מוגן סיעודי במרכז

כאשר אדם מגיע למצב סיעודי, בין אם הוא זמני (למשל – תקופת החלמה ממחלה) או מתמשך (התמודדות מממושכת עם מחלה קשה או ירידה בתפקוד), עומדות בפניו כמה אפשרויות לטיפול סיעודי: בביתו, עם מטפל; במחלקה סיעודית; או באגף טיפולי נפרד בבתי דיור מוגן יוקרתי.

מעבר לטיפול בבתי אבות סיעודיים או בבתי חולים סיעודיים, כיום ניתן ליהנות מטיפול סיעודי באגף טיפולי נפרד בבתי דיור מוגן, המהווה גרסה מתקדמת ומשופרת של בית אבות סיעודי יוקרתי בתל אביב, ראשון לציון ואזורים מרכזיים נוספים בארץ, ושומר על כבודם ופרטיותם של המטופלים הקשישים.

להלן כמה מההבדלים העיקריים בין בית אבות סיעודי לבין דיור מוגן סיעודי:

מגורים בבתי אבות סיעודיים לעומת בדיור מוגן סיעודי

בתי אבות רבים מאוכלסים הן בקשישים עצמאיים והן בקשישים סיעודיים או תשושי נפש. לעומת זאת, דיור מוגן משמש כמקום מגורים עם איכות חיים גבוהה לקשישים עצמאיים, ופעמים רבות כולל גם אגפים נפרדים של שירותי סיעוד בדיור תומך סיעודי, עבור דיירים סיעודיים ודיריים תשושי נפש. זהו פתרון המאפשר ליהנות מיתרונות של דיור מוגן ללא החסרונות של הפתרונות הנפוצים שקיימים כיום: בתי אבות סיעודיים, בתי אבות לתשושי נפש ובתי חולים סיעודיים.

האגף הטיפולי בבתי דיור מוגן מציע תפיסה חדשה ומהפכנית של טיפול בקשישים הזקוקים לאשפוז סיעודי, בתנאים אידיאליים ועם מגוון שירותים מתקדמים. בשונה מבתי אבות סיעודיים, בתוכניות דיור תומך מתקדמות מוצעים לדיירים הסיעודיים דירות סטודיו, דירות 2 חדרים או דירות 3 חדרים. הדירות, נוחות וחדישות, מצטיינות ברמת פרטיות מקסימלית, השומרת על כבודם ורוחם של הדיירים ויחד עם זאת מציעה טיפול סיעודי מצוין.

טיפול והשגחה בבית אבות סיעודי

בית אבות סיעודי ובית חולים סיעודי מרכזים תחת קורת גג אחת קשישים הזקוקים לטיפול והשגחה סיעודית צמודה – ומעניקים אותה במרוכז. בבתי אבות אין אפשרות להעסיק מטפל זר, אותו רשאי על פי דין להעסיק רק דייר שגר בקהילה ולא במוסד.

לעומת זאת, תוכניות פרייבט קייר סיעודי מאפשרות לדיירים להמשיך ולנהל – עד כמה שניתן – אורח חיים פרטי ועצמאי. השירותים הניתנים למטופל סיעודי נבנים על פי תוכנית פרטית, המתאימה לקשיים הספציפיים והמצב הבריאותי. נקודה חשובה נוספת היא כי באגפים סיעודיים נפרדים בבתי דיור מוגן, כגון האגף הסיעודי בפולג, רשאי כל דייר להעסיק מטפל המעניק לו טיפול אישי צמוד, בשונה ממה שנהוג בבית אבות סיעודי.

פעילויות בבית אבות סיעודי לעומת בבית דיור מוגן סיעודי

לעומת מרבית בתי האבות, שלא מציעים פעילויות רבות, פעילויות הפנאי המוצעות לקשישים סיעודיים באגפים סיעודיים הנמצאים בבתי דיור מוגן כוללות מגוון רחב של חוגים ופעילויות המתאפשרות הודות לגודלו ולחוזקו של בית הדיור המוגן.

כך למשל, באגף הסיעודי הנפרד שבאחוזת ראשונים נהנים הדיירים מחוגים רבים: פרלמנט בו מתקיים שיח משותף בנושאים אקטואליים, משחקי שולחן עם מתנדבים צעירים (כמו רמיקוב, ברידג’, שש-בש, שחמט ודומינו), חוג התעמלות לצלילי מוזיקה, חוגי ציור וקרמיקה וסדנאות יצירה שונות. פעילויות נוספות: משחקי בינגו, צפייה בסרטים, קבלות שבת עם בני המשפחה וחגיגה משותפת של חגי ישראל: ט”ו בשבט, חנוכה, סוכות, פסח ועוד. פעילויות מעין אלה מתקיימות, במרבית המקרים, בבית אבות יוקרתי או בבית דיור מוגן. לעומת זאת, תוכנית פעילויות עשירה כזו אינה נפוצה בבית אבות סטנדרטי.

לסיכום:

לפני קבלת החלטה לגבי טיפול בבני משפחה סיעודיים, כדאי מאוד לבדוק מספר בתי אבות במרכז ולעיין בתוכניות הטיפוליות. כדאי גם לזכור: לבית אבות במרכז יש חלופה מודרנית וייחודית – דיור מוגן סיעודי באחוזות רובינשטיין.

כתבות מגזין נוספות שיעניינו אותך

מתעניינים באחת מאחוזות רובינשטיין?

מתעניינים באחת מאחוזות רובינשטיין?

השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם!
ניתן ליצור קשר גם בטלפון 076-599-2566


בלחיצה על "שלח" אני מאשר/ת כי קראתי את התקנון וכי הפרטים שמסרתי יכללו במאגר המידע של אחוזות רובינשטיין בהתאם למדיניות הפרטיות של החברה

background Call us