טוען...

החיים בדיור מוגן

אחוזת ראשונים חוגגת 25 שנות מצוינות!

אחוזת ראשונים, בית הדיור המוגן הראשון של אחוזות רובינשטיין, שפתח את עידן הדיור מוגן היוקרתי בארץ, חוגגת 25 שנה להיווסדה. עודד מור, מנכ"ל האחוזה, מספר על המפתחות להצלחתה: "שמירה על סטנדרטים גבוהים וצוות מסור ומלא תשוקה, שרואה את טובת הדיירים לאורך כל הדרך"
תאריך:07.12.21

"התכנון של אחוזת ראשונים החל לפני כ 30- שנה", מספר עודד מור, מנכ"ל אחוזת ראשונים. "אז עוד לא היו בתי דיור מוגן בארץ. ההשראה והסטנדרטים שלפיהם הוקמה האחוזה הגיעו מארצות הברית. המחשבה שהובילה את מתכנני האחוזה הייתה איכות החיים של הדיירים שיתגוררו בה, ולכן היא תוכננה עם מרחבים ציבוריים פתוחים נרחבים ועם דירות מצוידות ונוחות".
המנכ"ל הראשון של האחוזה היה צבי הנדלר ז"ל. הוא היה זה שהטמיע את התרבות האמריקאית של ניהול בתי דיור מוגן באחוזת ראשונים, כשהתחום עוד היה בחיתוליו בארץ. "הוא היה המנטור שלי", מספר מור, המשמש כמנכ"ל האחוזה בעשר השנים האחרונות. "האתגר שלי הוא להמשיך לשמר את הסטנדרטים הגבוהים שהאחוזה יצרה והכתיבה לענף הדיור המוגן בארץ בכללותו".

יתרון הגודל
אחוזת ראשונים היא לא רק האחוזה הראשונה ברשת אחוזות רובינשטיין, היא גם הגדולה ביותר מבין ארבע האחוזות. "ניהול אחוזה כל כך גדולה הוא מורכב יותר, אבל יש לו גם יתרון משמעותי, שכן בית דיור מוגן הכולל מעל 300 דירות הוא בית עשיר שיכול לספק לדייריו את האיכות הטובה ביותר", אומר מור. "הדבר מתבטא הן בסוגי הפעילויות המוצעות בבית, הן בתכנים והן ברמת השירות". לדבריו, "תפיסת הניהול שלי בוחנת את התפוקות של המקום לא רק מנקודת מבט כלכלית, אלא קודם כל מתוך מתן חשיבות לתפוקה העיקרית – שביעות רצון הדיירים. היעד שלנו הוא לגרום לדיירים להיות שבעי רצון לכל אורך הדרך. שביעות הרצון של הדיירים היא הדרך שלנו לייצר שם טוב וביקוש, ומתוך כך מגיעה ההצלחה הכלכלית. זה מוכיח עצמו פעם אחר פעם".

בזכות האהבה
אחוזת ראשונים, הממוקמת במערב ראשון לציון, במרחק לא רב מהים, כוללת מבחר דירות מרווחות ומעוצבות, מציעה חיי תרבות, חברה, ספורט וקהילה עשירים ביותר, בסגנון חיים נינוח ומפנק ובביטחון מרבי. שמה הטוב של האחוזה הולך לפניה לא רק בזכות הוותק והסטנדרטים הגבוהים שהיא הציבה בענף בתי הדיור המוגן בארץ, אלא גם בזכות אנשי הצוות שלה.
"כל מי שניהל ארגון בחייו, טוב ככל שיהיה, מבין כי אינו יכול לגעת בהצלחה מבלי להיות מוקף בצוות מיומן ומחויב", אומר מור. "באחוזת ראשונים מדובר בצוות ותיק ומנוסה מאוד, שמחובר לעשייה באחוזה וגאה בה. הצוות אוהב את המקום ומגיע כל יום לאחוזה כשהוא אחוז תשוקה להצליח ולעשות טוב. כבר 25 שנה שאנחנו 'בית של אהבה'. מי שעובד כאן, עובד מאהבה, מי שגר כאן, גר באהבה, ומי שמבקר כאן, מתאהב מיד. אנחנו גאים מאוד בבית שלנו ובמסורת והתרבות שיצרנו, מכיוון שאנחנו יודעים שהלב שלנו נמצא במקום הזה, וכל מי שמגיע לפה מרגיש כך. אנחנו לא מפסיקים להתחדש וליצור, מה שמאפשר לנו לשמור על הצלחה במשך כל כך הרבה שנים. זה לא מובן מאליו ולכן אנחנו מקפידים לשמור על המהות הזו כל השנים, גם במבט לעתיד. אנחנו גאים להיות שייכים לאחוזות רובינשטיין, שהן שם נרדף לאיכות, ואנחנו מקפידים להניף את הדגל הזה לכל אורך הדרך".

כתבות מגזין נוספות שיעניינו אותך
התנדבות פנסיונרים – היתרונות והאפשרויות של מתנדבים בני הגיל השלישי

עם העלייה הדרמטית בתוחלת החיים בעשרות השנים האחרונות, היחס של החברה לגילאים מבוגרים עבר אף הוא שינויים משמעותיים ביותר. עובדתית ומעשית: בזמננו, רבים מבני הגיל השלישי נמצאים בשיא כוחם ומחפשים דרכים חדשות לעשייה ולמשמעות. פעולות התנדבותיות של פנסיונרים משמעותיות במיוחד, שכן הן מאפשרות גם לתרום וגם להיתרם: מחד, לתת לקהילה ולהעניק לה סיוע המגובה בניסיון […]

דיור מוגן בזמן מלחמה: מעטפת של ביטחון עבור בני הגיל השלישי

בעת מלחמת "חרבות ברזל" אנו חווים ימים מהמאתגרים שידעה מדינת ישראל. אתגרים נפוצים בגיל השלישי כמו בדידות, חרדה, פגיעה באיכות החיים ותחושות ביטחון מעורערות הופכים לגדולים פי כמה וכמה. במחקר שפורסם לאחרונה, אשר נערך על ידי ד"ר אליקים כסלו מבית הספר למדיניות ציבורית וממשל באוניברסיטה העברית בירושלים, נבדקו השלכות המלחמה על אוכלוסיית הגיל השלישי והרביעי […]

מתעניינים באחת מאחוזות רובינשטיין?

מתעניינים באחת מאחוזות רובינשטיין?

השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם!
ניתן ליצור קשר גם בטלפון 076-599-6619


  בלחיצה על "שליחה" אני מאשר/ת כי קראתי את התקנון וכי הפרטים שמסרתי יכללו במאגר המידע של אחוזות רובינשטיין בהתאם למדיניות הפרטיות של החברה

  background Call us
  Accessibility

  FEEDBACK

  Description

  Accessibility

  Accessibility Statement

  array(0) { }