החיים בדיור מוגן

בית דיור מוגן לעומת בית אבות

דיור מוגן לעומת בית אבות מסורתי - כל ההבדלים

בניגוד לבית אבות, שהדיירים בו הם בעיקר מבוגרים סיעודיים, דיור מוגן הוא בית למבוגרים עצמאיים, שבו הם יכולים ליהנות מחיי קהילה עשירים הכוללים מגוון רחב של של פעילויות פנאי ותרבות.
בדיור מוגן מתגוררים הדיירים בדירות פרטיות, בעוד שבבית אבות הדיירים מתגוררים, בדרך כלל, שניים בחדר.

כיום, קיים בישראל מגוון רחב של בתי דיור מוגן ושל בתי אבות במרכז, בצפון או בדרום.

ריכזנו למענכם כמה מההבדלים העיקריים בין הדיור המוגן המתקדם לבין בתי אבות מסורתיים:

קהילה – דיור מוגן

בתי דיור מוגן מתקדמים, כמו אחוזות רובינשטיין, נבנו מתוך תפיסה קהילתית בעלת שני רבדים. הראשונה: תפישה פנים-קהילתית, המאפשרת פרטיות מקסימאלית לדיירים, בדירות ובתים פרטיים. בכל דירה או בית קיים מטבח מאובזר וגדול, והדייר יכול לבחור אם לאכול בדירתו, במסעדת האחוזה או בכל מקום בו יחפוץ.

ובו זמנית – קיום חיי קהילה תוססים, הכוללים מפגש וחברות עם דייבתי אבות יוקרתיים ברחבי הארץרים בעלי תחומי עניין זהים. השנייה: יצירת קשר חזק ובלתי אמצעי עם הסביבה החברתית מחוץ לאחוזה – השכונה, בתי הספר הסמוכים ובתי העסק.

חיבור זה יוצר תחושה חזקה של שייכות קהילתית, המהווה מפתח לחיים חברתיים פעילים, מבוססים והרמוניים. נוסף לכך, בתי דיור מוגן מאפשרים גישה נוחה למקומות אליהם נהגו הדיירים ללכת כשגרו בבתיהם הקודמים: רופא מומחה, תיאטראות, בתי קולנוע או קניונים.

קהילה – בתי אבות מסורתיים

לעומת זאת, בתי אבות אינם מצטיינים באותו סוג של פרטיות ו/או חיי קהילה.

בבתי אבות הדיירים סועדים בחדר אוכל, מה שמגבילם ומחייבם להישאר בבית האבות בזמן הארוחות. נוסף לכך, בתי אבות מן הדור הישן מהווים מעין צורת חיים מבודדת של הדיירים, הממעטים לצאת ולבוא בחברה הסובבת אותם ובדרך כלל אינם מאפשרים גישה נוחה אל המתקנים שבהם נהגו להשתמש.

בריאות וספורט בבתי אבות לעומת דיור מוגן

דיור מוגן, לעומת בית אבות, מציע לדייריו מגוון רב של פעילויות ספורטיביות, שיוצרות סגנון חיים בריא המצמצם ומונע בעיות
רפואיות. באחוזות רובינשטיין, למשל, תמצאו בכל אחת מהאחוזות בריכה, חדר כושר משוכלל, אולמות ספורט ומגוון רחב מאוד של חוגים ופעילויות.

לעומת זאת, בתי אבות אינם מציעים פעילות ספורטיבית מונעת, אלא טיפול המוענק בהתאם למצבו התפקודי של הדייר, מבחינה סיעודית-רפואית, חברתית וסוציאלית. במובן זה, אין בדרך כלל הבדלים בין בתי אבות במרכז, בצפון או בדרום.
רוב בתי אבות פועלים באותה השיטה.

דיור בבתי אבות לעומת דיור מוגן

יתרון בולט של בתי דיור מוגן נעוץ בסוג הדיור: לא עוד חדרים צרים עם שתי מיטות בחדר, כפי שנהוג בבתי אבות מהדור הישן, אלא דירות מעוצבות של 2,3,4 חדרים או פנטהאוזים, מפוארים ומאובזרים, אשר נבנו במיוחד לצרכיו של הדייר הבוגר עם דלתות רחבות, כיור נמוך ועוד. המעבר לבית דיור מוגן הוא למעשה מעבר לבית בתוך בית.

פנאי – בתי אבות מסורתיים לעומת דיור מוגן

לעומת פעילויות הפנאי המצומצמות יחסית המתקיימות בבתי אבות מסורתיים, חיי הפנאי בבתי דיור מוגן מציעים מבחר עשיר של חוגים, הרצאות, פעילויות ספורט ואמנות בכל יום בשבוע, באיכות גבוהה ביותר ועל פני כל שעות היום.

ביטחון – בית דיור מוגן לעומת בית אבות

בתי דיור מוגן הם יחידות גדולות ועצמאיות הנהנות מרמה גבוהה של ביטחון רפואי ואישי.

גם בתי אבות, שבהם חיים דיירים שאינם עצמאיים, מקפידים על הימצאות פעילה של צוות רפואי, אולם רק בית דיור מוגן גדול ויציב נהנה משירותים מתקדמים של מרפאה הפעילה 24 שעות ומאבטחה בסטנדרט הגבוה ביותר.

כתבות מגזין נוספות שיעניינו אותך

מתעניינים באחת מאחוזות רובינשטיין?

מתעניינים באחת מאחוזות רובינשטיין?

השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם!
ניתן ליצור קשר גם בטלפון 076-599-2566


    בלחיצה על "שלח" אני מאשר/ת כי קראתי את התקנון וכי הפרטים שמסרתי יכללו במאגר המידע של אחוזות רובינשטיין בהתאם למדיניות הפרטיות של החברה

    background Call us