טוען...

החיים בדיור מוגן

דיור מוגן אחוזת בית הכרם: איכות חיים בירושלים

בית הדיור המוגן היוקרתי אחוזת בית הכרם מציע שילוב של חיים חברתיים תוססים ופעילים בבניין מהודר ומטופח עם קרבה למקומות תרבות, בילוי ופנאי. התוצאה: איכות חיים ירושלמית מיטבית
תאריך:24.09.22

אם מבקשים להגדיר את בית הדיור המוגן היוקרתי אחוזת בית הכרם בביטוי אחד הוא יהיה: "איכות חיים".
נדמה, כי מילות השיר "ירושלים של זהב" מתארות במדויק את החוויה היום־יומית של דיירי האחוזה, על האוויר הצלול כיין וריח האורנים המרגש.

דיור מוגן - אחוזת בית הכרם ירושלים
אחוזת בית הכרם במבט מהאוויר. משקיפה אל נופי ירושלים
דיור מוגן - אחוזת בית הכרם ירושלים
ספא אחוזת בית הכרם. חיים נינוחים ומלאי עניין

האחוזה ניצבת במיקום קסום, בלב ליבה של שכונת בית הכרם האיכותית.
זוהי שכונה מטופחת ויפהפייה, המשקפת באופן מלא את איכות החיים בירושלים, על כל המשתמע מכך; מסביב לאחוזה פרושים נופי ירושלים הקסומים, ובצמוד אליה רוחשת סצנה אורבנית נינוחה של בתי קפה, מסעדות, חנויות ועוד.

האחוזה עצמה בנויה במיטב מסורת האבן הירושלמית, וכוללת דירות יוקרה מרווחות בסטנדרט מוקפד ואיכותי, מתקנים יוקרתיים של ספורט, תרבות ופנאי, שבהם מתקיימות פעילויות סביב השעון: שחייה בבריכה המחוממת, כושר באולמות ובחדר הכושר, התרגעות בספא המפנק, האזנה למגוון רחב של הרצאות של בכירי האישים המרצים, יצירה במבחר חוגי אמנות, שירה ומשחק, יציאה לטיולים ומופעים, מפגשי קבלת שבת, אירועים מיוחדים ועוד.
כך, הדיירים משלבים בין חיים עשירים ומלאי עניין באחוזה ובסמוך לה לפרטיות מוחלטת בדירתם הפרטית.

דיור מוגן - אחוזת בית הכרם ירושלים
אחוזת בית הכרם. סטנדרט מוקפד ואיכותי

"לא חשבתי שאזכה לפגוש שוב מכרים רחוקים מהעבר"

באחוזת בית הכרם מתגוררים כ-350 דיירות ודיירים, רבים מהם ירושלמים ותיקים – כאלה שנולדו בעיר או התגוררו בה במשך שנים, ורוצים להמשיך לגור בה, וליהנות מאיכות חיים כפולה: זו של העיר וזו של האחוזה.

כאלה למשל הם פרופ' אסתר כהן, שהצטרפה לאחוזת בית הכרם לפני כחצי שנה, ודני מרינוב, שהצטרף לאחוזה עם אשתו חוה לפני כחודשיים וחצי. שאלנו את שניהם על הדרך שהובילה אותם לבחור דווקא באחוזת בית הכרם, ומה גרם להם להתאהב באחוזה – ולהתיישב בה.

דני מרינוב יחגוג בקרוב את יום הולדתו העגול 80, ובנקודת הזמן הזו הוא מציין גם 14 שנות פנסיה מבורכת שבה הוא שומר על שגרה מלאה של פעילויות, התנדבות מרשימה וחיי חברה עשירים. במשך כ־35 שנה דני מילא תפקידים בשירות הציבורי, כסמנכ"ל כספים בביטוח הלאומי וכחשב במשרד האוצר. דני ואשתו חוה, שבעבר הייתה אחות ראשית בבית החולים הדסה, פרשו באותו יום, ומאז פתחו בחיים עשירים ומלאים.
"החלטנו לעשות שינוי פאזה ולעבור לדיור מוגן בשלב הזה, מתוך הבנה שמאוחר יותר זה עלול להיות קשה או בלתי אפשרי", מסביר דני. "כיון שרצינו להישאר בסביבה עירונית חיפשנו ומצאנו את אחוזת בית הכרם, והיא מאוד מצאה חן בעינינו. אהבנו את הטיפוח של הגינות, את הדירות והחיים החברתיים. מתקני הספורט היו חשובים מאוד לשנינו, כי בעבר שחינו בבריכה, והיה חשוב לנו לשמור על אותה שגרה".

דיור מוגן - אחוזת בית הכרם ירושלים
מתקנים יוקרתיים של ספורט, תרבות ופנאי

הוא מציין את הקִרבה למקומות הבילוי, ולכך שגם הם מהווים מרכיב ביצירת איכות החיים הגבוהה באחוזה. "הכול נמצא ממש ליד האחוזה, ואם רוצים להגיע לעיר יש תחבורה ציבורית נוחה ותחנה של הרכבת הקלה. אנחנו עדיין נוהגים, כך שאין בעיה גם להתניע את הרכב – ולהגיע לכל מקום שאנחנו רוצים".

ההתאקלמות המהירה הפתיעה את בני הזוג מרינוב. "היינו צריכים להיפרד מבית שאהבנו מאוד, רהיטים וציוד, ולעבור למקום חדש, אבל לא ידענו איזה הפתעות טובות מצפות לנו", מספר דני. "אבא שלי היה מייסד חברת התחבורה הציבורית הוותיקה בירושלים 'המגשר', ולהפתעתי גיליתי שחלק מהנהגים של הקואופרטיב מתגוררים באחוזה. אלה אנשים מדור שבוגר ממני, והכירו היטב את אבי. שמחתי לגלות שהוא זכור להם לטובה, ומפה יצאו המון סיפורים משותפים, על אבא על החברה ועל התקופה ההיא. לא העליתי על דעתי שמפגש כזה יכול להתרחש".

דני מציין שדבר נוסף שהפתיע אותו והתגלה כבילוי מהנה היא קבלת השבת השבועית. "אם היו שואלים אותי לפני שנה אם אני חושב שאקח חלק במפגש כזה, התשובה הייתה 'לא' מוחלט. אבל מרגע שהצטרפתי למפגש אחד, אני מגיע בכל שבוע. אני נפגש עם אנשים ואנחנו מדברים, שרים, אוכלים וממש נהנים".

הוא מסכם: "התאקלמנו די מהר. קיבלו אותנו יפה – הצוות והדיירים. הוזמנו להתארח בבתים של דיירים ותיקים. יש פה קבוצה שנפגשת פעם בשבוע לקפה, אז הצטרפתי גם אליהם. את חלקם אני מכיר, וחלקם הכרתי עכשיו".

 

———————————————————-

מעוניינים לשמוע פרטים נוספים על אחוזת בית הכרם?
התקשרו ונשמח לעזור: 3616*

———————————————————–

דיור מוגן - אחוזת בית הכרם ירושלים
דני מרינוב. "לא ידענו איזה הפתעות טובות מצפות לנו"

היה ברור שאשאר בירושלים

שכונת בית הכרם מסמלת עבור פרופסור אסתר כהן את הבית.
היא בת 74, אם לשני בנים, וסבתא לשני נכדים ולשלוש נכדות. ירושלמית במקור ולמרות שבמשך השנים נדדה ברחבי הגלובוס, כבת להורים עובדי חוץ, ובשלב מאוחר יותר במסגרת עבודת דוקטורט בארה"ב, השורשים שלה נטועים בבית הכרם.
בתפקידה האחרון הייתה מרצה להיסטוריה של ימי הביניים באוניברסיטה העברית בירושלים.

אסתר מתגוררת באחוזה מזה כחצי שנה. על ההחלטה לעבור היא מספרת: "אחותי, שגדולה ממני בארבע שנים, עברה לדיור מוגן וראיתי שהיא נהנית, פעילה מאוד וטוב לה. לעומתה, הרגשתי שאני לבד והקירות מתחילים לסגור עליי. בתקופת הקורונה מצאתי את עצמי יושבת ימים שלמים בבית ולמעט שיחות זום הייתי לבד. התחלתי לבדוק, וכמובן שחיפשתי בסביבה שמרגישה כמו בית. הגעתי לאחוזת בית הכרם ובמקרה התפנתה גם דירה.
הדבר הראשון שראיתי כשנכנסתי לדירה היה אור, הרבה אור. הבית מרווח מאוד, ויש לי את הפרטיות כשאני צריכה אותה, ומצד שני את הפריווילגיה שהכול נמצא ממש למטה – בתי קפה, חנויות, בית מרקחת, מסעדות. אם אני רוצה, יש תחבורה ציבורית מצוינת להגיע לעיר, וממש ליד האחוזה יש תחנה של הרכבת הקלה".

דיור מוגן - אחוזת בית הכרם ירושלים
חיי תרבות תוססים באחוזת בית הכרם

 

מכיוון שאסתר התגוררה גם קודם לכן בשכונת בית הכרם, היא ממשיכה לפגוש את חברותיה מהעבר. אולם המעגל הוותיק הולך ומתרחב, כשבזכות הפעילויות הרבות באחוזה היא מכירה אנשים נוספים. "חלקם מבוגרים ממני בכמעט עשר שנים. אבל הפעלתנות שלהם גורמת לי לחשוב שאולי הם צעירים ממני", היא אומרת ומוסיפה: "יש דברים שבעבר, כשהייתי חלק מעולם האקדמיה, לא היה לי את הלוקסוס להתפנות אליהם. אבל מאז שאני באחוזה אני מוצאת להם זמן. פתאום יש לי זמן לכתיבה, לספורט ואני גם לומדת צרפתית. לאחרונה הציעו לי להצטרף למקהלה של האחוזה. לא חשבתי שיש לי קול מתאים, אבל הלכתי, ואני נהנית מאוד.
בכל פעילות אני מכירה עוד אנשים. בכלל, יש פה שילוב מוצלח מאוד של חיי חברה, ולצד זה האפשרות לקבל את השקט שאני צריכה מדי פעם. אני שמחה מאוד שעברתי לכאן – איכות החיים שלי נהדרת".

דיירי אחוזת בית הכרם נהנים מביטחון אישי, חברתי ורפואי ומאיכות חיים גבוהה בשכונה ירושלמית יפהפייה ומוריקה.
אם ברצונכם לשמוע עוד על האחוזה או להגיע אליה, אתם מוזמנים להתקשר לטל' 3616*

כתבות מגזין נוספות שיעניינו אותך

דיור מוגן מומלץ: כך תדעו איך לבחור בדיור המוגן המתאים לכם ביותר

דיור מוגן הפך לאופציה אטרקטיבית ביותר עבור אוכלוסיית גיל הזהב בזכות סביבת מגורים מוגנת ובטוחה, מגוון רחב של פעילויות פנאי, תרבות וספורט, קהילה חברתית איתנה, שירותים רפואיים צמודים ואבטחה 24/7. כיום יש מגוון גדול של בתי דיור מוגן בארץ, כך שאפשרויות הבחירה רבות וההתלבטויות לא מעטות. לכן, ועל מנת לסייע לכם להגיע להחלטה הנכונה, במאמר […]

דיירי האחוזות מספרים על החיים בהן

צפו בדיירי אחוזות רובינשטיין מספרים על המעבר לאחוזות ועל החיים בהן >>

הטריקים והשטיקים במחירי דיור מוגן

עוברים לדיור מוגן? חשוב מאוד שתשימו לב לכל הסעיפים בחוזה המעבר  לאחר שהחלטתם לעבור לבית דיור מוגן, תקבלו לידיכם את הסכם הכניסה לבית. מטבע הדברים, כשמדובר במעבר לבית חדש המעניק מגוון גדול של שירותים, חוזה דיור מוגן הינו מפורט ומורכב.  ישנם הבדלים משמעותיים בין החוזים של רשתות הדיור המוגן השונות שמתבטאים בסופו של דבר במחיר […]

מתעניינים באחת מאחוזות רובינשטיין?

מתעניינים באחת מאחוזות רובינשטיין?

השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם!
ניתן ליצור קשר גם בטלפון 076-599-6619

    בלחיצה על "שליחה" אני מאשר/ת כי קראתי את התקנון וכי הפרטים שמסרתי יכללו במאגר המידע של אחוזות רובינשטיין בהתאם למדיניות הפרטיות של החברה

    background Call us