טוען...

החיים בדיור מוגן

דיור מוגן – כמו חופשה שלא נגמרת

תאריך:27.10.22

מתקנים אקסקלוסיביים, סביבה מטופחת ומוקפדת, פעילויות וחוויות מהנות סביב השעון והרבה שלוות נפש. כל אלה גורמים לרבים מדיירות ודיירי אחוזות רובינשטיין לתאר את החיים בדיור מוגן כחופשה מתמשכת. כמו בית מלון חמישה כוכבים – עם בונוסים אדירים של קהילה חזקה ותומכת וביטחון רפואי ואישי.

דיירות ודיירים מארבע אחוזות רובינשטיין – אחוזת צהלה תל אביב, אחוזת בית הכרם בירושלים, אחוזת ראשונים בראשון לציון ואחוזת פולג בשרון – מספרים כולם על איכות חיים שעלתה בהרבה מאז המעבר לאחוזה. על חברים חדשים שרכשו, על חיי קהילה משמעותיים, על היצע ספורטיבי ותרבותי אדיר ואיכותי, על תחושות שלווה, רוגע וביטחון ועל המיקום המרכזי של האחוזות – שמאפשר גישה קלה למקומות בילוי ופנאי מובילים.
וגם, לא פחות חשוב: על האפשרות להתנתק מתי שרק שרוצים אל הדירה הפרטית המטופחת.
כל זאת, כשאין שום דאגה יומיומית על הראש, כשצוותי האחוזה מטפלים בכל הנדרש.
כך, שלב הגמלאות והפנסיה הופך להיות אחת התקופות הטובות בחיים. "לנו כנראה לא מגיע גן עדן, כי אנחנו חיים בו כבר עכשיו", מתאר בהומור רפי מלכא מאחוזת פולג את התחושה.

חנה ורפי מלכא. "חיים בגן עדן"
חנה ורפי מלכא. חיים בגן עדן

"הדבר הכי חכם שעשיתי בחיי"

התחושה הזו, של חופשה בלתי נגמרת, עולה שוב ושוב בדברי דיירי האחוזות, כששואלים אותם על המעבר אליהן ועל סגנון החיים שמצאו בהן.
אריקה שץ מאחוזת ראשונים מספרת שאת הסטנדרט שלה לדיור מוגן איכותי היא קבעה לפי בתי דיור מוגן בניו יורק. כשהגיעה לגיל 80 והחליטה שהגיע הזמן לעבור, אריקה חיפשה מקום "מגדרה ועד נתניה" וביקרה ב־15 בתי דיור מוגן, "עד שהגעתי לאחוזת ראשונים, וראיתי את האנשים שחיים פה. הבנתי שזה לא עוד דיור מוגן. פה יש חיים. אמרתי לילדים שלי – 'מצאתי'. השטח של האחוזה וכל הפעילויות שאפשר לעשות פה, נותנים הרגשה שזה ממש ריזורט. אפשר לעשות מה שרוצים, ליהנות, וגם לדעת כל הזמן שאני מוגנת. זה הופך את הגיל הזה לחוויה".

את אווירת החופשה במלון מתארת גם מרים יעקב, דיירת אחוזת צהלה: "בכל יום אני מרגישה שהגעתי למלון חמישה כוכבים, אבל עם תוספת נכבדה של פעילויות מגוונות. אם זה פעילות גופנית, תרבות, הרצאות ברמה לא רגילה, טיולים או הצגות בעיר, כשהיתרון הוא שמסיעים אותנו ולא צריך לחפש חניה".

שלוות הנפש וחוסר הדאגות תורמים גם הם לאווירת הנופש המתמשכת.
"מכל הבחינות אני לא צריכה לדאוג לכלום", אומרת מרים. "מנקים לי את הדירה, ובכלל הצוות יוצא מן הכלל. אם למשל הטלוויזיה לא פועלת, אני קוראת ומיד מסדרים אותה. לפני המעבר הייתי צריכה לדאוג שיבוא איש מקצוע לכל דבר שקורה בבית. פה יש מענה להכול, וזה יוצא מן הכלל".

לצד חיי הקהילה התוססים ומגוון הבילויים בדיור מוגן, מציינת רות שרון, דיירת באחוזת בית הכרם, את האפשרות לפרטיות מוחלטת. "אני עולה קומה אחת – ואני בדירה שלי ולא רואה אף אחד. רוצה – אני לבד. רוצה – אני לא לבד". במבט על 14 השנים שהיא מתגוררת באחוזה היא אומרת: "אני מאושרת כאן, וחושבת שזו אחת התקופות הכי מאושרות בחיי. דווקא בגיל הזה ובמקום הזה. השמחה פה הרבה יותר גדולה. אני יכולה לומר בפה מלא שהמעבר לאחוזת בית הכרם היה הדבר הכי חכם שעשיתי, ובזמן".

———————————————————-
מעוניינים לשמוע פרטים נוספים על אחוזות רובינשטיין?
התקשרו ונשמח לעזור: 3616*
———————————————————–

בילויים סביב השעון בדיור מוגן יוקרתי

באחוזות רובינשטיין מגוון מתקנים יוקרתיים ובהם מועדוני ספורט הכוללים חדרי כושר מאובזרים, בריכות שחייה מחוממות, אולמות חוגים, סאונה ושולחנות פינג פונג. מתחמי לובי מעוצבים ואלגנטיים. אולמות הרצאות וחוגים מאובזרים ומרווחים. מסעדות המגישות מטעמים תוך שמירה על תפריט בריא. חצרות מוריקות ועוד.

במתקנים נערכות במשך כל היום שלל פעילויות איכותיות של חוגי ספורט, יצירה ותרבות, הופעות והרצאות מרתקות. בנוסף, האחוזות עורכות לדיירים טיולים ברחבי הארץ ויציאות משותפות לתיאטראות, למופעים ועוד. לצד זאת, הדיירים יכולים להמשיך בשגרת חייהם הקודמת ככל רצונם, ויש הממשיכים אפילו לעבוד לאחר המעבר.

"כשעוברים לאחוזת פולג בשרון, זה לא אומר שצריך לעצור משהו בקריירה שלך, או לשנות את דפוסי ההתנהגות", אומר משה הופרט, שעבר לבית הדיור המוגן היוקרתי אחוזת פולג בגיל 65 ומתגורר בה למעלה מעשור. "אפשר להמשיך לעבוד, לטייל ולעשות כל דבר שנהנים ממנו. החיים באחוזה הם בעצם כמו בכפר נופש. יש פה קאנטרי עם בריכה שפתוחה משש בבוקר ועד עשר בלילה, וגם חדר כושר. יש חוגים משמונה בבוקר ועד שמונה בערב. כל ערב יש הרצאה, קונצרט או מופע".

מאיר כהן, דייר אחוזת בית הכרם בירושלים מחזק את דבריו: "אני ממשיך לעבוד וחוזר בכל יום הביתה. אני יודע שאני אגיע למקום שיש לי בו חברים ושדואגים לכל הצרכים שלי. האחוזה מספקת לי ביטחון, ומעשירה מאוד את חיי".

רינה דקל מאחוזת ראשונים בראשון לציון מספרת כי כשהגיעה לראשונה לאירוע באחוזה הרגישה כמו "בערוץ החיים הטובים". היא מונה רשימה ארוכה של פעילויות שבהן היא לוקחת חלק לצד דיירים נוספים שהפכו לחבריה, ומספרת שבתה "מתלוננת" על כך שאי אפשר לתפוס את אימא. "המשפחה שלי מאוד מרוצה מכל המצב, כי הם הסירו מעצמם דאגה מיותרת", אומרת רינה. "את התקופה שלי באחוזה אני מגדירה כעסקת חיי".

אילנה בן דב, דיירת אחוזת צהלה תל אביב, מוסיפה על החיים בדיור המוגן: "יש כאן חיי חברה פוריים. הולכים אחד לשני, וזה נפלא שלא צריך לנסוע, להיתקע בפקקים ולחפש חניה. אני כל הזמן עסוקה. מהרגע הראשון שאני כאן, אני מאושרת".

אילנה בן דב. "יש כאן חיי חברה פוריים. אני מאושרת"
אילנה בן דב. "יש כאן חיי חברה פוריים. אני מאושרת"

כל אחד מהדיירים, כפי שניתן לקרוא, מתאר חיים בדיור מוגן בדימוי משלו, וכך גם חנה מלכא, דיירת אחוזת פולג: "פשוט גן עדן עלי אדמות. יש גם מרחב ירוק, משקיפים לים, ואפשר לראות את השקיעות המרהיבות".דיור מוגן יוקרתי – חברים חדשים באמצע החיים

אחד הבונוסים הגדולים בחופשה המתמשכת שמאפשרים חיים בבתי דיור מוגן יוקרתיים הוא זה החברתי.
רבים מהדיירים מעידים שלא עלה בדעתם שבגילם המתקדם יזכו להכיר אנשים חדשים, שיהפכו לחברים קרובים. אבל זה קורה כל הזמן, ובגדול.
מישל שפירא מאחוזת פולג: "המשאב האנושי כאן הוא מיוחד ביותר. יש כאן חיוך בכל בן אדם. מקבלים אותך כאילו הגעת הביתה, ואנחנו כולנו משפחה אחת גדולה". בעלה סידני שפירא מוסיף: "מאז שעברנו פתאום 'נפלו' כל המתחים. מישל שואלת 'איך אתה כל כך רגוע?' אני חושב שזה פשוט האווירה פה".

לדבריהם מצטרף משה הופרט, אף הוא דייר אחוזת פולג: "לא האמנתי שבגיל 65 או 70 אפשר להכיר אנשים חדשים. אבל היום קבוצת ההשתייכות שלנו הם החברים שגרים באחוזה, שאיתם אנחנו נוסעים לחו"ל ומטיילים איתם בארץ".
אחת הדרכים לייצר קשרים חברתיים נובעת מעצם הבילוי המשותף במגוון הפעילויות.

"אני משחקת ברידג' עם החברות, ביום חמישי משתתפת בקבוצת התיאטרון 'צעירים לנצח', ובשבת אחר הצהריים יש לנו קבוצה של שמונה אנשים, שכל פעם מישהו אחר מארח", מספרת אינס ליאן, דיירת אחוזת בית הכרם. "אנחנו שרים ומתלוצצים, זה ממלא את הזמן ואת הראש, והכול פנטסטי". מרים יעקב מאחוזת צהלה מסכמת: "יש מגוון עצום של אנשים מכל הגילאים, וכל אחד הוא פנינה בפני עצמה. מבחינה חברתית מצוין כאן".

הגיל השלישי יכול להוות גם הזדמנות גדולה לחיים שלווים, מאושרים ומלאי בילויים, פעילות וחברה.

אם אתה מעוניינים בפרטים נוספים על החיים באחוזות רובינשטיין או רוצים לתאם ביקור ולהתרשם התקשרו: 3616*

כתבות מגזין נוספות שיעניינו אותך

דיור מוגן מומלץ: כך תדעו איך לבחור בדיור המוגן המתאים לכם ביותר

דיור מוגן הפך לאופציה אטרקטיבית ביותר עבור אוכלוסיית גיל הזהב בזכות סביבת מגורים מוגנת ובטוחה, מגוון רחב של פעילויות פנאי, תרבות וספורט, קהילה חברתית איתנה, שירותים רפואיים צמודים ואבטחה 24/7. כיום יש מגוון גדול של בתי דיור מוגן בארץ, כך שאפשרויות הבחירה רבות וההתלבטויות לא מעטות. לכן, ועל מנת לסייע לכם להגיע להחלטה הנכונה, במאמר […]

דיירי האחוזות מספרים על החיים בהן

צפו בדיירי אחוזות רובינשטיין מספרים על המעבר לאחוזות ועל החיים בהן >>

הטריקים והשטיקים במחירי דיור מוגן

עוברים לדיור מוגן? חשוב מאוד שתשימו לב לכל הסעיפים בחוזה המעבר  לאחר שהחלטתם לעבור לבית דיור מוגן, תקבלו לידיכם את הסכם הכניסה לבית. מטבע הדברים, כשמדובר במעבר לבית חדש המעניק מגוון גדול של שירותים, חוזה דיור מוגן הינו מפורט ומורכב.  ישנם הבדלים משמעותיים בין החוזים של רשתות הדיור המוגן השונות שמתבטאים בסופו של דבר במחיר […]

מתעניינים באחת מאחוזות רובינשטיין?

מתעניינים באחת מאחוזות רובינשטיין?

השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם!
ניתן ליצור קשר גם בטלפון 076-599-6619

    בלחיצה על "שליחה" אני מאשר/ת כי קראתי את התקנון וכי הפרטים שמסרתי יכללו במאגר המידע של אחוזות רובינשטיין בהתאם למדיניות הפרטיות של החברה

    background Call us