טוען...

החיים בדיור מוגן

האלוף במיל' אליעזר שקדי בהרצאה באחוזת בית הכרם

תאריך:09.08.23

מפקד חיל האוויר לשעבר, האלוף במילואים אליעזר שקדי, בחר השבוע להגיע לאחוזת בית הכרם – בית דיור מוגן יוקרתי בירושלים ולהרצות בפני דיירי ומשתתפי מועדון התרבות של הבית.

האלוף במיל' שקדי על המנהיגות הישראלית: "מנהיג גדול דואג לעם כולו"

בראשית דבריו אמר האלוף במיל' שקדי שהוא אופטימי ביחס לעם היהודי ומדינת ישראל, ועם זאת על המנהיגים של המדינה חלה החובה להיות אור לסביבתם ולתת דוגמא לאנשים מסביבם: "מנהיג גדול דואג לעם כולו, מנהיג קטן דואג רק לזרם שלו. מרגע שאתה מנהיג כולם צריכים להבין שאתה אבא שלהם".

שקדי סיפר על ראש הממשלה לשעבר מנחם בגין שצוטט לא פעם כמי שאמר שלא היה רוצה להיזכר בזכות הישגים שהיו בתקופת כהונתו כמו השלום עם מצרים או תקיפת הכור האטומי בעיראק, אלא אך ורק על כך שמנע מלחמת אחים באלטלנה.

"העם שלנו חווה קטסטרופה. אני מוכן להיפגש עם כל אחד כדי שזה ייגמר בשלום"

שקדי: "לצערי, ואני לא נכנס לפוליטיקה, המנהיגים של היום לא מבינים את זה. הם לא מבינים שאין להם שום משימה חשובה יותר מאשר למנוע חורבן וקרע בעם. לצערי הם לא עושים את זה".
שקדי פנה לדיירי האחוזה ואמר: "אני מבקש מכל אחד מכם, לא אכפת לי אם אתם שמאל או ימין, חרדים, דתיים או חילונים, עבורי כל אחד הוא אח שלי. תדאגו שבבית שלכם לא יהיה קרע. אני לא יכול לדמיין מצב שמשפחה לא יכולה לשבת ביחד בליל הסדר".

לדברי שקדי, "העם שלנו חווה קטסטרופה. הנס הגדול שלנו הוא שאנחנו חיים במדינה יהודית דמוקרטית מדהימה, וצריך לעשות הכל שלא יהיה פה קרע ושנישאר מדינה יהודית חופשית ודמוקרטית".

על מעורבותו בניסיון להביא לאיחוי הקרע בתקופה הנוכחית אמר שקדי: "אני מוכן להיפגש עם כל אחד כדי שזה ייגמר בשלום. אני מגיע למקומות הכי הזויים והכי מוזרים וכל דבר שיכול להביא פתרון אני מנסה".

הסיפור המרגש של שקדי על המפגש בין אביו ניצול השואה לנשיא שמעון פרס

שקדי, בן למשה שקדי, ניצול משואת יהודי הונגריה ולנחמה שעלתה ממצרים, סיפר גם על הוריו, אנשי חינוך שניהלו את מוסד גבעת הוד לילדים ממשפחות מצוקה.
הוא סיפר בהרצאה על אביו משה, ניצול השואה שנשאר לבד מכל משפחתו והכפר בו גדל בהונגריה, וסיים בסיפור מרגש במיוחד. באירוע בבית נשיא המדינה דאז שמעון פרס, שנערך לכבודו של נשיא הונגריה, הזמין שקדי, כמפקד חיל האוויר, את אביו. 
בנסיעה לבית הנשיא אמר לו אביו: "אתה לא מבין, אני, משה מנדל שקדי נוסע לירושלים, בירת ישראל והעם היהודי, לפגוש את הנשיא שמעון פרס, נשיא המדינה ונשיא העם היהודי. אני נוסע עם הבן שלי, מפקד חיל האוויר של מדינת ישראל, ואני נוסע לפגוש את נשיא הונגריה – היכן שלפני 65 שנה החיים שלנו היו שווים פחות משל כלב מת. נשיא הונגריה עדיין לא יודע שהוא הולך להתנצל בפניי. אם היו אומרים לי כשהייתי ילד "תחלום", החלום שלי היה מקסימום על כמה פרוסות לחם, בטח שלא לפגוש את נשיא הונגריה בישראל".
שקדי הוסיף: "ואם אתם חושבים שנשיא הונגריה לא התנצל על מה שקרה ליהודים בהונגריה, אתם לא מכירים את אבא שלי".

אליעזר שקדי משוחח עם הדיירים באחוזת בית הכרם לאחר ההרצאה

בסיום ההרצאה שוחח שקדי עם הדיירים שהביעו את הערכתם הרבה לפעילותו ותרומתו למדינת ישראל ולחברה הישראלית. שקדי אף פגש את אחותו של מי שהעניק לו את כנפי הטייס, רחל אליניב, אחותו של מפקד חיל האוויר לשעבר דוד עברי המתגוררת באחוזה. בנוסף שוחח שקדי עם חברו פרופ' מוטי חביון, שהזמין אותו לשאת את ההרצאה ו"שהיתה לו הזכות לעשות פרויקט מיוחד בחיל האוויר".

רוצים לקרוא עוד על חיי התרבות והאירועים בבית הדיור המוגן אחוזת בית הכרם בירושלים? לחצו כאן

כתבות מגזין נוספות שיעניינו אותך

דיור מוגן מומלץ: כך תדעו איך לבחור בדיור המוגן המתאים לכם ביותר

דיור מוגן הפך לאופציה אטרקטיבית ביותר עבור אוכלוסיית גיל הזהב בזכות סביבת מגורים מוגנת ובטוחה, מגוון רחב של פעילויות פנאי, תרבות וספורט, קהילה חברתית איתנה, שירותים רפואיים צמודים ואבטחה 24/7. כיום יש מגוון גדול של בתי דיור מוגן בארץ, כך שאפשרויות הבחירה רבות וההתלבטויות לא מעטות. לכן, ועל מנת לסייע לכם להגיע להחלטה הנכונה, במאמר […]

דיירי האחוזות מספרים על החיים בהן

צפו בדיירי אחוזות רובינשטיין מספרים על המעבר לאחוזות ועל החיים בהן >>

הטריקים והשטיקים במחירי דיור מוגן

עוברים לדיור מוגן? חשוב מאוד שתשימו לב לכל הסעיפים בחוזה המעבר  לאחר שהחלטתם לעבור לבית דיור מוגן, תקבלו לידיכם את הסכם הכניסה לבית. מטבע הדברים, כשמדובר במעבר לבית חדש המעניק מגוון גדול של שירותים, חוזה דיור מוגן הינו מפורט ומורכב.  ישנם הבדלים משמעותיים בין החוזים של רשתות הדיור המוגן השונות שמתבטאים בסופו של דבר במחיר […]

מתעניינים באחת מאחוזות רובינשטיין?

מתעניינים באחת מאחוזות רובינשטיין?

השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם!
ניתן ליצור קשר גם בטלפון 076-599-6619

    בלחיצה על "שליחה" אני מאשר/ת כי קראתי את התקנון וכי הפרטים שמסרתי יכללו במאגר המידע של אחוזות רובינשטיין בהתאם למדיניות הפרטיות של החברה

    background Call us