טוען...

החיים בדיור מוגן

היזם וממציא הדיסק און קי, דב מורן, התארח במועדון האקטואליה של אחוזת בית הכרם בירושלים

תאריך:15.03.23

אם ישראל תלך לשינוי המשטר החוקתי, וההייטק יעבור למקום אחר, אנחנו נגיע לתל"ג שבין אפגניסטן לבולגריה; ואף גרוע מכך, אנו נהיה מדינה עם כלכלה חלשה שנמצאת בסיכון קיומי. וזה הדבר המסוכן".

היזם וממציא הדיסק און קי, דב מורן, התארח במועדון האקטואליה של אחוזת בית הכרם בירושלים, בהנחיית העיתונאי אליהוא בן און. מורן, הנחשב אחד מהאישים המשפיעים בעולם בתעשיית ההייטק, שהמציא והגיש למעלה מ-40 פטנטים, סיפר על פעילותו בתחום כיזם, ומיזמים כמייסד חברת "אם-סיסטמס". החברה הייתה חלוצה בפיתוח התקני אחסון נתונים בפלאש, ופיתחה זיכרונות ניידים, המכונים דיסק און קי, וכן רכיב זיכרון ששולב בטלפונים סלולריים.

דב מורן שיתף את דיירי אחוזת בית הכרם כיצד נולד רעיון התקן ה'דיסק און קי' כתוצאה מתקלה שאירעה לו בהרצאה משולבת עם מצגת חשובה שהיתה לו על המחשב, כשהוא עומד בפני קהל גדול בכנס במנהטן. "זה קרה לפני 25 שנה בשנת 98', כשהסוללה של המחשב נגמרה לגמרי. אני עם מחשב שלא מגיב, מול קהל כשכולם מסתכלים עליי ואני חסר אונים ולא יודע מה לעשות. תוך כדי שהמחשב שלי בכל זאת עולה, הגיע רגע ההתגלות, אני נאנח ואומר לעצמי שזה לא יקרה לי שוב. חזרתי ארצה, כתבתי נקודות כיצד אני הולך ליישם את זה ולאחר מכן כבר כתבתי פטנט".

כמה עובדים בתעשיית ההייטק בישראל?

דב מורן: "ההייטק בישראל הוא אלמנט משמעותי שמשפיע בצורה מטורפת על החיים של כל אחד ואחת. 13 אחוזים מקרב האוכלוסייה העובדת נמצאים בהיי טק. לכאורה מספר מאוד נמוך, אבל ההייטק מייצר למעלה מ-50 אחוזים מהיצוא הישראלי ועוד מעגלים סובבים שזה בערך כ-30 אחוזים מכוח העבודה הישראלי, שלא מוגדרים כהייטק. כך שהוא משפיע על הכלכלה הישראלית ורמת החיים של כל אחד. אני שומע תגובות וחששות מאנשי נדל"ן שרוב המגדלים והתפוסה שלהם הם של חברות הייטק, ולכל אחד מהעובדים יש ספרים, ארוחות צהריים ועוד אין סוף נותני שירותים", אמר מורן.

כיצד תשפיע הרפורמה לשינוי חוקתי?

אם ישראל תלך לשינוי המשטר החוקתי תהיה בעיה, כי להייטק הישראלי אין בעיה לעבור למקום אחר. אנחנו נהיה הרבה מתחת לטורקיה, נגיע לתל"ג שבין אפגניסטן לבולגריה. אנחנו נהיה מדינה עם כלכלה חלשה שנמצאת בסיכון קיומי. וזה הדבר המסוכן".

כתבות מגזין נוספות שיעניינו אותך
שיפור הזיכרון בגיל השלישי ודרכים למניעת ירידה קוגניטיבית

לצד היתרונות הרבים שטומן בחובו הגיל השלישי כמו חוכמת חיים, ניסיון והרבה פנאי, ההתבגרות כידוע מביאה עמה אתגרים בריאותיים שונים ובהם בין היתר גם בעיות זיכרון; ירידה קוגניטיבית בגיל השלישי, ובמיוחד היחלשות הזיכרון, הן מהתופעות הנפוצות ביותר, אשר מקשות על מבוגרים רבים ופוגעות באיכות חייהם. לצד זאת ולמרבה השמחה, יש כיום מגוון דרכים אשר יכולות […]

התנדבות פנסיונרים – היתרונות והאפשרויות של מתנדבים בני הגיל השלישי

עם העלייה הדרמטית בתוחלת החיים בעשרות השנים האחרונות, היחס של החברה לגילאים מבוגרים עבר אף הוא שינויים משמעותיים ביותר. עובדתית ומעשית: בזמננו, רבים מבני הגיל השלישי נמצאים בשיא כוחם ומחפשים דרכים חדשות לעשייה ולמשמעות. פעולות התנדבותיות של פנסיונרים משמעותיות במיוחד, שכן הן מאפשרות גם לתרום וגם להיתרם: מחד, לתת לקהילה ולהעניק לה סיוע המגובה בניסיון […]

מתעניינים באחת מאחוזות רובינשטיין?

מתעניינים באחת מאחוזות רובינשטיין?

השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם!
ניתן ליצור קשר גם בטלפון 076-599-6619


  בלחיצה על "שליחה" אני מאשר/ת כי קראתי את התקנון וכי הפרטים שמסרתי יכללו במאגר המידע של אחוזות רובינשטיין בהתאם למדיניות הפרטיות של החברה

  background Call us
  Accessibility

  FEEDBACK

  Description

  Accessibility

  Accessibility Statement

  array(0) { }