טוען...

החיים בדיור מוגן

היזם וממציא הדיסק און קי, דב מורן, התארח במועדון האקטואליה של אחוזת בית הכרם בירושלים

תאריך:15.03.23

אם ישראל תלך לשינוי המשטר החוקתי, וההייטק יעבור למקום אחר, אנחנו נגיע לתל"ג שבין אפגניסטן לבולגריה; ואף גרוע מכך, אנו נהיה מדינה עם כלכלה חלשה שנמצאת בסיכון קיומי. וזה הדבר המסוכן".

היזם וממציא הדיסק און קי, דב מורן, התארח במועדון האקטואליה של אחוזת בית הכרם בירושלים, בהנחיית העיתונאי אליהוא בן און. מורן, הנחשב אחד מהאישים המשפיעים בעולם בתעשיית ההייטק, שהמציא והגיש למעלה מ-40 פטנטים, סיפר על פעילותו בתחום כיזם, ומיזמים כמייסד חברת "אם-סיסטמס". החברה הייתה חלוצה בפיתוח התקני אחסון נתונים בפלאש, ופיתחה זיכרונות ניידים, המכונים דיסק און קי, וכן רכיב זיכרון ששולב בטלפונים סלולריים.

דב מורן שיתף את דיירי אחוזת בית הכרם כיצד נולד רעיון התקן ה'דיסק און קי' כתוצאה מתקלה שאירעה לו בהרצאה משולבת עם מצגת חשובה שהיתה לו על המחשב, כשהוא עומד בפני קהל גדול בכנס במנהטן. "זה קרה לפני 25 שנה בשנת 98', כשהסוללה של המחשב נגמרה לגמרי. אני עם מחשב שלא מגיב, מול קהל כשכולם מסתכלים עליי ואני חסר אונים ולא יודע מה לעשות. תוך כדי שהמחשב שלי בכל זאת עולה, הגיע רגע ההתגלות, אני נאנח ואומר לעצמי שזה לא יקרה לי שוב. חזרתי ארצה, כתבתי נקודות כיצד אני הולך ליישם את זה ולאחר מכן כבר כתבתי פטנט".

כמה עובדים בתעשיית ההייטק בישראל?

דב מורן: "ההייטק בישראל הוא אלמנט משמעותי שמשפיע בצורה מטורפת על החיים של כל אחד ואחת. 13 אחוזים מקרב האוכלוסייה העובדת נמצאים בהיי טק. לכאורה מספר מאוד נמוך, אבל ההייטק מייצר למעלה מ-50 אחוזים מהיצוא הישראלי ועוד מעגלים סובבים שזה בערך כ-30 אחוזים מכוח העבודה הישראלי, שלא מוגדרים כהייטק. כך שהוא משפיע על הכלכלה הישראלית ורמת החיים של כל אחד. אני שומע תגובות וחששות מאנשי נדל"ן שרוב המגדלים והתפוסה שלהם הם של חברות הייטק, ולכל אחד מהעובדים יש ספרים, ארוחות צהריים ועוד אין סוף נותני שירותים", אמר מורן.

כיצד תשפיע הרפורמה לשינוי חוקתי?

אם ישראל תלך לשינוי המשטר החוקתי תהיה בעיה, כי להייטק הישראלי אין בעיה לעבור למקום אחר. אנחנו נהיה הרבה מתחת לטורקיה, נגיע לתל"ג שבין אפגניסטן לבולגריה. אנחנו נהיה מדינה עם כלכלה חלשה שנמצאת בסיכון קיומי. וזה הדבר המסוכן".

כתבות מגזין נוספות שיעניינו אותך

דיור מוגן מומלץ: כך תדעו איך לבחור בדיור המוגן המתאים לכם ביותר

דיור מוגן הפך לאופציה אטרקטיבית ביותר עבור אוכלוסיית גיל הזהב בזכות סביבת מגורים מוגנת ובטוחה, מגוון רחב של פעילויות פנאי, תרבות וספורט, קהילה חברתית איתנה, שירותים רפואיים צמודים ואבטחה 24/7. כיום יש מגוון גדול של בתי דיור מוגן בארץ, כך שאפשרויות הבחירה רבות וההתלבטויות לא מעטות. לכן, ועל מנת לסייע לכם להגיע להחלטה הנכונה, במאמר […]

דיירי האחוזות מספרים על החיים בהן

צפו בדיירי אחוזות רובינשטיין מספרים על המעבר לאחוזות ועל החיים בהן >>

הטריקים והשטיקים במחירי דיור מוגן

עוברים לדיור מוגן? חשוב מאוד שתשימו לב לכל הסעיפים בחוזה המעבר  לאחר שהחלטתם לעבור לבית דיור מוגן, תקבלו לידיכם את הסכם הכניסה לבית. מטבע הדברים, כשמדובר במעבר לבית חדש המעניק מגוון גדול של שירותים, חוזה דיור מוגן הינו מפורט ומורכב.  ישנם הבדלים משמעותיים בין החוזים של רשתות הדיור המוגן השונות שמתבטאים בסופו של דבר במחיר […]

עם איזו אחוזה תרצו לדבר?

עם איזו אחוזה תרצו לדבר?

השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם!
מוזמנים גם להתקשר: 076-599-6619

    בשליחת הטופס אנו מאשרים שקראנו את התקנון וכי הפרטים שנמסרו יכללו במאגר המידע של אחוזות רובינשטיין בהתאם למדיניות הפרטיות של החברה

    background Call us