טוען...

החיים בדיור מוגן

‏ הרצאת דייר אחוזת בית הכרם פרופ' יהודה באואר על מצב הליברליזם בעולם

תאריך:28.02.23

פרופ' יהודה באואר: "משטרים אנטי ליברלים הולכים ומשתלטים על העולם כולו"

אל מול המדינות הליברליות מתפתחות בעשורים האחרונים מדינות אנטי ליברליות כדוגמת סין, הודו, הונגריה, רוסיה ופולין

פרופ' יהודה באואר, מבכירי חוקרי השואה בעולם, מתריע כי המגמה העולמית הולכת ומתחזקת בעשורים האחרונים של אנטי ליברליזם. הרקע לכך הינו ירידתה של אמריקה כמעצמה שאינה יכולה וגם לא רוצה לפעול יותר צבאית וכלכלית עקב המפלות והכישלונות בווייטנאם, עיראק ואפגניסטן. "האמריקאים לא יסכימו לשלוח את ילדיהם להרפתקה נוספת לשום מקום בעולם והמשטר האסלאם רדיקאלי של הטאליבן יהפוך את אפגניסטן למרכז עולמי חדש לטרור ויהווה איום למשטרים תרבותיים", כך להערכת פרופ' באואר בדברים שאמר באחוזת בית הכרם באשר לסכנות לליברליזם בעולם והסכנות הנשקפות לעולם ממשטרים טוטליטריים עכשוויים.

מנגד, לדבריו, סין עם כח אדיר, ו-1.4 מיליארד סינים, אוצרות טבע עצומים, תעשיה חזקה היא כיום למעשה דיקטטורה, כביכול קומוניסטית, לאומנית שעברה לקפיטליזם מודרני. היום יש בה יותר מיליונרים מאשר בארה"ב. היא נשענת על בסיס של רווח קפיטליסטי זאת בזמן שהשלטון נותר בידי המפלגה. הרעיון של המשטר הסיני הוא הוא שלא צריך דמוקרטיה בשביל לפתח קפיטליזם.

"סין של היום, משתלטת על הכלכלה העולמית. הם משתלטים על דרכי התחבורה באמצעים כלכליים ולאמריקאים אין מה לעשות. הסינים הם כח אימפריאליסטי עצום שמנסה להשתלט על העולם. הסיבה לכך היא שהם נזקקים לייבא 12 אחוז מהאנרגיה כדי לקיים את האוכלוסייה העצומה של 1.4 מיליארד. סין מנסה להשתלט על מקורות אנרגיה ועל ידע, לפעמים עם ידע שקונים, ואם לא יכולים לקנות הם נכנסים באמצעות הסייבר ולומדים ומחקים ומפתחים את זה בעצמם. יש להם כוח אינטלקטואלי אדיר. הם גורם אנטי ליברליזם שהולך ומשתלט על העולם", אומר פרופ' באואר.

פרופ' יהודה באואר בהרצאה

פרופ' באואר ציין גם מדינות נוספות בהן הודו שבאמצעות משטר אוטוריטרי, של המפלגה ההינדית הדתית, רוצה להשליט את הדת ההינדית בכל הודו ורודפת "מיעוט קטן" של 180 מיליון מוסלמים.

"כך גם פולין, זו שהייתה עם המסורת הליברלית, והחל משנת 2015 עלתה מפלגה דתית לאומנית קיצונית שמנסה לשכתב את ההיסטוריה, גם של השואה. פולין מנוהלת למעשה על ידי מזכיר המפלגה, ראש ממשלה ונשיא שמעוותים את ההיסטוריה כדי לקיים את הלאומנות. הם רודפים, שופטים ואנשי תקשורת ובעיקר את האופוזיציה. האנטי ליברליזם קיים גם בהונגריה. השליט ויקטור אורבן שב 2014 ניסח את המשפט "אני בעד משטר אנטי ליברלי – דמוקרטי. כלומר שיש רוב שנתמך בהונגריה למגמה האנטי ליברלית".

כך למעשה נוצר מצב של משטרים אנטי ליברלים ההולכים ומשתלטים על העולם כולו. מולם ישנן עדיין מדינות מערביות בהם המשטרים עדיין נחשבים ליברלים למרות הנטיות שלהם לשמרנות, לימין או שמאל .

כתבות מגזין נוספות שיעניינו אותך

דיור מוגן מומלץ: כך תדעו איך לבחור בדיור המוגן המתאים לכם ביותר

דיור מוגן הפך לאופציה אטרקטיבית ביותר עבור אוכלוסיית גיל הזהב בזכות סביבת מגורים מוגנת ובטוחה, מגוון רחב של פעילויות פנאי, תרבות וספורט, קהילה חברתית איתנה, שירותים רפואיים צמודים ואבטחה 24/7. כיום יש מגוון גדול של בתי דיור מוגן בארץ, כך שאפשרויות הבחירה רבות וההתלבטויות לא מעטות. לכן, ועל מנת לסייע לכם להגיע להחלטה הנכונה, במאמר […]

דיירי האחוזות מספרים על החיים בהן

צפו בדיירי אחוזות רובינשטיין מספרים על המעבר לאחוזות ועל החיים בהן >>

הטריקים והשטיקים במחירי דיור מוגן

עוברים לדיור מוגן? חשוב מאוד שתשימו לב לכל הסעיפים בחוזה המעבר  לאחר שהחלטתם לעבור לבית דיור מוגן, תקבלו לידיכם את הסכם הכניסה לבית. מטבע הדברים, כשמדובר במעבר לבית חדש המעניק מגוון גדול של שירותים, חוזה דיור מוגן הינו מפורט ומורכב.  ישנם הבדלים משמעותיים בין החוזים של רשתות הדיור המוגן השונות שמתבטאים בסופו של דבר במחיר […]

עם איזו אחוזה תרצו לדבר?

עם איזו אחוזה תרצו לדבר?

השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם!
מוזמנים גם להתקשר: 076-599-6619

    בשליחת הטופס אנו מאשרים שקראנו את התקנון וכי הפרטים שנמסרו יכללו במאגר המידע של אחוזות רובינשטיין בהתאם למדיניות הפרטיות של החברה

    background Call us