טוען...

החיים בדיור מוגן

ויהי אור בחג החנוכה!

תאריך:12.01.23

מגוון פעילויות ואירועי תרבות בחג החנוכה באחוזות רובינשטיין

מארבעת בתי אחוזות רובינשטיין – אחוזת בית הכרם בירושלים, אחוזת פולג בשרון, אחוזת צהלה בתל אביב ואחוזת ראשונים בראשון לציון – הופץ הרבה מאוד אור בחג החנוכה האחרון, וזאת בזכות פעילויות עשירות ומיוחדות ביותר לחג.
בכל אחד מבתי הדיור המוגן הייתה אווירה חגיגית וחמימה במיוחד שהורגשה גם אצל הדיירים.
במרכזן של הפעילויות הייתה כמובן הדלקת נרות חנוכה בחברותא, אולם לכל התלוו אירועים, הופעות ועוד חוויות גדולות. כמו בכל מופע משובח, נפתחו האירועים כשבוע שלפני חג החנוכה ב"מפגשי חימום" מיוחדים, שצלצלו כפעמוני חג, והזכירו לכולם את בואו הקרב.
יצאנו לאחוזות לטעום מעט מרוח החג והוקסמנו מהרב־גוניות, השמחה והאור הגדול שהציף אותן.

אחוזת פולג: נרות חנוכה מנקודת מבט מפתיעה

נראה היה שאחוזת פולג כולה התקשטה לקראת בואו של חג החנוכה. מרגש היה לצפות בצבעוניות שלבשו גינות האחוזה המרהיבות בגוונים של כתום, צהוב, אדום, ירוק ועוד.
הטבע התגלה במלואו הדרו, והאוויר כאילו הִצְטַחְצֵחַ גם הוא לקראת המאורע.
אירועי החג נפתחו בטקס הדלקת נר ראשון של חנוכה. אחת הדיירות סיפרה על תחושת הקהילתיות והשמחה שהתלוותה למאורע הפותח. "באולם צהלו גברים ונשים כשצפו בגמר המונדיאל, ולאחר מכן נשארו להדלקת הנר הראשון. זה היה מרגש כל כך לשמוע את הצחוק ולראות את השמחה, וסיימתי את הערב במצב רוח עילאי".

מבין האירועים הרבים המתקיימים בדיור המוגן המוביל באזור השרון 'אחוזת פולג' – בלט "הנשף הווינאי", שהיה המופע האחרון בסדרת מופעי סימפוניית רעננה באחוזה, ובו השתתפו 18 נגנים ומנצח. תמי סלע זסלבסקי, מנהלת מחלקת התרבות באחוזה, סיפרה על הרציונל היצירתי שחיבר בין החג היהודי לבין המסורת הווינאית: "כיוון שהשנה נשק חג החנוכה לסוף השנה האזרחית, ראינו בכך הזדמנות לחבר בין השניים. בווינה נוהגים לציין את תחילת השנה בנשף חגיגי, ולכן חיברנו אותו לשמחה היהודית ולטקס הדלקת נרות חנוכה". בהמשך הערב הופיעה להקת ותיקי פתח תקווה במופע ססגוני וצבעוני במיוחד.

אחוזת פולג: נרות חנוכה מנקודת מבט מפתיעה

אירוע שיא נוסף היה ערב שירי נעמי שמר שביצעו חברות וחברי מקהלת הבית, "רון פולג".

תמי מספרת שהכנות הצוות המוזיקלי נמשכו כחצי שנה! העבודה הקשה השתלמה: בערב המיועד עלו לבמה מקהלת הבית והמנצח צביקה קמינר, שמעבר לניצוח היה אמון על העיבוד המוזיקלי לשירים המופלאים. את המקהלה, בת 30 הזמרים, תגברו עוד 10 זמרים ממקהלת עין ורד, והתוצאה הייתה מופלאה וזכתה לתשואות רבות מהדיירות והדיירים.
את הערב, שהנחה טל שנהב, מגיש חדשות 13 וגלגל"צ, חתמו הזמרת חני דינור והפסנתרנית ורדית מילוא שניידר, שהמשיכו את הקו, והגישו גם הן משיריה של נעמי שמר.
הנר השמיני של חנוכה הוקדש למתנדבי האחוזה – דיירים שתורמים כל השנה מזמנם או מכישרונם על מנת לתרום לקהילה סביבם; חלק מהדיירים מתנדבים במועדון האחוזה, חלקם מסייעים לדיירים חדשים להתאקלם, ישנה דיירת שמתרגמת את ההודעות בלוח האחוזה לאנגלית… והרשימה עוד ארוכה. למתנדבים ולמתנדבות, 60 במספר, הוענקו תעודות ושי צנוע שניתן מכל הלב.
תמי סיפרה על הספונטניות שאפיינה את הערב המיוחד: "בשעה שבע בערב התחיל לרדת גשם זלעפות בחוץ, בזמן שאנחנו היינו במועדון. אחת הדיירות התיישבה פתאום ליד הפסנתר והתחילה לנגן שירי חנוכה, וכולם הצטרפו אליה בשירה. היה ערב קסום וחמים מאוד".

בית הכרם – הדלקת נרות חנוכה באחוזת בית הכרם

חגיגות חנוכה באחוזת בית הכרם
באחוזת בית הכרם – דיור מוגן יוקרתי בירושלים, החליטו לציין את ימי טרום החג באירוע המיוחד "התשמע קולי" – הרצאה מוזיקלית לציון תשע שנים לפרידה מגדול אומני ישראל, אריק איינשטיין. את הערב הוביל הזמר אודי יאן, ששיתף את הקהל הנרגש בקטעים ארכיוניים נדירים לצד ביצועים מוזיקליים או קוליים מרשימים. "ערב קסום, שהשירה בו התנגנה על מיתרי הלב", סיכמה אחת הדיירות את האירוע.
בכל ערב במהלך החג התכנסו הדיירים לטקס משותף של הדלקת נרות חנוכה, ולאחר מכן צפו במופעים מוזיקליים מגוונים בסגנונות שונים.
כך למשל, בערב נר שני של חנוכה הופיע השחקן ג'יל בן דוד, שהוציא את דיירי האחוזה למסע תיאטרלי-מוזיקלי שהתקיים בפריז הרומנטית. הערב המופלא היה מלא בהומור כשדרך השירים והסיפורים נחשפו הצופים לחייו הסוערים של הטרובדור הצרפתי השנון ז'ורז' ברסאנס.

חגיגות חנוכה באחוזת בית הכרם

לאחר הדלקת נר רביעי עלו לבמת האחוזה המוזיקאים עידן טולדנו ונועה וקס עם מופעם "שכשנבוא – שירים שעשו עלייה", והגישו שירים מוכרים שתורגמו משלל שפות לעברית, וגם בשפות המקור, וכל זה בליווי מגוון של כלי נגינה והקשה. את הערב האחרון, של הדלקת הנר השמיני, חתם הכנר אריאב בוכריס במופע מרטיט.

 לשלל פעילויות מפתיעות באחוזת ראשונים לחג החנוכה

שלל פעילויות מפתיעות באחוזת ראשונים
"מופע החימום" שהקדים את החג באחוזת ראשונים – בית הדיור המוגן היוקרתי במערב ראשון לציון, היה תוצרת בית ומיוחד במינו.
במרכז הבית הוקמה תערוכת חנוכיות יפהפיות של הדיירים, כשכל אחת מהן סיפרה סיפור מרתק. מבין החנוכיות ניתן היה לצפות בכאלה שנוצרו באהבה בעשר אצבעות, ולצידן בחנוכיות קנויות שנושאות משמעות רגשית עמוקה.
יהודית אבן סיפרה על חנוכייה מתרמילי סְטֶן שהיא מזכרת ממבצע סיני. "אספנו תרמילים ישנים, ודרך החנוכייה ציינתי את המלחמה באופן סמלי". דליה לבקוביץ תרמה לתערוכה חנוכייה מבית הוריה, וסיפרה: "זו חנוכייה שהקפדתי להשתמש בה עם משפחתי מדי חג". ואילו החנוכייה של יצחק קאלימי נוצרה מכפות מתכת. "אני פשוט אוהב למחזר חומרים מסוגים שונים", הסביר יצחק.

חנוכה באחוזת ראשונים
הסימן הראשון לחגיגות ניתן בהדלקת נר ראשון של חנוכה עם הדייר הוותיק משה ביננטל, ונמשכה בזכות המופע המרגש "קול החלומות – הסיפורים מאחורי השירים של אריק לביא", בהפקתה הנהדרת של נורית בנט.
בנר השני גדשו את הבית עשרות ילדים ובני נוער – צופי שבט "יעד", שהם למעשה השכנים מעבר לכביש, ואיתם צוערי קורס הכבאים מראשון לציון. האורחים מילאו את הבית באור גדול; היה מרגש לשמוע את שירת הילדים, ולשמוע את סיפורי עבודתם הקדושה של הכבאים.
סגירת מעגל מפעימה התרחשה בעת הדלקת נר שלישי בבית הראשונים. אל הבית הוזמנו חניכי תנועת בני עקיבא מסניף ראשון, שהדליקו ביחד עם ותיקות התנועה – דיירות אחוזת ראשונים – את נר החנוכה השלישי במספר.

חנוכה באחוזת ראשונים
חנוכה באחוזת ראשונים

שתי משלחות מיוחדות התארחו באחוזה בהדלקת הנר הרביעי. בשעות אחה"צ ביקרו בבית צעירי אקי"ם ובערב הגיעו לבית האחוזה צעירי "גוונים" – עמותה שמשלבת אנשים בעלי מוגבלויות שונות. בהמשך התקיימה הופעה של הזמרת לירן ספורטה, בליווי הנגנים עוזי רוזנבלט – על האקורדיון, ושמוליק אלבז – על המנדולינה.

נרות צוהלים באחוזת צהלה

חנוכה באחוזת צהלה
טיול מהנה בירושלים היה האות הראשון שסימל את חגיגות חג החנוכה באחוזת צהלה, והתרחש כשבוע לפני הדלקת נר ראשון. בבוקר סתווי ונעים יצאו הדיירים לחוויה ירושלמית עם נגיעות מרחבי העולם; היום נפתח בתערוכה המרתקת של האומנית סיגלית לנדאו '"הים הבוער" במוזיאון ישראל, שבה מוצגים מיצבים מרהיבים – חפצים שהושקעו במי הים, ולצידם עבודות וידאו ותצלומים.
משם נמשך הסיור במוזיאון אל בתי כנסת אותנטיים מקוצ'ין ומסורינאום, ובהתרשמות מאוסף מרשים של חנוכיות שהגיעו מכל העולם. הסיור נחתם בסמטאות שכונת שאננים, ובשקיעה ירושלמית אדמדמה לצד מזרקת האריות האהובה.

אירועי חג החנוכה באחוזה שפעו באור ובצלילים, כשאת הדלקת הנר הראשון קיבלו לידיהן שתי דיירות האחוזה – אסתר פיינר, בת ה־100 וציפי מלמד, שהינה דיירת חדשה באחוזה. הערב המשיך למופע שירה ישראלית ונוסטלגית עם הזמר־חזן, חיים שטרן, ואיתו הפסנתרן איתן סובול. וכך מיום ליום גדלה השמחה באחוזת צהלה.
הדלקת נרות חנוכה מכניסים אור גדול לכל בית, ובדומה למילות השיר "כל אחד הוא אור קטן, וכולנו אור איתן", כך מצטרף האור של כל דיירת ודייר, ושל כל אחוזה ואחוזה, לאור גדול בהרבה שנפוץ מכלל הבתים. נמשיך להפיץ את האור ולשמוח מהדברים הגדולים והקטנים שמזמנים לנו החיים, גם בהמשך – בימים הבאים עלינו לטובה.

כתבות מגזין נוספות שיעניינו אותך

דיור מוגן מומלץ: כך תדעו איך לבחור בדיור המוגן המתאים לכם ביותר

דיור מוגן הפך לאופציה אטרקטיבית ביותר עבור אוכלוסיית גיל הזהב בזכות סביבת מגורים מוגנת ובטוחה, מגוון רחב של פעילויות פנאי, תרבות וספורט, קהילה חברתית איתנה, שירותים רפואיים צמודים ואבטחה 24/7. כיום יש מגוון גדול של בתי דיור מוגן בארץ, כך שאפשרויות הבחירה רבות וההתלבטויות לא מעטות. לכן, ועל מנת לסייע לכם להגיע להחלטה הנכונה, במאמר […]

דיירי האחוזות מספרים על החיים בהן

צפו בדיירי אחוזות רובינשטיין מספרים על המעבר לאחוזות ועל החיים בהן >>

הטריקים והשטיקים במחירי דיור מוגן

עוברים לדיור מוגן? חשוב מאוד שתשימו לב לכל הסעיפים בחוזה המעבר  לאחר שהחלטתם לעבור לבית דיור מוגן, תקבלו לידיכם את הסכם הכניסה לבית. מטבע הדברים, כשמדובר במעבר לבית חדש המעניק מגוון גדול של שירותים, חוזה דיור מוגן הינו מפורט ומורכב.  ישנם הבדלים משמעותיים בין החוזים של רשתות הדיור המוגן השונות שמתבטאים בסופו של דבר במחיר […]

מתעניינים באחת מאחוזות רובינשטיין?

מתעניינים באחת מאחוזות רובינשטיין?

השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם!
ניתן ליצור קשר גם בטלפון 076-599-6619

    בלחיצה על "שליחה" אני מאשר/ת כי קראתי את התקנון וכי הפרטים שמסרתי יכללו במאגר המידע של אחוזות רובינשטיין בהתאם למדיניות הפרטיות של החברה

    background Call us