טוען...

החיים בדיור מוגן

ליל הסדר – אירוע שמחכים לו כל השנה!

ערבי ליל סדר מרגשים ומשפחתיים התקיימו באחוזת ראשונים ובאחוזת צהלה, בהם הדיירים והעובדים אירחו את בני משפחותיהם, מגדולים ועד קטנים!
תאריך:18.04.22

לאחר שנתיים של הפסקה, בשל הקורונה, שבנו למסורת הנהדרת של חגיגה משותפת של הדיירים עם בני משפחותיהם, ומצהלות הילדים מילאו את האחוזות באור גדול.

"סעודת ליל הסדר היא אירוע שכולנו מחכים לו כל השנה", אומרת טלי שקרצי, מנהלת תרבות, ספורט וקהילה באחוזת ראשונים. "פשוט להיות ביחד – משפחה וחברים אהובים. הטקסים המוכרים, המאכלים המסורתיים, הילדים שגדלו, החגיגיות, כל אלה הם נכסים יהודיים, ישראליים, משפחתיים שאנו באחוזה שמחים וגאים להיות חלק מהם".

ליל הסדר באחוזת ראשונים. "שונה, גדול, חגיגי ומואר"

 

ליל הסדר באחוזת ראשונים

באחוזת ראשונים נחגג ליל הסדר בהתרגשות רבה, במסעדת האחוזה שקושטה לעילא ולעילא. הדיירים, העובדים ובני המשפחות לבשו לבן, והאווירה הייתה שמחה.
בני הזוג אמציה ורותי אייל הזמינו לסדר באחוזת ראשונים את ילדיהם ונכדיהם ואת אחיה של רותי, וחגגו יחדיו עם עוד 19 מבני משפחתם. "ישבנו בשולחן ארוך והסתובבנו בין הילדים והנכדים", מספר אמציה. "היה לנו אפילו מזל שהגיע נין אחד, שנהנה מאוד מאוד. הייתה אווירה נעימה, ורוב הנוכחים השתתפו באופן פעיל. את הסדר העביר החזן של האחוזה, וכל הערב הייתה שירה נעימה ביותר. האוכל היה יוצא מגדר הרגיל, וביד רחבה. כל מה שביקשת ורצית – הגיע מיד. הילדים והנכדים מאוד נהנו. זה היה שונה, גדול, חגיגי ומואר. חגיגה אמיתית של ליל הסדר! אני מקווה שבשנה הבאה נוכל לארח את ארבעת ילדינו עם כל נכדינו".

עם הנכדות באחוזה. מרגשת במיוחד הייתה שירת "מה נשתנה" של כל הילדים הצעירים

 

ליל הסדר באחוזת צהלה

באחוזת צהלה קושט האולם בפרחים, והשולחנות נערכו לפי המסורת עם כל סימני החג. דיירים, בנים, נכדים ונינים – כולם ביחד קראו בהגדה בהובלתם של נדב סגל החזן ויוסי ארד הנגן. מרגשת במיוחד הייתה שירת "מה נשתנה" של כל הילדים הצעירים.
חגית פינטו, מנכ"לית אחוזת צהלה, בירכה וציינה את ההתרגשות של הצוות לפגוש את הילדים, הנכדים והנינים שהצטרפו למשפחות, ואת השמחה הגדולה בחגיגה משותפת, "שבט אחים יחד" כמיטב המסורת בכל השנים.
האפיקומן שהוחבא נמצא, הזוכה קיבלה פרס וכך וגם יתר הילדים. את הסדר חתמו "אחד מי יודע" ו"חד גדיא" בשני לחנים.

 מנכ"לית אחוזת צהלה, חגית פינטו, מברכת את הדיירים בליל הסדר
מנכ"לית אחוזת צהלה, חגית פינטו, מברכת את הדיירים בליל הסדר

 

אבי זילברשטיין, בנם של דיירי אחוזת צהלה לאה ואהרון זילברשטיין, מספר כי, "בשנים האחרונות עשינו עם ההורים ליל סדר בפרטיות, אבל הקורונה עשתה לכולנו משהו, והפעם החלטנו להשתתף בליל הסדר הגדול באחוזה. השתתפנו כולם, הילדים והנכדים. החזן העביר את הסדר בצורה נפלאה, האוכל היה טוב מאוד והייתה אווירה נהדרת. הילדים שרו ביחד, הנכדה עלתה לשאול את הקושיות והיה משחק נפלא עם האפיקומן. באחוזת צהלה האווירה מאוד משפחתית, יש תחושה טובה מאוד של בית. הצוות מכיר היטב גם את בני המשפחות, והרגשנו זאת גם בליל הסדר. בכלל, מאז שההורים עברו לכאן, אנחנו מרגישים בטוחים יותר. זה כיף".

ליל הסדר באחוזת בית הכרם

דיירי אחוזת בית הכרם חגגו את ליל הסדר באולם המקושט והחגיגי, עם שולחנות עמוסי כל טוב ממיטב מאכלי שף האחוזה. כולם קראו ביחד בהגדה, ואת האירוע כולו ניהל עורך הסדר הנהדר  הוד רייכל, הנכד של הדיירת שרה נחשון. הוד עורך את הסדר באחוזה כבר חמש שנים ברציפות. האווירה הייתה חמימה ומשפחתית וכולם התפעלו ונהנו מאוד.

 

ליל הסדר באחוזת בית הכרם. שולחנות עמוסי כל טוב ממיטב מאכלי שף האחוזה
כתבות מגזין נוספות שיעניינו אותך
התנדבות פנסיונרים – היתרונות והאפשרויות של מתנדבים בני הגיל השלישי

עם העלייה הדרמטית בתוחלת החיים בעשרות השנים האחרונות, היחס של החברה לגילאים מבוגרים עבר אף הוא שינויים משמעותיים ביותר. עובדתית ומעשית: בזמננו, רבים מבני הגיל השלישי נמצאים בשיא כוחם ומחפשים דרכים חדשות לעשייה ולמשמעות. פעולות התנדבותיות של פנסיונרים משמעותיות במיוחד, שכן הן מאפשרות גם לתרום וגם להיתרם: מחד, לתת לקהילה ולהעניק לה סיוע המגובה בניסיון […]

דיור מוגן בזמן מלחמה: מעטפת של ביטחון עבור בני הגיל השלישי

בעת מלחמת "חרבות ברזל" אנו חווים ימים מהמאתגרים שידעה מדינת ישראל. אתגרים נפוצים בגיל השלישי כמו בדידות, חרדה, פגיעה באיכות החיים ותחושות ביטחון מעורערות הופכים לגדולים פי כמה וכמה. במחקר שפורסם לאחרונה, אשר נערך על ידי ד"ר אליקים כסלו מבית הספר למדיניות ציבורית וממשל באוניברסיטה העברית בירושלים, נבדקו השלכות המלחמה על אוכלוסיית הגיל השלישי והרביעי […]

מתעניינים באחת מאחוזות רובינשטיין?

מתעניינים באחת מאחוזות רובינשטיין?

השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם!
ניתן ליצור קשר גם בטלפון 076-599-6619


  בלחיצה על "שליחה" אני מאשר/ת כי קראתי את התקנון וכי הפרטים שמסרתי יכללו במאגר המידע של אחוזות רובינשטיין בהתאם למדיניות הפרטיות של החברה

  background Call us
  Accessibility

  FEEDBACK

  Description

  Accessibility

  Accessibility Statement

  array(0) { }