טוען...

החיים בדיור מוגן

חגיגה של פעם ביובל: חתונת הזהב בגיל השלישי

תאריך:27.05.24

יום הולדת עגול לזוגיות הוא הזדמנות נהדרת לחגוג באירוע גדול עם כל בני המשפחה, על אחת כמה וכמה כאשר מדובר ב-50 שנות נישואים, שמקובל לחגוג אותם באירוע המכונה "חתונת הזהב".

חתונת הזהב היא סיבה למסיבה גדולה, אבל יש בה גם משמעות עבור כל בני המשפחה; היא מהווה אירוע מרגש ומיוחד המאחד בין כל הדורות ומלמד את הילדים/ות ואת הנכדים/ות שזוגיות ארוכה היא בעלת ערך וכי יש לה משמעות רבה עבור המשפחה כולה.

אירוע חתונת הזהב מהווה אבן דרך משפחתית והזדמנות לציין את החיים הארוכים ביחד, להעלות זיכרונות, לספר סיפורים מהדרך המשותפת ולחגוג את כל מה שהושג עד כה. זוהי דרך נפלאה לחגוג זוגיות רבת שנים, להתגאות בה ולחזק את הזוגיות גם להמשך הדרך. הזיכרונות, אבני הדרך, האתגרים שעברתם, הדברים שחוויתם – כל אלה יצרו ביחד את הזוגיות הזו, שמחזיקה שנים רבות כל כך.

חתונת הזהב היא אירוע קסום
חתונת הזהב היא אירוע קסום

איך חוגגים את חתונת הזהב?

יש המון רעיונות איך לחגוג את חתונת הזהב. כל זוג יכול לבחור את הדרך שמתאימה לסגנון האישי שלו, לתקציב ולמספר המשתתפים שהוא רוצה לחגוג עמם.

הנה כמה רעיונות מובילים לחגיגת חתונת זהב – למשפחה המארגנת או לבני הזוג עצמם:

מסיבת הפתעה משפחתית: ארגנו מסיבת הפתעה עם כל בני המשפחה והחברים הקרובים של בני הזוג מכל השנים. כללו בה סרטון ברכות מהנכדים והילדים, והכינו מצגת עם תמונות וזיכרונות מהעבר
חידוש נדרים: ערכו טקס חידוש נדרים במקום משמעותי לבני הזוג, כמו בית הכנסת בו התחתנו, או מקום אחר בעל חשיבות מיוחדת
קיימו טקס של 6 ברכות – ברכה לחמישה עשורים ועוד ברכה לעשור הבא – שיקריאו נציגים משמעותיים ממהלך חייהם של בני הזוג
• טיול זוגי: אם בני הזוג אוהבים לטייל, תכננו להם טיול זוגי למקום שתמיד רצו לבקר בו או לחזור אליו. אולי אפילו אל המקום בו חגגו ירח דבש!
קיימו טיול שעובר דרך נקודת ציון בחיי בני הזוג. חשוב לערוך תחקיר מקדים, עם חברים ומכרים, לקראת טיול כזה
• שייט רומנטי: הזמינו את הזוג המאושר לשייט רומנטי, בין אם זה ביאכטה פרטית או בקרוז מפנק.
• ערב קונצרט פרטי: הזמינו הרכב מוזיקלי קטן או זמר אהוב להופעה פרטית
• תכשיט מיוחד: העניקו לכל אחד מבני הזוג תכשיט מיוחד, כמו טבעת עם חריטה אישית או שרשרת עם תאריך החתונה
• ארוחת ערב אינטימית: ארגנו ארוחת ערב אינטימית במסעדה יוקרתית או בבית עם שף פרטי שמבשל עבורם ארוחת גורמה
• ערב סיפורים בעקבות חפצים: בקשו מכל אחד מזוגות האורחים או המשפחות שיביאו איתם למפגש חפץ שמשקף את הקשר עם בני הזוג, או מסמל אותם. החפצים יונחו בתחילת הערב בסלסלה, ובזמן הטקס יוצגו החפצים באופן אנונימי. החתן והכלה יתבקשו לשער מי מהאורחים הביאו את החפץ, ומהו הסיפור המסתתר מאחוריו. במקרה שלא שבני הזוג החוגגים לא יצליחו לגלות את המקור, יתבקשו בעלי החפץ להציג את הסיפור.
• רעיון נוסף הוא לשדר בעזרת מקרן את טקס החופה המקורי, כולל שיר הכניסה לחופה, וללוות אליו כניסה ממשית של בני הזוג על רקע אותה מנגינה כעבור חמישים שנה

חידוש נדרים גם בגיל השלישי
חידוש נדרים גם בגיל השלישי

מזכרות מחתונת הזהב

לא משנה איך בחרתם לחגוג את חתונת הזהב – כדאי לכם לתעד את האירוע בתמונות, בסרט או בסרטונים – כדי לייצר מזכרת שתלווה אתכם ואת בני המשפחה גם בשנים הבאות.

לבני המשפחה כדאי לייצר מזכרת מוחשית שתשמש כמתנה עבור הזוג החוגג – ספר תמונות משפחתי, מצגת תמונות משפחתיות, סרטון משפחתי עם ברכות או ברכות כתובות מכל בני המשפחה מאוגדות בספר אחד.

כדאי ומומלץ להכין ספר תמונות מכל שנות הזוגיות המהווה יומן מצולם ומרגש של 50 שנים משותפות.

אפשר גם לשלב ברכות של חברים ואנשים שליוו את הזוג בתקופה כזו או אחרת בחייהם.

כך הופכת חתונת הזהב מאירוע זוגי לאירוע משפחתי רב משמעות ועוצמה – המאפשר לכל אחד מבני המשפחה לעצור לרגע, להיזכר בעבר, להעריך את הקיים ולקבל השראה מהזוגיות ארוכת השנים של אבא ואימא או סבא וסבתא.

חתונת הזהב מחזקת את האהבה
חתונת הזהב מחזקת את האהבה

באחוזות רובינשטיין יש עשרות זוגות דיירים אשר מתגוררים באחוזות הרשת ביחד וזוכים להמשיך לטפח את הזוגיות הארוכה שלהם בבתי דיור מוגן איכותיים ביותר. החיים בדיור המוגן מאפשרים להם ליהנות משגרה יום יומית מלאת פעילויות מגוונות ומשמירה על אורח חיים נוח, מיטיב, מהנה ובטוח.
חלקם אף חוגגים חתונות זהב באהבה ובשמחה רבה.

אנו מאחלים לכל זוגות הדיירים שלנו ולכל הזוגות הוותיקים המשך חיים מאושרים ביחד והרבה סיבות טובות ומרגשות לחגיגות גדולות וקטנות כאחד.

כתבות מגזין נוספות שיעניינו אותך

דיור מוגן מומלץ: כך תדעו איך לבחור בדיור המוגן המתאים לכם ביותר

דיור מוגן הפך לאופציה אטרקטיבית ביותר עבור אוכלוסיית גיל הזהב בזכות סביבת מגורים מוגנת ובטוחה, מגוון רחב של פעילויות פנאי, תרבות וספורט, קהילה חברתית איתנה, שירותים רפואיים צמודים ואבטחה 24/7. כיום יש מגוון גדול של בתי דיור מוגן בארץ, כך שאפשרויות הבחירה רבות וההתלבטויות לא מעטות. לכן, ועל מנת לסייע לכם להגיע להחלטה הנכונה, במאמר […]

דיירי האחוזות מספרים על החיים בהן

צפו בדיירי אחוזות רובינשטיין מספרים על המעבר לאחוזות ועל החיים בהן >>

הטריקים והשטיקים במחירי דיור מוגן

עוברים לדיור מוגן? חשוב מאוד שתשימו לב לכל הסעיפים בחוזה המעבר  לאחר שהחלטתם לעבור לבית דיור מוגן, תקבלו לידיכם את הסכם הכניסה לבית. מטבע הדברים, כשמדובר במעבר לבית חדש המעניק מגוון גדול של שירותים, חוזה דיור מוגן הינו מפורט ומורכב.  ישנם הבדלים משמעותיים בין החוזים של רשתות הדיור המוגן השונות שמתבטאים בסופו של דבר במחיר […]

עם איזו אחוזה תרצו לדבר?

עם איזו אחוזה תרצו לדבר?

השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם!
מוזמנים גם להתקשר: 076-599-6619

    בשליחת הטופס אנו מאשרים שקראנו את התקנון וכי הפרטים שנמסרו יכללו במאגר המידע של אחוזות רובינשטיין בהתאם למדיניות הפרטיות של החברה

    background Call us