טוען...

החיים בדיור מוגן

השכונה שלי | מאת מירי ליזרוביץ, דיירת אחוזת ראשונים

תאריך:20.03.23

בילדותי המוקדמת גרתי בשכונת "אביבה" במזרח העיר ראשון לציון. גרנו בבית קטנטן בשיתוף עם משפחה נוספת. אין לי כמעט זיכרונות מהתקופה ההיא, מאחר שבגיל שלוש קיבלה משפחתי בית קטן בשכונה חדשה שנבנתה סמוך לחולות במערב העיר, ונקראה "שכונת הפועלים". 

השכונה שלי | מאת מירי ליזרוביץ, דיירת אחוזת ראשונים
מירי ליזרובי. "אומנם לא היו כבישים ומדרכות אבל אנו הילדים נהנינו לקפוץ בשלוליות, לשחק קלאס וחמש אבנים"


נבנו בה גן ילדים ובית ספר חדש שאיכלס שמונה כיתות. חלק מהילדים היו תלמידי בית הספר "חביב" שעברו לגור בשכונה החדשה. השכונה נבנתה "בסוף העולם" מערבה. בקצה השכונה היו רק חולות ועצי אקליפטוס, אבל כילדים אהבנו מאוד את השכונה. 

לכל בית הייתה חצר צמודה ששימשה למשק עזר. לנו היה לול תרנגולות, שתי עיזים שאימי חלבה והכינה מחלבן גבינות טעימות להפליא, וגם בריכה קטנה ובה שטו שני ברווזים. לאחי הגדול היה חמור קטן והוא רכב עליו בכיף גדול. לימים ביקר בשכונה קמיל הויסמנס, שהיה ראש ממשלת בלגיה, ויושב ראש בית הנבחרים, ולאות הוקרה הוחלף שם השכונה ל"בית מעון" שזה תרגום שמו לעברית. 

גם בית הספר שלנו קבל את שמו "בארי" על שם ברל כצנלסון – שם המתאים לשכונת הפועלים. רק זיכרונות טובים יש לי מהשכונה. אומנם לא היו כבישים ומדרכות אבל אנו הילדים נהנינו לקפוץ בשלוליות, לשחק קלאס וחמש אבנים, מחניים ומחבואים. 

לא נעלו דלתות, לא היו טלפונים, כך שביקרנו זה אצל זה בלי הודעה מוקדמת. השכנות הייתה מאוד קרובה, והייתה עזרה הדדית בין התושבים. אלה היו ימים שלא יחזרו לעולם ונשארו רק בזיכרונות. השכונה שלנו הייתה דוגמה ומופת לפתגם "טוב שכן קרוב מאח רחוק."

מתוך "דבר ראשונים", עיתון אחוזת ראשונים, עיתון מס' 37

כתבות מגזין נוספות שיעניינו אותך
שיפור הזיכרון בגיל השלישי ודרכים למניעת ירידה קוגניטיבית

לצד היתרונות הרבים שטומן בחובו הגיל השלישי כמו חוכמת חיים, ניסיון והרבה פנאי, ההתבגרות כידוע מביאה עמה אתגרים בריאותיים שונים ובהם בין היתר גם בעיות זיכרון; ירידה קוגניטיבית בגיל השלישי, ובמיוחד היחלשות הזיכרון, הן מהתופעות הנפוצות ביותר, אשר מקשות על מבוגרים רבים ופוגעות באיכות חייהם. לצד זאת ולמרבה השמחה, יש כיום מגוון דרכים אשר יכולות […]

התנדבות פנסיונרים – היתרונות והאפשרויות של מתנדבים בני הגיל השלישי

עם העלייה הדרמטית בתוחלת החיים בעשרות השנים האחרונות, היחס של החברה לגילאים מבוגרים עבר אף הוא שינויים משמעותיים ביותר. עובדתית ומעשית: בזמננו, רבים מבני הגיל השלישי נמצאים בשיא כוחם ומחפשים דרכים חדשות לעשייה ולמשמעות. פעולות התנדבותיות של פנסיונרים משמעותיות במיוחד, שכן הן מאפשרות גם לתרום וגם להיתרם: מחד, לתת לקהילה ולהעניק לה סיוע המגובה בניסיון […]

מתעניינים באחת מאחוזות רובינשטיין?

מתעניינים באחת מאחוזות רובינשטיין?

השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם!
ניתן ליצור קשר גם בטלפון 076-599-6619


  בלחיצה על "שליחה" אני מאשר/ת כי קראתי את התקנון וכי הפרטים שמסרתי יכללו במאגר המידע של אחוזות רובינשטיין בהתאם למדיניות הפרטיות של החברה

  background Call us
  Accessibility

  FEEDBACK

  Description

  Accessibility

  Accessibility Statement

  array(0) { }