טוען...

החיים בדיור מוגן

השכונה שלי | מאת מירי ליזרוביץ, דיירת אחוזת ראשונים

תאריך:20.03.23

בילדותי המוקדמת גרתי בשכונת "אביבה" במזרח העיר ראשון לציון. גרנו בבית קטנטן בשיתוף עם משפחה נוספת. אין לי כמעט זיכרונות מהתקופה ההיא, מאחר שבגיל שלוש קיבלה משפחתי בית קטן בשכונה חדשה שנבנתה סמוך לחולות במערב העיר, ונקראה "שכונת הפועלים". 

השכונה שלי | מאת מירי ליזרוביץ, דיירת אחוזת ראשונים
מירי ליזרובי. "אומנם לא היו כבישים ומדרכות אבל אנו הילדים נהנינו לקפוץ בשלוליות, לשחק קלאס וחמש אבנים"


נבנו בה גן ילדים ובית ספר חדש שאיכלס שמונה כיתות. חלק מהילדים היו תלמידי בית הספר "חביב" שעברו לגור בשכונה החדשה. השכונה נבנתה "בסוף העולם" מערבה. בקצה השכונה היו רק חולות ועצי אקליפטוס, אבל כילדים אהבנו מאוד את השכונה. 

לכל בית הייתה חצר צמודה ששימשה למשק עזר. לנו היה לול תרנגולות, שתי עיזים שאימי חלבה והכינה מחלבן גבינות טעימות להפליא, וגם בריכה קטנה ובה שטו שני ברווזים. לאחי הגדול היה חמור קטן והוא רכב עליו בכיף גדול. לימים ביקר בשכונה קמיל הויסמנס, שהיה ראש ממשלת בלגיה, ויושב ראש בית הנבחרים, ולאות הוקרה הוחלף שם השכונה ל"בית מעון" שזה תרגום שמו לעברית. 

גם בית הספר שלנו קבל את שמו "בארי" על שם ברל כצנלסון – שם המתאים לשכונת הפועלים. רק זיכרונות טובים יש לי מהשכונה. אומנם לא היו כבישים ומדרכות אבל אנו הילדים נהנינו לקפוץ בשלוליות, לשחק קלאס וחמש אבנים, מחניים ומחבואים. 

לא נעלו דלתות, לא היו טלפונים, כך שביקרנו זה אצל זה בלי הודעה מוקדמת. השכנות הייתה מאוד קרובה, והייתה עזרה הדדית בין התושבים. אלה היו ימים שלא יחזרו לעולם ונשארו רק בזיכרונות. השכונה שלנו הייתה דוגמה ומופת לפתגם "טוב שכן קרוב מאח רחוק."

מתוך "דבר ראשונים", עיתון אחוזת ראשונים, עיתון מס' 37

כתבות מגזין נוספות שיעניינו אותך

דיור מוגן מומלץ: כך תדעו איך לבחור בדיור המוגן המתאים לכם ביותר

דיור מוגן הפך לאופציה אטרקטיבית ביותר עבור אוכלוסיית גיל הזהב בזכות סביבת מגורים מוגנת ובטוחה, מגוון רחב של פעילויות פנאי, תרבות וספורט, קהילה חברתית איתנה, שירותים רפואיים צמודים ואבטחה 24/7. כיום יש מגוון גדול של בתי דיור מוגן בארץ, כך שאפשרויות הבחירה רבות וההתלבטויות לא מעטות. לכן, ועל מנת לסייע לכם להגיע להחלטה הנכונה, במאמר […]

דיירי האחוזות מספרים על החיים בהן

צפו בדיירי אחוזות רובינשטיין מספרים על המעבר לאחוזות ועל החיים בהן >>

הטריקים והשטיקים במחירי דיור מוגן

עוברים לדיור מוגן? חשוב מאוד שתשימו לב לכל הסעיפים בחוזה המעבר  לאחר שהחלטתם לעבור לבית דיור מוגן, תקבלו לידיכם את הסכם הכניסה לבית. מטבע הדברים, כשמדובר במעבר לבית חדש המעניק מגוון גדול של שירותים, חוזה דיור מוגן הינו מפורט ומורכב.  ישנם הבדלים משמעותיים בין החוזים של רשתות הדיור המוגן השונות שמתבטאים בסופו של דבר במחיר […]

מתעניינים באחת מאחוזות רובינשטיין?

מתעניינים באחת מאחוזות רובינשטיין?

השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם!
ניתן ליצור קשר גם בטלפון 076-599-6619

    בלחיצה על "שליחה" אני מאשר/ת כי קראתי את התקנון וכי הפרטים שמסרתי יכללו במאגר המידע של אחוזות רובינשטיין בהתאם למדיניות הפרטיות של החברה

    background Call us