טוען...

החיים בדיור מוגן

חוגגים את חג הפסח באחוזות רובינשטיין

תאריך:23.04.23

אחוזות רובינשטיין נצבעו בגוונים של לבן עם בואו של החג על שלל תאריו – חג הפסח, חג האביב, חג המצות וחג החירות. לצד השמירה על המסורת החוזרת בכל שנה, מקיימת כל אחוזה חגיגה משלה של התחדשות, של פריחה ושל קהילה שמחה ומלוכדת.

יצאנו לספוג את אווירת החג באחוזות השונות – אחוזת ראשונים, אחוזת פולג, אחוזת בית הכרם ואחוזת צהלה.

אחוזת צהלה: פריחה ארצישראלית

חוגגים את חג הפסח - אחוזת צהלה

חג הפסח הוא הזדמנות חגיגית ליצור קשר בין סממני החג לבין המציאות הישראלית היפה.
באחוזת צהלה, דיור מוגן בוטיק בתל אביב, התקיימה גם השנה מסורת הרמת כוסית לכבוד החג. ההכנות לקראת המפגש החגיגי נערכו מבעוד מועד, ובמהלכן התקשט האולם המרכזי של האחוזה בזרים צבעוניים ומרהיבים, כשעל השולחנות הונחו מפות לבנות, בקבוקי יין וכיבוד קל.

את המפגש בחרו באחוזה לפתוח בברכות עם תקווה לימים של שקט, שלווה וגם פריחה. משם המשיך הערב במופע משותף של הזמרת רעות יהודאי ולצידה המוזיקאי רמי הראל, שמילאו את האולם בשירי ארץ ישראל הטובה והיפה.

אחוזת ראשונים: טבע, תרבות ויצירה

חוגגים את חג הפסח - אחוזת ראשונים

אחרי שהדיירים ואנשי הצוות לבשו לבן והרימו כוסית – נמשכה החגיגה לשירה משותפת עם הצמד הקסם "אבאבת", שהינם צפריר וליאור פיינמן, והם לא אחרת מאשר אב ובתו.

מכאן נמשכה החגיגה עם פעילות שכוללת את "משולש הזהב". כלומר, יציאה לסיור שכלל מפגש עם הטבע, התרבות היצירה.
דיירי האחוזה התברכו באותו יום במזג אוויר אביבי ונפלא במיוחד, כשהספתח התקיים בפארק האקולוגי בהוד השרון. על גדות האגם אכלו הדיירים ארוחת בוקר, ומשם המשיכו לסיור בשבילי הפארק תוך הנחייה מרתקת על הציפורים שבסביבה.

היום המופלא המשיך בסלונה של בתיה בקיבוץ רמת הכובש, שסיפרה למטיילים על היסטורית הקיבוץ. הצעד המתבקש לאחר הסיפורים היה כמובן סיור במקום הקסום. את יום "משולש הזהב", השלימו הדיירים בעונג צרוף, שכלל האזנה לרסיטל פסנתר וצפייה בעבודות אומנות.

אחוזת בית הכרם: שירים וריקודים

חוגגים את חג הפסח - אחוזת בית הכרם

אחוזת בית הכרם, דיור מוגן בירושלים, חגגה את חג החירות בשלל אירועים, כשהאירוע הפותח היה הרמת כוסית מסורתית בהשתתפות דיירים, דיירות ואנשי הצוות. התרגשות גדולה מילאה את האולם כשהדייר חיים רשלבך עלה לבמה ושר בקולו העמוק את "והיא שעמדה". החגיגה עוד נמשכה כשהזמרת שרה גור עלתה גם היא לבמה, וכולם רקדו לצלילי שירתה.

דיירים רבים ובני משפחותיהם בחרו השנה לחגוג את ליל הסדר באחוזה, ולכבודם נערך בפאר מסורתי האולם המרכזי. אל השולחנות הוגשו מנות משובחות ויין טוב, שהיו תוספת נהדרת לאווירה הנפלאה ששררה במקום. החגיגה עוד נמשכה כשבחול המועד התקיימו ערבי תרבות מוזיקליים מהנים, שנתנו נופך חגיגי נוסף לחג.

אחוזת פולג: יריד חגיגי ומימונה מופלאה 

חוגגים את חג הפסח - אחוזת פולג

הדרך לחוש במשב הרוח הראשוני ביותר של החג באחוזת פולג, מתקיים דרך מסורת ארוכת שנים של הפקת אירוע יריד מתוצרת מקומית.
בכל שנה נפתח הבית לקהל הרחב, ומציע לכלל הציבור להתחדש בפריטים ייחודיים מעבודות יד מקוריות של אנשי האחוזה. ביריד התוצרת המקומית נפרשים ברחבה המרכזית של האחוזה דוכנים ססגוניים, ועליהם מונחים תוצרים ביתיים וכן עבודות אומנות; ביניהם ניתן למצוא ציורים, פסלים, בובות סרוגות, שמיכות טלאים לתינוקות, כובעים, ריבות, מגשי פסיפס ועוד. היריד מאפשר לציבור הרחב להתחדש בפריטים אישיים לעצמם ולביתם, או לרכוש מתנת חג ייחודית שיוכלו להגיש לקרוביהם בערב החג. מכיוון אחר, היריד הוא מפגש שיא ליוצרים באחוזה והזדמנות להציג את מרכולתם היצירתית לקהל הרחב.

באחוזה ציינו גם את המימונה בחגיגה נהדרת עם מיטב המאכלים המסותריים – מופלטות, ספינג'ים, עוגיות מרוקאיות בשלל צבעים וטעמים; וכמובן – מוזיקה מסורתית ורקדנית בטן מופלאה. הערב הזה היה מוצלח במיוחד, והרבה בזכות מצב הרוח החגיגי והמרומם שהכניסו איתם משתתפי החגיגה.

באחוזות רובינשטיין חוגגים את חגי ישראל תוך חיבור בין הדיירים ובני משפחותיהם, באווירה נהדרת של קהילה, של התחדשות וצמיחה. 

כדברי מנכ"לית אחוזת צהלה, ורדית מיכאלי הירש, שבירכה את הדיירים ואת אנשי הצוות: "חג הפסח מכניס לפתחנו את סממני האביב, ואנחנו יכולים לבחור אם ליהנות מפריחה עצמית או להפיץ אותה הלאה גם לאחרים. לבחור בקלילות האביבית ובשמחה, אם רק נרצה בכך. להשתמש בחירות על מנת לקבל החלטות חדשות, בכל גיל ובכל מצב. לאמץ את ההזדמנות לחזק את הטוב שבנו, תוך שאנחנו משחררים את המיותר. לשקף דרך דוגמה אישית ערכים של סובלנות לאחר, וקבלת דעות שונות משלנו".

כתבות מגזין נוספות שיעניינו אותך

דיור מוגן מומלץ: כך תדעו איך לבחור בדיור המוגן המתאים לכם ביותר

דיור מוגן הפך לאופציה אטרקטיבית ביותר עבור אוכלוסיית גיל הזהב בזכות סביבת מגורים מוגנת ובטוחה, מגוון רחב של פעילויות פנאי, תרבות וספורט, קהילה חברתית איתנה, שירותים רפואיים צמודים ואבטחה 24/7. כיום יש מגוון גדול של בתי דיור מוגן בארץ, כך שאפשרויות הבחירה רבות וההתלבטויות לא מעטות. לכן, ועל מנת לסייע לכם להגיע להחלטה הנכונה, במאמר […]

דיירי האחוזות מספרים על החיים בהן

צפו בדיירי אחוזות רובינשטיין מספרים על המעבר לאחוזות ועל החיים בהן >>

הטריקים והשטיקים במחירי דיור מוגן

עוברים לדיור מוגן? חשוב מאוד שתשימו לב לכל הסעיפים בחוזה המעבר  לאחר שהחלטתם לעבור לבית דיור מוגן, תקבלו לידיכם את הסכם הכניסה לבית. מטבע הדברים, כשמדובר במעבר לבית חדש המעניק מגוון גדול של שירותים, חוזה דיור מוגן הינו מפורט ומורכב.  ישנם הבדלים משמעותיים בין החוזים של רשתות הדיור המוגן השונות שמתבטאים בסופו של דבר במחיר […]

מתעניינים באחת מאחוזות רובינשטיין?

מתעניינים באחת מאחוזות רובינשטיין?

השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם!
ניתן ליצור קשר גם בטלפון 076-599-6619

    בלחיצה על "שליחה" אני מאשר/ת כי קראתי את התקנון וכי הפרטים שמסרתי יכללו במאגר המידע של אחוזות רובינשטיין בהתאם למדיניות הפרטיות של החברה

    background Call us