טוען...

כללי

טיפול בעזרת כלבים בדיור מוגן

גידול כלבים בבתי דיור מוגן אינו אפשרי במרבית המקרים, ולכן אחוזות רובינשטיין מציעות חוגי כלבנות טיפולית שתועלתם רבה. לנה צלר ואפרת שחיבר, העוסקות בתחום, מסבירות מדוע וכיצד
תאריך:27.05.20

חשיבות בעלי החיים בגיל השלישי

אחזקת כלבים בבתי דיור מוגן אינה אפשרית במרבית המקרים, אך אין זה מפחית מהחשיבות של נוכחות בעלי חיים בקרבת דיירים בגיל השלישי. אחוזות רובינשטיין מציעות חוגי כלבנות טיפולית עם הפעלות בעלות תועלת רבה. לנה צלר ואפרת שחיבר, העוסקות בתחום, מסבירות מדוע וכיצד.

פעילויות עם כלבים – מהם היתרונות?

תוכניות לטיפול, ליווי ותמיכה באמצעות כלבים החלו להתפתח בארץ ובעולם רק בשנים האחרונות, אולם תועלתן הרבה כבר ברורה:

קרבה ושמחת חיים

כלב הוא חיה נגישה, המחפשת קרבת אנשים, משוועת למגע ושמחה לקראתו בכל פעם מחדש. מחקרים מהשנים האחרונות מצביעים על כך כי לחיית מחמד בכלל ולכלב בפרט יש תפקיד חשוב בהפגת בדידות בגיל הזהב. הכלב הופך לשותף פעיל ולחלק מחייו של בעליו, אם בשיח, אם בפעילות, ואם בציפייה לשוב ולראותו.

אינטראקציה חברתית

מחקרים הוכיחו שפעילות עם כלבים מסייעת ביצירת קשרים חברתיים. הכלב הוא זרז רגשי: נוכחותו בתוכנית טיפולית מעודדת שיח פעיל ואינטראקציה בין המשתתפים ומהווה אמצעי להעצמת רגשות. בבדיקת השפעתה של כלבנות טיפולית בבתי דיור מוגן, נמצא כי בקבוצה שבה מתרחשת הפעילות, האינטראקציה החברתית בין הדיירים עלתה באופן משמעותי. טיפול קבוצתי מתמשך עם כלבים מסייע לא רק בהתמודדות עם גורמי דחק שונים – אלא עשוי לתרום גם להעלאת תוחלת החיים.

תרגול מיומנויות מוטוריות

הפעילות תורמת רבות לשיפור תרגול המיומנות המוטורית: המשחק עם הכלב, ליטופו והפעלתו על ידי המשתתפים בתוכנית, מעודדים תנועה ומגע החשובים תמיד – ובמיוחד לבני גיל הזהב.

בריאות

מחקרים שנערכו במשך 25 שנים הוכיחו כי פעילות עם בעלי חיים תורמת רבות לבריאותנו: בהורדת לחץ הדם, בהפגת חרדות, בשיפור המערכת החיסונית ובריאות הלב. נמצא גם כי חולי אלצהיימר, שלהם אינטראקציה עם כלב, סובלים פחות מהתפרצויות חרדה.

עיבוד רגשות

כלבים מהווים טריגר להעלאת זיכרונות, לשיתוף ולעיבוד תכנים ורגשות, מהעבר ומההווה. כלבים נוגעים בנקודה רגישה אצל רובנו, ומחזירים אותנו לתקופות שונות בחיים שבהן גידלנו כלב, וליקירים שונים שגידלו או מגדלים כלבים.

תוכניות טיפול באמצעות כלבים בדיור מוגן

במפגשים עם בני גיל הזהב נערכות הפעלות חווייתיות עם הכלבים, הכוללות משחקים שונים שמוכיחים כי לא משנה הגיל – כולנו אוהבים לשחק לפעמים כמו ילדים. פעילויות נוספות משלבות שיח עמוק בין המשתתפים סביב נושאים ותכנים מרגשים שהכלבים מעוררים כמו משפחתיּות, חברּות, מוסר, ערכים ועוד. ממפגש למפגש גדל האמון בין חברי הקבוצה, הנהנים מנתינה, קבלה הדדית ותחושת העצמה מכך שהכלבים שמחו לקראתם, חיפשו את התקשורת והמגע עמם, ורצו את קרבתם הפיזית.

כתבות מגזין נוספות שיעניינו אותך

דיור מוגן מומלץ: כך תדעו איך לבחור בדיור המוגן המתאים לכם ביותר

דיור מוגן הפך לאופציה אטרקטיבית ביותר עבור אוכלוסיית גיל הזהב בזכות סביבת מגורים מוגנת ובטוחה, מגוון רחב של פעילויות פנאי, תרבות וספורט, קהילה חברתית איתנה, שירותים רפואיים צמודים ואבטחה 24/7. כיום יש מגוון גדול של בתי דיור מוגן בארץ, כך שאפשרויות הבחירה רבות וההתלבטויות לא מעטות. לכן, ועל מנת לסייע לכם להגיע להחלטה הנכונה, במאמר […]

דיירי האחוזות מספרים על החיים בהן

צפו בדיירי אחוזות רובינשטיין מספרים על המעבר לאחוזות ועל החיים בהן >>

הטריקים והשטיקים במחירי דיור מוגן

עוברים לדיור מוגן? חשוב מאוד שתשימו לב לכל הסעיפים בחוזה המעבר  לאחר שהחלטתם לעבור לבית דיור מוגן, תקבלו לידיכם את הסכם הכניסה לבית. מטבע הדברים, כשמדובר במעבר לבית חדש המעניק מגוון גדול של שירותים, חוזה דיור מוגן הינו מפורט ומורכב.  ישנם הבדלים משמעותיים בין החוזים של רשתות הדיור המוגן השונות שמתבטאים בסופו של דבר במחיר […]

מתעניינים באחת מאחוזות רובינשטיין?

מתעניינים באחת מאחוזות רובינשטיין?

השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם!
ניתן ליצור קשר גם בטלפון 076-599-6619

    בלחיצה על "שליחה" אני מאשר/ת כי קראתי את התקנון וכי הפרטים שמסרתי יכללו במאגר המידע של אחוזות רובינשטיין בהתאם למדיניות הפרטיות של החברה

    background Call us