טוען...

החיים בדיור מוגן

שכנים | מאת חיים אבני, דייר אחוזת ראשונים

תאריך:20.03.23

"טוב שכן קרוב מאח רחוק." משפט זה נפוץ ומביע מציאות. ׁשָכֵן קרוב יכול לתמוך, לעזור בעת צרה. אח רחוק, הן מבחינת מקום מגורים והן מבחינת יחסי משפחה מעורערים – אי אפשר להישען עליו ולחכות לעזרה ממנו בעת צרה. שכנים קובעים את איכות החיים שלנו. 

שותים קפה באחוזת ראשונים. "שכן התומך בך – מקבל תמיכה ממך. חיוך גורר חיוך, מעשה טוב גורר מעשה טוב"


שכן טוב מחייך אליך, מברך אותך בבוקר טוב במעלית, ופותח בשיחה עמך – מעניק לך יום שכולו טוב. אח רחוק אינו מברך אותך בבוקר טוב, אינו פותח איתך בשיחה ולכן ההתעלמות שלו גורמת רק לצער של ריחוק במשפחה. לעיתים אנחנו משקיעים כסף רב בדירה, הן בקנייתה והן בריהוטה, אבל שכן שיש לו בן מתופף בלהקה כל שהיא, הופך את חיינו לגיהינום כאשר רוב שעות היום הוא מתופף בבית, מקיש על התופים ומתאמן עליהם והרעש מחריש האוזניים הורס את חיינו. 

הוא הדין בשכנים ׁשֶרָבִים כל היום: צעקות עולות מדירתם ומדירות שינה מעינינו. שכן שלו ילדים בגיל העשרה, העושים מסיבות רעשניות מדי פעם, משמיעים מוסיקה רועשת ורועמת – שוב, גורמים לך להתחרט על שקנית דירה במקום זה ושאלה הם שכניך. לעומת זאת, ישנם שכנים המחייכים אליך תמיד. מזמינים אותך לכוס קפה ועוגה בשעות אחה"צ, עוזרים לך בבעיות תחזוקת הדירה, עוזרים לך לתלות וילון, משאילים לך סולם, סיר או כל דבר שצריך. אלה שכנים טובים ותענוג להחזיר להם בעשיית טובה. לא אחת מתבטא היחס הטוב בָאִמְרָה הידועה "השאילי לי כוס סוכר" בה פונה שכנה לשכנתה. לעיתים, החיים והמוות ביד לשונם של שכנים. 

היה זה בתקופת המנדט הבריטי. האצ"ל פרץ לכלא עכו ואחד מהאסירים שברחו מהכלא הוחבא בביתנו, בדירה בה גרנו. מאחר שהיה פצוע, רופא של המחתרת הופיע מדי יום לטפל בו. השכנים הרגישו פעילות לא מקובלת: אנשים באים והולכים לדירתנו וממנה, התריסים מוגפים לבל יראו מבחוץ את הפעילות בתוך הבית.

השכנים יכלו להודיע למשטרה הבריטית על פעילות מוגברת וחשודה, ואז הייתה נערכת פשיטה על הדירה, כולנו היינו נעצרים על אשר נתנו מחסה לאיש מחתרת. למזלנו השכנים שמרו סוד, נצרו בליבם את מה שראו עיניהם. בסופו של דבר, לוחם המחתרת החלים ועזב את דירתנו לדירת מסתור שהכינה לו המחתרת אליה השתייך. אלה שכנים טובים שעתידנו היה תלוי בהם. בדרך כלל כל מעשה טוב גורם לגמול. 

שכן התומך בך – מקבל תמיכה ממך. חיוך גורר חיוך, מעשה טוב גורר מעשה טוב. באחוזת ראשונים בה אנו גרים, יש לנו שכנים. דלת מול דלת, דירה ליד דירה. למזלנו, השכנים (יותר נכון, השכנות) מנומסות, טובות, חברותיות ותענוג להיפגש איתן מדי פעם, לשבת ליד השולחן כשקפה ומאפה מוגש לשכנים. 

כמעט ואין אנו זקוקים לעזרה מהשכנות כי צוות עובדי האחוזה מטפל בכל התחזוקה של הדירה, כך שהיחסים הם יותר חברותיים, דבר המוסיף להנאה במגורים באחוזת ראשונים. אכן, צודק הפתגם "טוב שכן קרוב מאח רחוק." 

מתוך "דבר ראשונים", עיתון אחוזת ראשונים, עיתון מס' 37

כתבות מגזין נוספות שיעניינו אותך

דיור מוגן מומלץ: כך תדעו איך לבחור בדיור המוגן המתאים לכם ביותר

דיור מוגן הפך לאופציה אטרקטיבית ביותר עבור אוכלוסיית גיל הזהב בזכות סביבת מגורים מוגנת ובטוחה, מגוון רחב של פעילויות פנאי, תרבות וספורט, קהילה חברתית איתנה, שירותים רפואיים צמודים ואבטחה 24/7. כיום יש מגוון גדול של בתי דיור מוגן בארץ, כך שאפשרויות הבחירה רבות וההתלבטויות לא מעטות. לכן, ועל מנת לסייע לכם להגיע להחלטה הנכונה, במאמר […]

דיירי האחוזות מספרים על החיים בהן

צפו בדיירי אחוזות רובינשטיין מספרים על המעבר לאחוזות ועל החיים בהן >>

הטריקים והשטיקים במחירי דיור מוגן

עוברים לדיור מוגן? חשוב מאוד שתשימו לב לכל הסעיפים בחוזה המעבר  לאחר שהחלטתם לעבור לבית דיור מוגן, תקבלו לידיכם את הסכם הכניסה לבית. מטבע הדברים, כשמדובר במעבר לבית חדש המעניק מגוון גדול של שירותים, חוזה דיור מוגן הינו מפורט ומורכב.  ישנם הבדלים משמעותיים בין החוזים של רשתות הדיור המוגן השונות שמתבטאים בסופו של דבר במחיר […]

מתעניינים באחת מאחוזות רובינשטיין?

מתעניינים באחת מאחוזות רובינשטיין?

השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם!
ניתן ליצור קשר גם בטלפון 076-599-6619

    בלחיצה על "שליחה" אני מאשר/ת כי קראתי את התקנון וכי הפרטים שמסרתי יכללו במאגר המידע של אחוזות רובינשטיין בהתאם למדיניות הפרטיות של החברה

    background Call us