טוען...

החיים בדיור מוגן

כולנו רקמה אנושית אחת

תאריך:16.12.22

האם ידעתם כמה מעלות יש לרקמה יצירתית? ובכן, הרבה מאוד!
היא משפרת את היכולת הקוגניטיבית, מסייעת להפחית בעייפות ולחץ, תורמת לריכוז, מפתחת טעם אסתטי ויצירתה מביאה עמה הרבה סיפוק וגאווה. ואם הרקמה היצירתית מתרחשת במסגרת חוג – יש לה גם מעלות חברתיות משמעותיות

אחוזות רובינשטיין תרבות ופנאי

 

באחוזת בית הכרם, דיור מוגן איכותי בירושלים, מתקיים חוג רקמה יצירתית וליבוד, בהנחיית איריס בריסק, אמנית רב תחומית. איריס מספרת כי החוג מתקיים פעם בשבוע, וכי במהרה נוצרה חברות אמיצה בין המשתתפות, שמוצאות בו כישרונות חבויים. "הן יוצרות יצירות שלא חלמו שיעשו מעולם", היא אומרת. "חלקן לא החזיקו מחט בחייהן, וחשבו שאינן יכולות ליצור – והנה בחוג הן גילו את הכישרון החבוי בהן". רקמה יצירתית, מדגישה איריס, כשמה כן היא: הדגש הוא על היצירתיות של הרוקמת, בניגוד לרקמה עממית שהיא יותר על פי תבנית מסודרת וקבועה.

בת שבע פינצי, דיירת חדשה יחסית באחוזת בית הכרם, שלה רקע באומנות, מספרת כי החוג הוא דרך נוספת עבורה להתבטא. "גיליתי שיש אפשרות ליצור ברקמה כמו בציור רגיל, ואני מאוד נהנית מהעשייה הזו", היא אומרת. חברתה לחוג, מזל בג'יו, מוסיפה שהיא מאוד נהנית ללכת בכל שבוע לשעה של כיף, רוגע והנאה צרופה וכי החוג תרם לה רבות.

"כל המשפחה נהנית מהיצירות שלי"

אחוזות רובינשטיין תרבות ופנאי

הדיירת חווה בן-עמי הצטרפה לחוג ללא כל ידע מוקדם. "כאשר הגעתי לחוג לא ידעתי להחזיק מחט. למדתי בתחילה סוגי רקמות ולאט לאט התקדמתי. מאז יצרתי עבודות מאוד יפות שגורמות לי אושר. אני מרגישה שאני מסוגלת לעשות מה שאף פעם לא עשיתי, ושעם קצת רצון הכול אפשרי".
"מאז שהגעתי לאחוזה מצאתי לי מקום נפלא בו אני מגלה סיפוק בעשייה בחברת מורה מעולה וחברות שאני נהנית להעביר איתן זמן איכות", מוסיפה הדיירת אסתר שלום. "המורה נותנת לנו רעיונות נפלאים, ואנו יוצרות בכיף עם המון סיפוק והנאה. השיעור חולף במהירות, ואני שבה לדירתי עם יצירות שלא חשבתי שאוכל ליצור. כל המשפחה נהנית לקבל את הדברים הנפלאים שאנו יוצרות. בשיעורים אלו אנו מקבלים גם חברה, גם יצירה, גם גיבוש וכמובן פיזיותרפיה לידיים. השיעור עושה לי טוב בנשמה".

———————————————
מעוניינים לשמוע פרטים נוספים
על אחוזת בית הכרם?
התקשרו ונשמח לעזור:

02-3763545

———————————————

אחוזות רובינשטיין תרבות ופנאי
שושנה שראבי, משתתפת נוספת, גאה אף היא על עבודותיה בחוג: "כל המשפחה נהנית מהיצירות שלי. בכל בית יש יצירות שלי". גם הדיירת תמר כהן מציינת כי החוג נותן לה תעסוקה, הנאה, ועבודות יפות לתלייה.
הדיירת רחל אליניב מסכמת: "אני אוהבת מאוד את החוג. המדריכה משרה אווירה נינוחה ונעימה, יודעת לגרום לנו להתעניין בפעילות ומעודדת אותנו לחשוב ולהעז לבצע דברים שלא חשבנו שהם אפשריים עבורנו, והכל באווירה מקבלת ומעודדת. אני אסירת תודה לצוות האחוזה על החוג הזה".

באחוזת בית הכרם חוגי יצירה מגוונים, בהם הדיירים מגלים כישרונות חבויים ונהנים מהסיפוק הרב שביצירה.
בכל פעם מחדש מדהים לגלות את היכולות והיצירתיות של הדיירים שרק חיכו לרגע המתאים לצאת – ולהביא עמם הרבה יופי לעולם.
 

כתבות מגזין נוספות שיעניינו אותך
שיפור הזיכרון בגיל השלישי ודרכים למניעת ירידה קוגניטיבית

לצד היתרונות הרבים שטומן בחובו הגיל השלישי כמו חוכמת חיים, ניסיון והרבה פנאי, ההתבגרות כידוע מביאה עמה אתגרים בריאותיים שונים ובהם בין היתר גם בעיות זיכרון; ירידה קוגניטיבית בגיל השלישי, ובמיוחד היחלשות הזיכרון, הן מהתופעות הנפוצות ביותר, אשר מקשות על מבוגרים רבים ופוגעות באיכות חייהם. לצד זאת ולמרבה השמחה, יש כיום מגוון דרכים אשר יכולות […]

התנדבות פנסיונרים – היתרונות והאפשרויות של מתנדבים בני הגיל השלישי

עם העלייה הדרמטית בתוחלת החיים בעשרות השנים האחרונות, היחס של החברה לגילאים מבוגרים עבר אף הוא שינויים משמעותיים ביותר. עובדתית ומעשית: בזמננו, רבים מבני הגיל השלישי נמצאים בשיא כוחם ומחפשים דרכים חדשות לעשייה ולמשמעות. פעולות התנדבותיות של פנסיונרים משמעותיות במיוחד, שכן הן מאפשרות גם לתרום וגם להיתרם: מחד, לתת לקהילה ולהעניק לה סיוע המגובה בניסיון […]

מתעניינים באחת מאחוזות רובינשטיין?

מתעניינים באחת מאחוזות רובינשטיין?

השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם!
ניתן ליצור קשר גם בטלפון 076-599-6619


  בלחיצה על "שליחה" אני מאשר/ת כי קראתי את התקנון וכי הפרטים שמסרתי יכללו במאגר המידע של אחוזות רובינשטיין בהתאם למדיניות הפרטיות של החברה

  background Call us
  Accessibility

  FEEDBACK

  Description

  Accessibility

  Accessibility Statement

  array(0) { }