טוען...

ספורט, בריאות ותזונה בגיל השלישי

מוכרחים להיות שמח

ראיון עם ד”ר דינה אייזן, מרצה ומעבירה סדנאות על “בריאות אופטימית”
תאריך:21.03.20

ראיון עם ד”ר דינה אייזן, מרצה ומעבירה סדנאות על “בריאות אופטימית”
שלום ד”ר דינה אייזן. מהי “בריאות אופטימית”?
“בריאות אופטימית היא יכולתנו לסדר את המחשבות כך שהן יועילו לנו, ייטיבו אתנו ויקדמו את הבריאות הנפשית והפיזית שלנו. היסוד של הבריאות האופטימית הוא בחשיבה אופטימית, שמשמעותה ללמוד לחיות בשלווה במציאות משתנה”.

כיצד עושים זאת?
“ראשית, הסבר קצר: המוח שלנו גמיש ויכול להתחדש בכל גיל, בכל הקשור ליצירת חיבורים בין הנוירונים. חיבורים אלה נעשים על ידי הסינפסות – שהן מעין תחנות ממסר, המאפשרות לנוירונים ‘לדבר’ ביניהם. כשקורים לנו דברים משמחים כמו למשל חתונה של אחד הילדים, זכייה בפרס או פגישה עם אדם אהוב, מופרשים לסינפסות חומרים שגורמים לנו תחושות של אושר ושלווה. אבל מה שיפה זה שאנחנו יכולים לגרום להפרשה של החומרים הללו באמצעות פעולות, מחשבות ואמירות יזומות. כאן נכנסת היכולת שלנו לשפר את בריאותנו – הנפשית והפיזית – באמצעות אופטימיות”.

דינה אייזןד”ר דינה אייזן. “לא לקחת את עצמך יותר מדי ברצינות!”

מה לומדים בסדנאות שאת מעבירה?
“בסדנאות אני מלמדת כיצד להשתחרר מהחשיבה ההרגלית, שהרבה ממנה נובע מדפוסים שמופעלים אצלנו באופן אוטומטי במשך שנים רבות. חלק מזה נובע מכך שאנו נושאים במוח שלנו עוד מוח – קדום והישרדותי – שאמנם שומר עלינו בחיים, אבל גם מאוד מגביל כשאנחנו רוצים לעשות שינוי. המוח הזה לא אוהב שינויים, וכדי להתגבר עליו אנחנו צריכים לנקוט בפעולות שונות – במחשבות, במעשים ובמילים. חשוב לדעת: כל מילה שאנו אומרים משנה את הכימיה של המוח. בסדנאות אני מלמדת שיטות וטכניקות שונות שעוזרות לנו להתלונן פחות, להכיר יותר תודה על מה שיש לנו בחיים, להוריד סטרס ומתחים, להפריד בין דברים שניתן לשנות לכאלה שלא, וגם את הדבר החשוב ביותר לאושר שלנו – לא לקחת את עצמך יותר מדי ברצינות! לבטל את הכבוד המזויף – ולהמשיך בלעדיו”.

וזה עובד?
“בוודאי – באופן שלא ייאמן! אנשים מספרים לי איך בעקבות הסדנאות הם נהיים שלווים ומרוצים יותר, וכיצד הם משפרים את מערכות היחסים בבית, את הזוגיות, את התקשורת עם הילדים, וכמובן – את הבריאות. לחץ הדם מתאזן, רמות הכולסטרול יורדות, כאבי הגב פוחתים ובכלל – סובלים פחות ממחלות”.

כתבות מגזין נוספות שיעניינו אותך

מתעניינים באחת מאחוזות רובינשטיין?

מתעניינים באחת מאחוזות רובינשטיין?

השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם!
ניתן ליצור קשר גם בטלפון 076-599-6619


  בלחיצה על "שליחה" אני מאשר/ת כי קראתי את התקנון וכי הפרטים שמסרתי יכללו במאגר המידע של אחוזות רובינשטיין בהתאם למדיניות הפרטיות של החברה

  background Call us
  Accessibility

  FEEDBACK

  Description

  Accessibility

  Accessibility Statement

  array(0) { }