טוען...

ספורט, בריאות ותזונה בגיל השלישי

מחלקה סיעודית – הדור הבא!

הבית הירוק פולג מביא לישראל תפיסה סיעודית מהפכנית שזכתה להצלחה גדולה בארה”ב
תאריך:21.03.20

הדיירים מתגוררים בחדרי סטודיו מרווחים, קובעים את סדר יומם ומטפחים קשרים חברתיים, בד בבד עם קבלת טיפול סיעודי ורפואי מעולה. התוצאה: חיים מלאי משמעות – למרות המגבלות הפיזיות והמנטליות

במרכז הבית ניצב המטבח הפתוח וחדר אוכל עם שולחן מרכזי לארוחות משותפות

דמיינו לכם בית עם מטבח פתוח, חדר אוכל מרווח וסלון מקסים עם כורסאות רכות ותאורה נעימה.
מהמטבח עולה ניחוח עוגיות נאפות. סביב השולחן יושבים ארבעה דיירים העוסקים בפעילות יצירה. על הספה יושבת דיירת וצופה בתוכנית הטלוויזיה החביבה עליה. דייר אחר מאזין באוזניות למוזיקה האהובה עליו. דיירת נוספת, שהחליטה להקדים לשכב לישון, כבר מתפנקת במיטה.
ברוכים הבאים לבית הירוק פולג, שמביא לישראל את הדור הבא של הטיפול הסיעודי; בית, המאפשר לכל אחד מדייריו לשלוט על חייו ולהמשיך להתפתח, לצמוח ולקיים חיים מלאי משמעות והנאה – למרות מצבו הפיזי.
בבית הירוק פולג, הפועל על פי שיטה שפותחה בארצות-הברית וזוכה להצלחה גדולה, כל דייר מתגורר בחדר סטודיו מרווח ומנהל את סדר יומו – ככל יכולתו ותוך כדי קבלת העזרה הנדרשת – בהתאם לייחודיות, החוזקות, השאיפות והאהבות שלו. זאת, לצד טיפול אישי, סיעודי ורפואי מעולה וצמוד – ותוך עמידה בכל הסטנדרטים של משרד הבריאות.

שמירה על התפקודים ככל הניתן

את השיטה המהפכנית הזו הביאה לאחוזות רובינשטיין נעמי שלום רובינשטיין, פיזיותרפיסטית במקצועה, בעלת תואר שני במנהל עסקים ומנהל מערכות בריאות, וניסיון בעבודה בדיור מוגן ובמחלקות סיעודיות. כחלק מהתמחותה בנושא ביקרה שלום רובינשטיין בבתים סיעודיים בארצות הברית, הפועלים במסגרת “התנועה לשינוי תרבות במוסדות סיעודיים”, וחזתה ביישום עקרונות השיטה וביתרונותיה הרבים.

“אחוזות רובינשטיין, רשת הדיור המוגן הפרטית המובילה בישראל, מובילה גם את המהפכה בתחום הסיעודי”, היא אומרת. “הדבר המרכזי בשינוי הזה לכאורה מובן מאליו: לכל אדם, גם לקשיש סיעודי, יש צרכים ורצונות אינדיבידואליים, שחשוב להיות קשובים להם ולטפח אותם. אצלנו כל המערכת מכוונת לתת לדייר את הבחירה מתי לקום בבוקר, מתי לאכול, כיצד להעביר את היום ובאיזו שעה לשכב לישון. כל זאת, תוך שמירה על התפקודים ככל הניתן, ומתן דגש על ההנאות הקטנות של החיים”.

בין פרטיות מוחלטת לקהילה עוטפת

הבית הירוק פולג הוא מבנה מרווח עם חצר מקסימה, שנבנה תוך הפרדה מלאה בין אזורים ציבוריים לפרטיים. בבית מתגוררים עד 26 דיירים בחדרי סטודיו מרווחים (שני דיירים בכל דירה). הבחירה האישית של הדיירים מתחילה כבר כאן: כל דייר בבית מעצב את חדרו עם חפציו האהובים, לרבות מצעים אישיים.
במרכז הבית ניצב המטבח הפתוח וחדר אוכל עם שולחן מרכזי לארוחות משותפות. הסלון כולל פינות ישיבה נעימות ומפנקות. החצר המרווחת, המונגשת כמובן באופן מוחלט, כוללת מדשאה וגינה צבעונית.
“זו סביבה מזמינה ותומכת מאוד, קודם כל לדיירים – אבל גם לבני משפחותיהם”, אומרת שלום רובינשטיין. “חשוב לנו מאוד שבני המשפחה יאהבו לבוא אל הבית, ויהיו חלק ממנו”.

סדר יום אישי ופעילויות סביב השעון

בבית הירוק פולג הדיירים שותפים מלאים בבחירת סוגי הפעילויות ובקביעת צורת החיים – מהחוגים ועד לתפריט האוכל.
בבית מתקיימת מסגרת כללית של סדר-יום. עם זאת, כל דייר מחליט מתי לקום, לאכול ולהתרחץ, ובאילו פעילויות להשתתף. כך, כל דייר יכול לנהל את יומו בהתאם לעדיפויות, לתחביבים, להרגלים וליכולות שלו. הפעילויות אינן מוגבלות לשעות שבהן נמצאת עובדת התעסוקה, אלא יכולות להתרחש בכל עת.

מערכות יחסים: אחד על אחד

בבית הירוק פולג שמים דגש גדול על טיפוח מערכות יחסים. בבית מתקיימים מפגשי שיח קבועים בהשתתפות דיירים, אנשי צוות ובני משפחה. בנוסף, לדיירים יש אפשרות להביא לבית חיות מחמד. לכל דייר בבית הירוק מצוותים מטפלים קבועים, דבר המאפשר היכרות מעמיקה בין הדייר לאיש הצוות ויצירת מערכת יחסים משמעותית הדדית. הצוות בבית הירוק פולג עבר הכשרה, שבמסגרתה כל מטפל למד לדאוג לדייר ולסביבתו לא רק ברמה הפיזית, אלא ברמה הוליסטית הרואה את כל צורכי הדייר לנגד עיניו.

טיפול רפואי וסיעודי מעולה

בבית הירוק פולג הדיירים זוכים לקבל שירותי סיעוד מעולים, המוענקים על ידי צוות רפואי ופרה-רפואי מיומן. הידרדרות רפואית לא מתקבלת כדבר מובן מאליו והצוות כולו מוכוון לאפשר לדייר עצמאות מקסימלית ותפקוד מיטבי בהתאם למצבו.

איכות חיים והנאה

ארוחת בוקר מפנקת המבושלת במקום, זמינות של אוכל במטבח 24 שעות ביממה, מקלחת מפנקת, הקראה של סיפור מרתק. דברים קטנים (לכאורה) כגון אלה עושים את ההבדל, ומהווים חלק חשוב מהמכלול הגדול והמורכב שנהוג לכנות “איכות חיים”.
דווקא בשלב זה, שבו נמצא האדם במצב סיעודי, חשוב במיוחד לאפשר לו להמשיך לקבל החלטות הקשורות לחייו, בסביבה ביתית אינטימית, נעימה ומותאמת אישית; סביבה אשר מאפשרת חיים שטוב לחיות אותם.

טיפול סיעודי – הדור הבא!

עקרונות השיטה ששינתה את חייהם של אלפי קשישים בארה”בטיפול סיעודי – הדור הבא! 

 • הדיירים מתגוררים בחדרי סטודיו מרווחיים
 • בבית סלון ומטבח משותפים, ביתיים ונעימים
 • כל דייר קובע בעצמו את סדר-יומו לפי רצונותיו ואהבותיו
 • פעילויות מותאמות אישית לכל דייר
 • טיפוח מערכות יחסים משמעותיות
 • טיפול רפואי וסיעודי מעולה

למידע נוסף ולתיאום ביקור: 09-374-1413

כתבות מגזין נוספות שיעניינו אותך

מתעניינים באחת מאחוזות רובינשטיין?

מתעניינים באחת מאחוזות רובינשטיין?

השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם!
ניתן ליצור קשר גם בטלפון 076-599-6619


  בלחיצה על "שליחה" אני מאשר/ת כי קראתי את התקנון וכי הפרטים שמסרתי יכללו במאגר המידע של אחוזות רובינשטיין בהתאם למדיניות הפרטיות של החברה

  background Call us
  Accessibility

  FEEDBACK

  Description

  Accessibility

  Accessibility Statement

  array(0) { }