טוען...

דיירי אחוזות רובינשטיין מספרים

משה בראון מאחוזת בית הכרם מספר על עלייתו ארצה

"העלייה ארצה הייתה לידה מחדש עבורי"
תאריך:06.07.21

"'אבא שלי נולד בדצמבר 1929 , אבל כשהוא עלה ארצה ב-18 בפברואר 1943 הוא נולד מחדש״, כך כתבה הבת שלי לקולגות שלה, וזה בדיוק מה שאני מרגיש. העלייה ארצה הייתה לידה מחדש עבורי, ואני מכיר תודה על כך להוריי, שנתנו לי את ההזדמנות הזו כשהייתי בן 11 .

העלייה שלי ארצה עם ילדי טהרן התרחשה מבלי שהוריי ואני ידענו מה יקרה. בדיעבד אני יודע שהעלייה שלי משכה את הוריי לבוא בעקבותיי. אני מוקיר את החינוך שקיבלתי כאן – הוא שינה באופן מהותי את חיי.

לאחרונה חגגתי את יום הולדתי ה-90, ולפני מספר שנים עברתי עם אשתי תקווה לאחוזת בית הכרם. תקווה היא דור שביעי בירושלים. ההחלטה לעבור נבעה מתוך הבנה שהעתיד לא ידוע, ואילו האחוזה מעניקה לנו ביטחון. עד היום אני עובד חלקית בחברה שהקמתי לפני 50 שנה – 'גיאופרוספקט', שעוסקת בייעוץ גיאולוגי, סביבתי ובקידום תוכניות מתאר, והבן שלי הוא מנכ"ל החברה.

סיפור העלייה שלי מתחיל בשנת 1941 , לאחר שפרצה מלחמת העולם השנייה, בין גרמניה לברית המועצות ושוחררנו מהגליה בסיביר. נסעתי עם משפחתי לדרום ברית המועצות לעיר סמרקנד. הרעב היה קשה מאוד בכל רחבי המדינה, והוריי החליטו להכניס אותי לבית יתומים כדי להציל אותי מפני הרעב. אחרי זמן מה הודיעו שמעבירים את היתומים ליעד לא ידוע.

עד היום אני זוכר את הפרידה מהוריי, כשהייתי בן 11 בלבד. אני יודע שהם עשו זאת מתוך מחשבה שכך הם יצליחו להציל לפחות ילד אחד. אחי ואחותי נשארו איתם, ואני הייתי הקטן במשפחה. הגענו לטהרן, שם היינו כחצי שנה. בזמן הזה החלו ההכנות לעלייה לארץ ישראל. לימדו אותנו עברית והגיעו שליחים מהארץ.

 

בפברואר עליתי לארץ בעלייה הגדולה של ילדי טהרן. היינו 800 ילדים וילדות. בארץ הייתה התרגשות גדולה מאוד מכיוון שבתקופת המלחמה הוקפאו העליות לארץ ישראל. הגענו לרחובות, והייתה הרגשה שכל העיר יצאה כדי לקבל אותנו. אנשים שרו שירים, חייכו אלינו ונתנו לנו תפוזים. זה היה מרגש מאוד.

את סיפור קורות חיי ועלייתי מטהרן כתבתי בהרחבה בספר לנכדיי לפני כשש שנים. עותקים מהספר העברתי לספרייה הלאומית ולספריית יד ושם, מתוך החשיבות הרבה שיש בעיניי לתיעוד".

 

** מתוך פרויקט "הפעם הראשונה שלי" שפורסם במגזין אחוזות רובינשטיין, שבו מספרים דיירי האחוזות על הפעם הראשונה שלהם בתחומים שונים. 

כתבות מגזין נוספות שיעניינו אותך

דיור מוגן מומלץ: כך תדעו איך לבחור בדיור המוגן המתאים לכם ביותר

דיור מוגן הפך לאופציה אטרקטיבית ביותר עבור אוכלוסיית גיל הזהב בזכות סביבת מגורים מוגנת ובטוחה, מגוון רחב של פעילויות פנאי, תרבות וספורט, קהילה חברתית איתנה, שירותים רפואיים צמודים ואבטחה 24/7. כיום יש מגוון גדול של בתי דיור מוגן בארץ, כך שאפשרויות הבחירה רבות וההתלבטויות לא מעטות. לכן, ועל מנת לסייע לכם להגיע להחלטה הנכונה, במאמר […]

דיירי האחוזות מספרים על החיים בהן

צפו בדיירי אחוזות רובינשטיין מספרים על המעבר לאחוזות ועל החיים בהן >>

הטריקים והשטיקים במחירי דיור מוגן

עוברים לדיור מוגן? חשוב מאוד שתשימו לב לכל הסעיפים בחוזה המעבר  לאחר שהחלטתם לעבור לבית דיור מוגן, תקבלו לידיכם את הסכם הכניסה לבית. מטבע הדברים, כשמדובר במעבר לבית חדש המעניק מגוון גדול של שירותים, חוזה דיור מוגן הינו מפורט ומורכב.  ישנם הבדלים משמעותיים בין החוזים של רשתות הדיור המוגן השונות שמתבטאים בסופו של דבר במחיר […]

מתעניינים באחת מאחוזות רובינשטיין?

מתעניינים באחת מאחוזות רובינשטיין?

השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם!
ניתן ליצור קשר גם בטלפון 076-599-6619


  בלחיצה על "שליחה" אני מאשר/ת כי קראתי את התקנון וכי הפרטים שמסרתי יכללו במאגר המידע של אחוזות רובינשטיין בהתאם למדיניות הפרטיות של החברה

  background Call us
  Accessibility

  FEEDBACK

  Description

  Accessibility

  Accessibility Statement

  array(0) { }