טוען...

החיים בדיור מוגן

נופש באילת שהוא פשוט מושלם!

איך מסכמים חמישה ימים של תענוג בלתי נגמר? דיירי אחוזת ראשונים יצאו לנופש באילת וחזרו עמוסים בחוויות
תאריך:20.02.22

בשבוע היפה ביותר של חודש פברואר יצאה קבוצה של דיירים מאחוזת ראשונים לעבר נופש באילת. הם החליטו להאריך מראש את הנופש – וכך זכו לחמישה ימים מלאים בעיר. הנופש אורגן על ידי חברת פריטורס, האחראית על ארגון חופשות מלאות מהנות ומלאות תוכן עבור בני הגיל השלישי ועבור דיירי דיור מוגן בכל רחבי הארץ.

אל הקבוצה העליזה, שמנתה כ-40 דיירים, הצטרפו טלי שקרצי, מנהלת התרבות באחוזת ראשונים, ואילאיל הרלב, רכזת הקהילה של האחוזה. הלו"ז של הנופש היה עמוס במופעים, הרצאות ופעילויות, אך טלי ואילאיל דאגו להעשיר אותו אף יותר ולשבץ בו גם פעילויות גיבוש וחוויה לדיירי האחוזה.

 

ביקור באתר המשוחזר של מפעלי ים המלח

"חזרתי בעננים"

כבר בדרך הלוך קיבלו הנופשים מתנות קטנות ושירונים, והנסיעה החלה במצב רוח טוב. העצירה הראשונה בדרך הייתה באתר המשוחזר של מפעלי ים המלח.

עם ההגעה לאילת קיבלו הדיירים את החדרים שלהם במלון רויאל גארדן – וכבר היו מרוצים מאוד.

איציק פלג, דייר חדש יחסית באחוזה, שזהו הנופש הראשון שהוא יוצא אליו עם חבריו לאחוזה, מספר: "זהו אחד מהמלונות הכי טובים בארץ. קיבלנו סוויטות מקסימות ומפנקות, והשירות במלון היה נפלא. כל בקשה שלנו התמלאה במהירות. הכול היה כל כך מאורגן ומסודר. גם הלו"ז של הנופש היה פשוט מושלם. היו הופעות בבוקר ובערב, והכול היה ממש מתאים לגיל השלישי; רבקה מיכאלי, מיקי קם ויהודה עדר, המופע 'אור' על שושנה דמארי ועוד. במשך הימים ביקרנו בגן הבוטני ובפארק הצפרות, וטלי ואילאיל ארגנו לנו גם שיט מהנה בים סוף. בין לבין הן הזמינו אותנו לפעילויות גיבוש – ולי באופן אישי זה מאוד תרם כי ככה יכולתי להכיר חברים חדשים באחוזה. אני יוצא להרבה נופשים כגמלאי צה"ל, אבל הנופש הזה היה בכמה רמות מעל כל הנופשים שהייתי בהם עד היום".

מירי לזרוביץ, דיירת ותיקה באחוזת ראשונים, שיצאה כבר לכמה וכמה נופשים עם חבריה לאחוזה, מספרת שהנופש הזה היה מוצלח במיוחד. "חזרתי בעננים! אילת בשבילי היא כמו חו"ל. אני אוהבת אותה מאוד. מזג האוויר היה מושלם והנופש היה כל כך מדויק. מהמופעים, שכולם היו מוצלחים ומהנים מאוד, דרך המלון, שהיה ברמה גבוהה מאוד, ועד הפעילויות סביב השעון, שתרמו המון עניין וגם עזרו מאוד לגיבוש החברתי בין הדיירים עצמם. אמנם אני מכירה את רוב הדיירים, אבל זו הייתה הזדמנות להכיר יותר לעומק ולחוות דברים ביחד. עצם זה שטלי ואילאיל היו איתנו זה כבר היה פלוס ענקי – אנחנו כל כך אוהבים ומעריכים אותן".

 

לו"ז עמוס בהופעות המתאימות לבני הגיל השלישי
הופעות מושקעות בנופש באילת גם בבוקר וגם בערב
רבקה מיכאלי. האחת והיחידה

 

מסיבת הפתעה

בימי הנופש היה לטלי שקרצי יום הולדת. הדיירים, שידעו זאת מראש, התארגנו ביניהם והפתיעו אותה במסיבת יום הולדת עם ברכות מכולם וריקוד מושקע שעליו התאמנו במשך כמה ימים. "זה היה כל כך מרגש!" מספרת טלי, "אני מכירה את הדיירים של האחוזה כל כך הרבה שנים, הם כמו משפחה בשבילי". 

 

מסיבת הפתעה לטלי שקרצי (במרכז), מנהלת התרבות של אחוזת ראשונים

 

בדרך חזרה מהחופשה עצרו הדיירים בחוות הבודדים משכית שבמצפה רמון, שם מתגוררת עם משפחתה הבת של אחד הדיירים באחוזה, עודד גרוס, שהיה גם הוא בנופש. "האירוח היה חם ונעים, וכך ונחשפנו לסיפור של החווה ולאורח החיים של המשפחה שבחרה לחיות במדבר ולהגשים את חזון הציונות", מסכמת טלי.

כתבות מגזין נוספות שיעניינו אותך
התנדבות פנסיונרים – היתרונות והאפשרויות של מתנדבים בני הגיל השלישי

עם העלייה הדרמטית בתוחלת החיים בעשרות השנים האחרונות, היחס של החברה לגילאים מבוגרים עבר אף הוא שינויים משמעותיים ביותר. עובדתית ומעשית: בזמננו, רבים מבני הגיל השלישי נמצאים בשיא כוחם ומחפשים דרכים חדשות לעשייה ולמשמעות. פעולות התנדבותיות של פנסיונרים משמעותיות במיוחד, שכן הן מאפשרות גם לתרום וגם להיתרם: מחד, לתת לקהילה ולהעניק לה סיוע המגובה בניסיון […]

דיור מוגן בזמן מלחמה: מעטפת של ביטחון עבור בני הגיל השלישי

בעת מלחמת "חרבות ברזל" אנו חווים ימים מהמאתגרים שידעה מדינת ישראל. אתגרים נפוצים בגיל השלישי כמו בדידות, חרדה, פגיעה באיכות החיים ותחושות ביטחון מעורערות הופכים לגדולים פי כמה וכמה. במחקר שפורסם לאחרונה, אשר נערך על ידי ד"ר אליקים כסלו מבית הספר למדיניות ציבורית וממשל באוניברסיטה העברית בירושלים, נבדקו השלכות המלחמה על אוכלוסיית הגיל השלישי והרביעי […]

מתעניינים באחת מאחוזות רובינשטיין?

מתעניינים באחת מאחוזות רובינשטיין?

השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם!
ניתן ליצור קשר גם בטלפון 076-599-6619


  בלחיצה על "שליחה" אני מאשר/ת כי קראתי את התקנון וכי הפרטים שמסרתי יכללו במאגר המידע של אחוזות רובינשטיין בהתאם למדיניות הפרטיות של החברה

  background Call us
  Accessibility

  FEEDBACK

  Description

  Accessibility

  Accessibility Statement

  array(0) { }