טוען...

החיים בדיור מוגן

סטייל בגיל השלישי

תאריך:01.05.23

דיירות באחוזות רובינשטיין מספרות על טיפוח, על אופנה ועל אהבה לבגדים | "כשאני עומדת מול המראה מטופחת ומסודרת, אני מרגישה טוב יותר"

כששואלים אותן על אופנה משהו בתוכן ניצת ועיניהן מאירות; החיבור שלהן לאופנה לא נברא אשתקד, אלא התגבש במהלך השנים. הלבוש מעורר בהן שמחה, וכך גם שלל האביזרים הנלווים אליו. על הסטייל שלהן, הן זוכות לתגובות ולמחמאות רבות.

הפאשניסטיות הללו, דיירות אחוזות רובינשטיין שראיינו לכתבה, מעידות שהפידבק נעים להן, אולם אינו המניע המרכזי שמוביל אותן לטפח את עצמן. נשות אחוזות רובינשטיין מדברות על אהבה לבגדים מהיבט אישי, שאינו מסתכם כלל במעטה החיצוני, אלא גולש לרבדים עמוקים שיש בהם ערך לחיים.

לצד החיבור האישי של נשים וגברים לתחום האופנה, מעודדות אחוזות רובינשטיין את עולמות האופנה והטיפוח באמצעות יוזמות של תצוגות אופנה בלובי האחוזה וכן בתערוכות חיצוניות.
אחת למספר חודשים מקיימות אחוזות רובינשטיין תצוגות אופנה, אשר מכניסות רוח רעננה לבתים, וחושפות את הנשים לעיצובי אופנה ולמגמות חדשות של סטייל בגיל השלישי.

כך למשל, באחוזת ראשונים התקיימה לאחרונה תצוגת אופנה, שבה עלו על המסלול דוגמניות ולצידן דיירות הבית שזכו לתשואות רמות מהקהל. יוזמה נוספת לדוגמה, שנפתחה בפני דיירי האחוזה, גברים ונשים, הייתה הזמנה להצטרף לסיור בתערוכה המרהיבה של מעצב־העל הבינלאומי, אלבר אלבז, ששורשיו נטועים בישראל.

ליוזמה זו מתלוות פעילויות נוספות כמו ביקורים בתערוכות ובהרצאות, אשר מספקות מענה לכל מי שבליבו אהבה לבגדים ולסטייל בגיל השלישי, לעיצוב, אסתטיקה ועוד.

רות שרון, אחוזת בית הכרם. מאמינה בשילוב של נוחות עם יופי

"גדלתי על ברכי החינוך הצרפתי שטיפח הליכות ונימוסים"

רות שרון מתגוררת באחוזת בית הכרם מזה כ־15 שנה. לירושלים הגיעה מזיכרון יעקב, בעקבות משרה שהציעו לבעלה; מאז היא דיירת קבע בעיר הבירה. רות, מטופחת, מאירת פנים ופוטוגנית, נבחרה מספר פעמים להשתתף בפרסומות של אחוזת בית הכרם.

הקשר לעולם האופנה: "גדלתי בבית צרפתי שטיפח הליכות ונימוסים, כשהאסתטיקה והלבוש הם חלק בלתי נפרד מכך. אני באמת מאמינה שטיפוח זה דבר חשוב מאוד בחיים, וזה לא עניין שקשור לגיל".

אופנה לאורך השנים: "במקביל לעבודת ההוראה בבית ספר יסודי, למדתי קוסמטיקה וגם קורס אופנה קצר; מכיוון שהייתה לי ההכשרה בשני התחומים, וראו שאני יודעת הרבה על אופנה והליכות, הזמינו אותי להדריך בנות שלמדו את מקצוע הספרות כיצד להתנהג עם הלקוחות שנכנסים למספרה, וכיצד להיראות מטופחות. לימדתי אותן איך להתאים צבעים, מה ללבוש, איך לפנות ללקוח וכן הלאה".

סטייל בגיל השלישי: "כשבוחרים לבוש, צריך לעשות את זה באופן שלם. אי אפשר ללבוש בגדים אופנתיים ומתאימים ולזלזל בבחירת הנעליים. אופנה זה מכף רגל ועד ראש. צריך לתת מקום גם לתסרוקת, כי השיער זה המסגרת של הפנים. אני נוהגת להוסיף אביזר כלשהו, כי זה תמיד מוסיף.
אין לי מודל שאני מתחקה אחריו, יש לי פשוט טעם אישי, ואני שמחה לשמוע שמחמיאים לי. אני מקפידה לשנות ולהתאים את הלבוש לאופנה העכשווית בתנאי שזה מתאים לגיל. בגיל שלנו חשוב שיהיה נוח. אפשר לבחור בנעליים אורתופדיות יפות, וללבוש מכנסיים שמונחים בצורה נעימה. אני מאמינה בשילוב של נוחיות עם יופי".

ערכה של אופנה: "הסטייל צריך לשקף אותנו. אני למשל הבנתי שהצבעוניות מתאימה לי. לכל אישה אפשר להתאים הופעה, והערך של אופנה שהיא יכולה לכסות על הפגמים. יש נשים שמתעלמות מסימני הגיל, ולובשות גופייה שמבליטה את זה עוד יותר. אני לא ממליצה. תמיד אלבש חולצה עם שרוול, ואקפל אותו מעט".
תפיסת עולם בסטייל: "אין אישה לא יפה, יש אישה לא מטופחת – זה משפט שנהגתי לומר לנערות שלימדתי, ואני מאמינה בזה עד היום. חשוב להיות מטופחת, ומה שאני אומרת אני מיישמת גם על עצמי. לא צריך לעשות מזה עניין גדול, אפשר להרכיב מלתחה מדברים פשוטים".

גאולה דרור דיירת אחוזת ראשונים
גאולה דרור, אחוזת ראשונים. "הבגדים צריכים להתאים למבנה הגוף, לגיל וכמובן לטעם האישי"

"החיים עצמם הובילו אותי לעולם האופנה"

אהבה לבגדים מתבטאת אצל גאולה דרור, שמתגוררת באחוזת ראשונים מעל ל־12 שנה, בארון מגוון במיוחד, שכולל פריטים רלוונטיים לכל טמפרטורה ששוררת בחוץ.

הקשר לעולם האופנה: "באתי ממשפחה של חלוצים, שעלו לארץ בשנות ה־20 של המאה הקודמת, והלבוש היה בהתאם לכך. הבעל שלי, לעומת זאת, הגיע ממשפחה אריסטוקרטית שעלתה מאוחר יותר לארץ, והם הקפידו מאוד על המראה החיצוני. זה אומר שאני הגעתי עם הקוקו והסרפן, ולבעלי הייתה נקודת מבט אחרת על ההופעה. זה היה חשוב לו מאוד. כשראה את פיג'מת הפלנל שלי הוא הופתע – מי הולך עם בגד כזה?".

אופנה לאורך השנים: "בעלי ואני עבדנו במשרד ראש הממשלה, כך שקוד הלבוש היה בהחלט מחייב. מתוך 42 שנות עבודתנו במשרד, יצאנו לשליחויות במספר מדינות, ובסך הכול התגוררנו בחו"ל כ־35 שנה. בטקסים ובאירועים לבשתי שמלות מכובדות, ובשגרה הקפדתי על הופעה מעודכנת ומכובדת".

סטייל בגיל השלישי: "במהלך השנים גיליתי ששמלות לא מתאימות לי, אז ההופעה שלי תמיד מבוססת על מכנסיים וטופ מתאים. יש לי המון מכנסיים, שמתאימים לכל סגנון של יציאה. כשאני מתארגנת ליציאה אני בוחרת חולצה דבר ראשון. לא יודעת מה גורם לי לבחור חולצה מסוימת, אני פשוט מסתכלת בארון, ורואה את החולצה שמתאימה לי לאותו יום ואז מתאימה לה מכנסיים, נעליים ותכשיטים. אם יש אירוע מיוחד, אדאג להכין את הבגדים מראש, ואם לא אז בסמוך ליציאה".

ערכה של אופנה: "בגילנו אנחנו לא תמיד מרגישים טוב בכל המישורים, ולכן צריך לפחות לשמור הטיפוח כי זה מחזק את הביטחון העצמי, וזה משהו שאפשר ליהנות ממנו. יש אנשים שלא יודעים איך לעשות את זה, ואני מציעה תמיד לשאול ולהתייעץ במי שרואים שזה מצליח לו. לקבל כיוון מה מתאים ומה לא. הבגדים צריכים להתאים למבנה הגוף, לגיל וכמובן לטעם האישי".

תפיסת עולם בסטייל: "הטיפוח עושה קסם על ההרגשה האישית, ונותן הרגשה טובה גם לאנשים שמסביב".

 

חנה גל דיירת אחוזת פולג
חנה גל, אחוזת פולג. "ההופעה משפיעה מאוד על הרושם הראשוני"

אופנה – גם בתקופת הצנע

חנה גל מתגוררת באחוזת פולג כשנתיים והגיעה אליה אחרי שנים שבהן התגוררה בקיסריה. כששואלים אותה איך היא עושה את זה – ומתכוונים למראה האופנתי שלה – היא משיבה שאינה מרגישה שהיא עושה דבר מיוחד. היא פשוט מי שהיא.

הקשר לעולם האופנה: "זה התחיל מבית ההורים. אני זוכרת בילדות את תקופת הצנע, ואת אימא שאיכשהו מצאה תמיד את הדרך לדאוג שכולנו נהיה לבושים כמו שצריך. אין לי מושג איך בתקופה קשה כל כך שבה חילקו תלושי מזון, היא הצליחה לחסוך כסף. אבל אחת לכמה זמן היא קנתה בדים, ותופרת שהתגוררה אצלנו באותו זמן ותפרה לכולנו בגדים חדשים. אני חושבת שמאז, גם אצלי וגם אצל אחותי, נתפסה החשיבות הרבה שיש להקדיש לעניין ההופעה".

אופנה לאורך השנים: "אני חושבת שההחלטה לשמור על אסתטיקה היא עניין של סדרי עדיפויות. אימא שלי אמרה לי תמיד – 'חנהל'ה, תיזכרי שהרושם הראשוני שאת משאירה הוא זה שישאיר את החותמת על האנשים שפגשת, וכדי לתקן רושם מקולקל יידרש הרבה זמן'. היא טיפחה מאוד את תשומת הלב שלנו להקפיד על הופעה מכובדת. לאורך השנים עשיתי את זה כלפי עצמי, ותמיד דאגתי שבעלי והילדים ייראו במיטבם. אני לא חושבת ששמירה על אופנתיות אומרת שצריך לקנות ולקנות, וכמו שפעם שמרו על הדברים הטובים והעבירו הלאה לבני המשפחה, ככה אפשר לעשות גם היום".

סטייל בגיל השלישי: "אני פותחת כל יום בשבוע בפעילות ספורט בסטודיו או במכון הכושר של האחוזה, ומתלבשת בהתאם. לשאר הפעילויות אני עושה התאמת ביגוד לאירוע, כשתמיד יש משהו שמחבר בין החולצה, למכנסיים, לאביזרים ולנעליים. אני מקבלת תמיד מחמאות שאני יודעת לבחור את הפריטים המתאימים ואת הצבעים שמשתלבים איתם; וזה תמיד משמח לשמוע את זה".

ערכה של אופנה: "ההופעה משפיעה מאוד על הרושם הראשוני, זה כמו כרטיס ביקור. קיבלתי את המסר הזה מאימא שלי, ולאורך השנים ראיתי שזה אכן מוכיח את עצמו שוב ושוב".

תפיסת עולם: "לאנשים שאומרים שאין להם זמן להשקיע בלבוש שלהם, אני אומרת שגם אצלי היו תקופות שלא היה לי זמן – למשל, כשהילדים היו קטנים – אבל מי שזה חשוב לו מספיק – ימצא את הזמן. באותו זמן פשוט הכנתי ערב קודם לכן את הבגדים, כדי שבלחץ האופייני של הבוקר לא יקרה שיהיה צורך לוותר על העניין. זה עניין של סדרי עדיפויות".

 

טובה אנגליסטר (מימין) עם חברתה הטובה מאחוזת ראשונים גאולה דרור. "כשגרים באחוזה, יש הרבה מאוד סיבות שמצדיקות שאתלבש"

"מאז שאני זוכרת את עצמי אהבתי להתגנדר"

טובה אנגליסטר, מתגוררת באחוזת ראשונים, דיור מוגן בראשון לציון, מזה כ־11 שנים. היא נולדה באוקראינה ועלתה עם הוריה לארץ כשהייתה בת 7. תחילה התגוררו בבת ים, ומשם עברו לראשון לציון. טובה הוזמנה לקחת חלק בפרויקט מטעם מגזין "לאישה", שהציג נשים בגילאים שונים, כשהן לבושות בבגד ים. "זה היה מרגש מאוד", היא אומרת.

הקשר לעולם האופנה: "מאז שאני זוכרת את עצמי אהבתי להתקשט, להתגנדר ולהתלבש יפה; גם בתקופות שלא היה שפע דאגתי להעשיר את המלתחה שלי בבגדי אופנה בתפירה אישית. למדתי בכוחות עצמי להוציא גזרות מבורדה ולתפור בגדים. אני חושבת שכשיש רצון, אפשר הכול".

אופנה לאורך השנים: "תמיד חרזתי כתחביב. יש לי המון תכשיטים שהכנתי בעצמי – שרשראות, עגילים, טבעות וחגורות. כל דבר שקשור למלאכת יד למדתי – סריגה, חרוזי פימו; אני מחוברת מאוד לאומנות בהיבטים שונים. לאורך השנים צברתי המון בגדים, נעליים ואביזרים, ויש לי כמה ארונות שמפוצצים עד אפס מקום מפרטי לבוש ואביזרים. אני יודעת בדיוק איפה נמצא כל פריט".

סטייל בגיל השלישי: "הרבה פעמים חושבים שצריך להשקיע בלבוש זמן, אבל זה פשוט מאוד. במקרה שלי, אני גם נהנית מזה, וקל לי לבחור. הדבר הראשון שאני עושה זה לבחור חולצה, ומפה אני בוחרת את המכנסיים ואת כל השאר. בקיץ אני לובשת לפעמיים שמלות. אני לא יוצאת מהבית בלי חרוזים מתאימים וכמובן נעליים ואביזרים תואמים. כשגרים באחוזה יש הרבה מאוד סיבות שמצדיקות שאתלבש, ואני שמחה על כך. קפה עם חברות, הרצאה, חוג, נסיעה למופע… וזה הרבה יותר מאשר להישאר בבגדי בית".

ערכה של אופנה: "כשאנשים אומרים לי משפטים כמו: 'נעים לראות אותך. את מביאה רוח חדשה', זה נותן לי הרגשה טובה. אבל לפני הכול, כשאני עומדת מול המראה מטופחת ומסודרת, אני מרגישה טוב יותר. אני מציעה לכל אישה ובכל גיל לטפח את עצמה, להיראות טוב, ובטח שבגיל בוגר יותר. אפילו אם אני לא מרגישה הכי טוב ביום מסוים, אני מתלבשת ומתגנדרת; כי אני חושבת שאת מה שקורה בפנים לא צריך לראות בחוץ".

תפיסת עולם בסטייל: "האדם עושה את הבגד, והבגד עושה את האדם – אני חושבת שההשפעה היא דו־כיוונית; גם האדם משפיע על איך שהבגד נראה לו, וגם הבגד משפיע על ההרגשה האישית של האדם".

המפגש עם נשות האחוזות עורר את ההבנה שאופנה היא שפה, והיא מדוברת בצורה קצת שונה בהתאם לתרבות, לגיל ולסגנון החיים. סטייל בגיל השלישי פתוח לאינספור אפשרויות, וכל אישה וכך גם כל גבר, יכולים למצוא את הנתיב האישי שלהם לטיפוח אהבה לבגדים.

אופנה לא חייבת להיות יקרה, אפשר ליצור אותה בעשר אצבעות או להרכיב את ההופעה מפריטים פשוטים. יריעת אפשרויות הרכבת הסטייל הן רבות, אולם כללי האצבע מדברים על התאמה הלבוש לסגנון האישי, לגיל וכמובן בהקשבה לצו האופנה המתעדכן בכל שנה ועונה.

כתבות מגזין נוספות שיעניינו אותך

דיור מוגן מומלץ: כך תדעו איך לבחור בדיור המוגן המתאים לכם ביותר

דיור מוגן הפך לאופציה אטרקטיבית ביותר עבור אוכלוסיית גיל הזהב בזכות סביבת מגורים מוגנת ובטוחה, מגוון רחב של פעילויות פנאי, תרבות וספורט, קהילה חברתית איתנה, שירותים רפואיים צמודים ואבטחה 24/7. כיום יש מגוון גדול של בתי דיור מוגן בארץ, כך שאפשרויות הבחירה רבות וההתלבטויות לא מעטות. לכן, ועל מנת לסייע לכם להגיע להחלטה הנכונה, במאמר […]

דיירי האחוזות מספרים על החיים בהן

צפו בדיירי אחוזות רובינשטיין מספרים על המעבר לאחוזות ועל החיים בהן >>

הטריקים והשטיקים במחירי דיור מוגן

עוברים לדיור מוגן? חשוב מאוד שתשימו לב לכל הסעיפים בחוזה המעבר  לאחר שהחלטתם לעבור לבית דיור מוגן, תקבלו לידיכם את הסכם הכניסה לבית. מטבע הדברים, כשמדובר במעבר לבית חדש המעניק מגוון גדול של שירותים, חוזה דיור מוגן הינו מפורט ומורכב.  ישנם הבדלים משמעותיים בין החוזים של רשתות הדיור המוגן השונות שמתבטאים בסופו של דבר במחיר […]

מתעניינים באחת מאחוזות רובינשטיין?

מתעניינים באחת מאחוזות רובינשטיין?

השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם!
ניתן ליצור קשר גם בטלפון 076-599-6619


  בלחיצה על "שליחה" אני מאשר/ת כי קראתי את התקנון וכי הפרטים שמסרתי יכללו במאגר המידע של אחוזות רובינשטיין בהתאם למדיניות הפרטיות של החברה

  background Call us
  Accessibility

  FEEDBACK

  Description

  Accessibility

  Accessibility Statement

  array(0) { }