טוען...

החיים בדיור מוגן

עובדה: אחוזת בית הכרם אירחה את מפיקת תוכנית התחקירים רותי שטיינברג

תאריך:10.05.23

דיירי אחוזת בית הכרם, דיור מוגן בירושלים, נפגשו עם רותי שטיינברג, המפיקה הראשית של תכנית הטלוויזיה עובדה למפגש מרתק אשר בו היא שיתפה אותם בפרטים מאחורי הקלעים של ההכנה והתהליך של הכנת חלק מהתכניות שהסעירו את המדינה.

כך למשל התכנית על ההימלטות מסומליה מוכת המלחמות, חילוץ אילנה דיין מאפגניסטן לאחר ששברה את רגלה והוצאת צוות עובדה מאיסלנד לאחר שסיקר את התפרצות הר הגעש (והקושי שהיה בשל האפר שהשפיע על שדות התעופה).
עוד סיפרה על השתלשלות סיפורו של הילד ישראל מכת 'לב טהור' לפני כשנתיים בגווטאמלה, והחילוץ של הצוות מהכת האלימה לאחר שהציוד נבזז, הצוות היה בסכנת חיים והיה אף צורך בסיוע מממשלתי להחזרת הילד שנחטף בחזרה לישראל.

היא שיתפה את הדיירים גם במונחים מתחום עבודתה כמו הפיקסרים המקומיים שעוזרים לעובדה לארגן בארצם מרכיבים רבים לקראת הצילום ובמהלכו.
היא סיפרה על הצד הלוגיסטי של שליחת כתבים בזמן והחזרתם בזמן על מנת שהכתבה תהיה רלוונטית, ושיתפה גם בצורך במציאה והתאמת ביטוחים לכיסוי הסיכונים העומדים בפני הצוות בצאתם למדינות השונות שחלקן בדרגת סיכון גבוה ביותר.
דיירי האחוזה שמעו גם על ההכנות לכתבה של בן שני לחזרתו של מטפס ההרים מור ספיר לאנאפורנה שבהרי ההימליה בנפאל. ספיר נפגע שנה קודם לכן קשה בסופת שלגים – סופה שגבתה את חייהם של ארבעה ישראלים.

אחד הנושאים המעניינים היה השימוש במצלמות נסתרות שהוסלקו ע"י מומחים לצורך הכתבות עם הדורסים של לי זייתוני שנמלטו לצרפת ועם רכז מודיעין המשטרה שקיבל שוחד מעבריין כדי להשלים הכנסה למשכורתו.
צד נוסף בהכנת התוכנית עסק בשימוש באילוסטרציות לשם המחשת הכתבות כדוגמת סיפורו של הסוכן X בן זיגר, סוכן המוסד ששם קץ לחייו בכלא לאחר שנחשד במגע עם סוכנים זרים. היא סיפרה שבמקרה זה השתמשה עובדה במבנה באבו-גוש שהיה שייך למשטרה האנגלית ששימש בתוכנית כבית הסוהר ואף אובזר לשם כך כדי שניתן יהיה לספר את הסיפור.

לבסוף סיפרה שטיינברג גם על השימוש שנעשה באנימציות בכתבה על אלכס שעברה התעללות קשה על ידי אבא שלה, חיה במשפחות אומנה וברחוב וכתבה יומנים שתיעדו את חייה כאמצעי לשרוד את התקופה הקשה שעברה ועד שהגיעה לצבא כקצינה. הדיירים הודו לשטיינברג על ההרצאה המרתקת.

כתבות מגזין נוספות שיעניינו אותך

דיור מוגן מומלץ: כך תדעו איך לבחור בדיור המוגן המתאים לכם ביותר

דיור מוגן הפך לאופציה אטרקטיבית ביותר עבור אוכלוסיית גיל הזהב בזכות סביבת מגורים מוגנת ובטוחה, מגוון רחב של פעילויות פנאי, תרבות וספורט, קהילה חברתית איתנה, שירותים רפואיים צמודים ואבטחה 24/7. כיום יש מגוון גדול של בתי דיור מוגן בארץ, כך שאפשרויות הבחירה רבות וההתלבטויות לא מעטות. לכן, ועל מנת לסייע לכם להגיע להחלטה הנכונה, במאמר […]

דיירי האחוזות מספרים על החיים בהן

צפו בדיירי אחוזות רובינשטיין מספרים על המעבר לאחוזות ועל החיים בהן >>

הטריקים והשטיקים במחירי דיור מוגן

עוברים לדיור מוגן? חשוב מאוד שתשימו לב לכל הסעיפים בחוזה המעבר  לאחר שהחלטתם לעבור לבית דיור מוגן, תקבלו לידיכם את הסכם הכניסה לבית. מטבע הדברים, כשמדובר במעבר לבית חדש המעניק מגוון גדול של שירותים, חוזה דיור מוגן הינו מפורט ומורכב.  ישנם הבדלים משמעותיים בין החוזים של רשתות הדיור המוגן השונות שמתבטאים בסופו של דבר במחיר […]

מתעניינים באחת מאחוזות רובינשטיין?

מתעניינים באחת מאחוזות רובינשטיין?

השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם!
ניתן ליצור קשר גם בטלפון 076-599-6619

    בלחיצה על "שליחה" אני מאשר/ת כי קראתי את התקנון וכי הפרטים שמסרתי יכללו במאגר המידע של אחוזות רובינשטיין בהתאם למדיניות הפרטיות של החברה

    background Call us