תזונה ובריאות

צ’י קונג לפתיחת הלב

שנג זן, תרגול צ’י קונג המתאים גם לגילאים מבוגרים, תורם למתרגלים בשלושה מימדים: פיזי, רגשי ורוחני. | מאת: ענת ספיר יוגב

“צ’י קונג”, הוא אמנות תנועה שמקורה בתרבות ובאמנות הסינית. צ’י משמעותו אנרגית החיים. קונג משמעותו מיומנות ועבודה. השילוב של שניהם – “צ’י קונג”, הוא שם כולל לתרגול מגוון, שמטרתו לטפח ולחזק את אנרגיות הגוף והמודעות באמצעות עבודה רציפה. זאת, על מנת להגיע לזרימה, איזון והרמוניה בגוף ובנפש.

מתרגלים
מתרגלים

מתרגלים צ’י קונג באחוזת צהלה. השיטה תומכת בטיפולים בריאותיים שונים

תרגול צ’י קונג כולל תנועה, נשימה, הרפיה ודימיון מודרך. כשהאנרגיה (הצ’י) זורמת, היא מאפשרת לחמצן ולדם להזין את הגוף כולו.
מחקרים רבים מאשרים את הקביעה הסינית בת אלפי השנים, שלפיה תרגול סדיר של צ’י קונג משפר את הבריאות, תורם לאריכות ימים ומתאים לפעילות גם בגילים מבוגרים. בין היתר, השיטה תומכת בטיפולים בבעיות כרוניות כמו לחץ דם גבוה, מחלות לב וכלי דם, מחלות נשימה, אלרגיות, בעיות במערכת השרירים ובשלד ואף במחלת הסרטן.

“שנג זן צ’י קונג לפתיחת הלב”, שאני מלמדת בדיור מוגן אחוזת צהלה מרשת אחוזות רובינשטיין, היא שיטה המשלבת מדיטציה ותנועה שפיתח מסטר לי ג’ונג פנג. התרגול מבוסס על עקרונות הצ’י קונג המסורתיים, כאשר המיוחד בו הוא שילוב בין שלושה מימדים – המימד הפיסי-גופני, המימד הרגשי-שכלי והמימד הרוחני.

השנג זן מתבסס על הרגש הטבעי שלנו כבני אדם – האהבה. ככל שמתרגלים ומפנימים אותו יותר, הוא הופך לטבע שני. התנועה הטבעית והזורמת משפיעה על הגוף, משפרת את הגמישות המחשבתית והתקשורתית ומאפשרת, עם הזמן, ליצור מציאות חדשה.
המסרים המלווים את התרגילים – הנערכים בעמידה, ישיבה ושכיבה – מאפשרים לפתוח את הלב, להתחבר ולהקשיב לעצמנו ולאחרים. התרגול מהנה ועמוק מאוד, משפר ומשפיע לטובה על בריאות המתרגלים והסביבה כולה. התרגילים מאפשרים לאזן ולחזק את מערכת החיסון הגופנית והרגשית ומתאימים לכולם – מתחילים וותיקים, מבוגרים וצעירים.

ענת ספיר-יוגב היא מטפלת ברפואה סינית מסורתית Dip.Ac. (שיאצ’ו ודיקור) ומורה מוסמכת מטעם ארגון השנג זן הבינלאומי. ענת מלמדת שנג זן גונג מזה שבע שנים באחוזת צהלה. אימייל: natisapir@gmail.com.

כתבות מגזין נוספות שיעניינו אותך

מתעניינים באחת מאחוזות רובינשטיין?

מתעניינים באחת מאחוזות רובינשטיין?

השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם!
ניתן ליצור קשר גם בטלפון 076-599-2566


    בלחיצה על "שלח" אני מאשר/ת כי קראתי את התקנון וכי הפרטים שמסרתי יכללו במאגר המידע של אחוזות רובינשטיין בהתאם למדיניות הפרטיות של החברה

    background Call us