טוען...

דיירי אחוזות רובינשטיין מספרים

רנה הררי מראיינת את מלכה דגני

מלכה, מוותיקי הדיירים באחוזה, הגיעה לכאן לפני 23 שנים עם בעלה אדו ז"ל. לא בקלות הצלחתי לראיין את מלכה, היא לא הייתה מעוניינת בכך, אולם חשוב לי להביא את סיפורי החיים של ותיקי דיירי האחוזה.
תאריך:05.01.22

מלכה, מוותיקי הדיירים באחוזה, הגיעה לכאן לפני 23 שנים עם בעלה אדו ז"ל. לא בקלות הצלחתי לראיין את מלכה, היא לא הייתה מעוניינת בכך, אולם חשוב לי להביא את סיפורי החיים של ותיקי דיירי האחוזה.

רנה – ספרי עלייך.
מלכה – נולדתי ב"הדסה" בתל אביב ב 1931- , גדלתי בשכונת פועלים ב'.
הצרכניה הייתה משותפת לתושבי הסביבה, בהם גם פולה ודוד בן-גוריון. היו שם בכירי מפא"י וכן עיתונאים מעיתון "דבר". האווירה הכללית הייתה צנועה. רנה – היכן למדת? מלכה – בביה"ס היסודי "נס ציונה" בתל אביב ובתיכון "שלווה" שברחוב רנ"ק. באזור מגוריי לא היה השפע של היום, הייתה צניעות בכול, ודגש על ערכים. ההתנדבות הייתה חשובה ומעשית, השתייכנו לתנועת הנוער, אני הייתי חברת "המחנות העולים". בחופשות מהלימודים טיילנו ברחבי הארץ, הכרנו אותה ברגלינו. כמו כן התנדבנו בקיבוצים ובמושבים השונים. 

התחלה חדשה בדיור מוגן

אחוזת ראשונים – חוגגים 25 שנה

לאחר מכן התגייסתי ושירתי בתזמורת צה"ל, אלה היו שנתיים של כיף. התזמורת הופיעה בבסיסים והיחידות השונות, חוויה מיוחדת. בסיום השירות נשלחתי לשבוע של נופש בכרמל. כאן חל מפנה בחיי – הכרתי את אדו, מי שהיה לימים בעלי. חבריי הגשימו את תכניתם ועברו לנגב לקיבוץ רביבים.

אני נשארתי בתל אביב, אדו שירת בצבא הקבע וחי במחנה ג'וליס. במשך הזמן נישאנו, התגוררנו ביפו ואחר כך עברנו לתל אביב. אדו השתחרר מצה"ל ועבד בעבודות שונות עד שהגיע לתעשייה האווירית. אני עבדתי בבנק לאומי ואחר כך במשרד עורכי דין. נולדו לנו שני בנינו. שירותם בצה"ל היה מדאיג מאוד.

מידע נוסף על אחוזת ראשונים

רנה – מתי הגעתם לאחוזה?
מלכה – אדו לא התלהב מהרעיון לעבור לכאן, אולם אחר תקופה קצרה מצא את מקומו ותרם מיכולתו פה. השתלבתי ואהבתי את העשייה בחברה כאן. בכל יום אני מברכת ואומרת שמזל שאני באחוזה. אדו חסר לי מאוד…… הוא נפטר לפני כשש שנים. אדו שירת באלכסנדרוני, במלחמת העצמאות, שירת גם באצ"ל ובצבא הבריטי במלחמת העולם.
רנה – ספרי על פעילותך באחוזה.
מלכה – השתתפתי במקהלה, תמיד שרתי, גם בעבר עם יהודה שרת ועוד… נהניתי כאן מחדר הכושר, מהאומנות ומכל מה שניתן באחוזה, לרבות חוגי הספרות והתנ"ך וכדומה… הייתי חברת ועדת תרבות.

———————————————
מעוניינים לשמוע פרטים נוספים
על אחוזת ראשונים?
התקשרו ונשמח לעזור:

03-9786402

———————————————

 

כתבות מגזין נוספות שיעניינו אותך

דיור מוגן מומלץ: כך תדעו איך לבחור בדיור המוגן המתאים לכם ביותר

דיור מוגן הפך לאופציה אטרקטיבית ביותר עבור אוכלוסיית גיל הזהב בזכות סביבת מגורים מוגנת ובטוחה, מגוון רחב של פעילויות פנאי, תרבות וספורט, קהילה חברתית איתנה, שירותים רפואיים צמודים ואבטחה 24/7. כיום יש מגוון גדול של בתי דיור מוגן בארץ, כך שאפשרויות הבחירה רבות וההתלבטויות לא מעטות. לכן, ועל מנת לסייע לכם להגיע להחלטה הנכונה, במאמר […]

דיירי האחוזות מספרים על החיים בהן

צפו בדיירי אחוזות רובינשטיין מספרים על המעבר לאחוזות ועל החיים בהן >>

הטריקים והשטיקים במחירי דיור מוגן

עוברים לדיור מוגן? חשוב מאוד שתשימו לב לכל הסעיפים בחוזה המעבר  לאחר שהחלטתם לעבור לבית דיור מוגן, תקבלו לידיכם את הסכם הכניסה לבית. מטבע הדברים, כשמדובר במעבר לבית חדש המעניק מגוון גדול של שירותים, חוזה דיור מוגן הינו מפורט ומורכב.  ישנם הבדלים משמעותיים בין החוזים של רשתות הדיור המוגן השונות שמתבטאים בסופו של דבר במחיר […]

מתעניינים באחת מאחוזות רובינשטיין?

מתעניינים באחת מאחוזות רובינשטיין?

השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם!
ניתן ליצור קשר גם בטלפון 076-599-6619

    בלחיצה על "שליחה" אני מאשר/ת כי קראתי את התקנון וכי הפרטים שמסרתי יכללו במאגר המידע של אחוזות רובינשטיין בהתאם למדיניות הפרטיות של החברה

    background Call us