טוען...

דיירי אחוזות רובינשטיין מספרים

שחורי שלי

תאריך:12.06.23

מאת נילי גרוס, דיירת אחוזת ראשונים, דיור מוגן בראשון לציון

באחד מלילות הקיץ החמים, כשאנחנו מתכוננים לשנת הלילה וחלונות הבית פתוחים לרווחה, אני שומעת קול יללה (קול ענות חלושה) של חתלתול במצוקה.

אני משערת לעצמי שזה חתלתול שאיבד את אימו וקורא לה נואשות.
הדבר הזה הדיר שינה מעיניי מאחר שאנו אוהבים חיות, ולא יכולתי להירדם. החלטנו לסגור את החלון כדי שנוכל להירדם, אבל עדיין היללות המשיכו להטריד.
בבוקר שוב חזרו היללות ואז החלטתי לרדת ולראות מה עם החתלתול המסכן. הלכתי בעקבות היללות ומצאתי שבחצר הסמוכה לחצרנו, בתוך סבך של גדר חיה קוצנית, שוכב לו גור חתולים קטנטן (כבן חודש וחצי), מעיף בי מבט מתחנן בשתי עיניים גדולות ושחורות כפחם, כולו שחור ורק כפות רגליו לבנות וכתם לבן בצווארו.

התקרבתי אליו בזהירות במידת האפשר והוא לא ברח, אלא קרא בקול לעזרה. חזרתי לביתי להביא לו מים ואוכל של חתולים שתמיד היה באמתחתי (הייתי ממאכילות החתולים ברחובנו), חזרתי אליו והנחתי את האוכל והשתייה קרוב אליו, התרחקתי מעט כדי לא להפחידו, ומשום מה החתול לא ניגש לאכול ואז הבנתי שמשהו מונע
ממנו לעשות כן. הסתכלתי היטב וראיתי שהחתול תפוס בזנבו בסבך האבנים הקוצניים. ידעתי ששכניי אינם מאוהבי החתולים ואם ימשיך לילל לילה נוסף, התוצאה עלולה להיות הרת אסון. במקרה נכדתי הייתה אצלנו ושמעה את הסיפור ומייד נרתמה למשימת החילוץ וגם בעלי הצטרף למשימה.

חתול שחור

כשראה החתלתול את שלושתנו – נבהל, ניסה לברוח ואז חלק מזנבו נשאר בין ענפי הסבך. אבל רווח לי שכרגע הוא בן חורין וחופשי לאכול ולשתות כאוות נפשו. שבוע לקח לו להסתגל אליי, כשהייתי מגיעה אליו פעמיים ביום להאכילו ובאותה הזדמנות הייתי מטפטפת לו יוד על זנבו הקטוע.
עם הזמן הפצע הגליד והפכנו להיות חברים. הוא יצא ממחבואו, קיבל ביטחון והיה מגיע לאכול בשעה היעודה, כשהוא מתענג על ארוחות השחיתות בהן פינקתי אותו ומתבונן בי בהערצה כאילו אומר תודה על הכול, מתחכך ברגליי והולך לדרכו. כך קרוב לשנה וחצי נמשכו יחסי האהבה בינינו ויום אחד הוא נעלם.
הוא לא החתול היחיד שהצלנו, והרשימה עוד ארוכה. שני חתולים נוספים שהצלנו נמצאים בביתה של בתנו ושומרים לנו אמונים.

מתוך "דבר ראשונים", עיתון הדיירים של דיור מוגן אחוזת ראשונים, יוני 2023

כתבות מגזין נוספות שיעניינו אותך

דיור מוגן מומלץ: כך תדעו איך לבחור בדיור המוגן המתאים לכם ביותר

דיור מוגן הפך לאופציה אטרקטיבית ביותר עבור אוכלוסיית גיל הזהב בזכות סביבת מגורים מוגנת ובטוחה, מגוון רחב של פעילויות פנאי, תרבות וספורט, קהילה חברתית איתנה, שירותים רפואיים צמודים ואבטחה 24/7. כיום יש מגוון גדול של בתי דיור מוגן בארץ, כך שאפשרויות הבחירה רבות וההתלבטויות לא מעטות. לכן, ועל מנת לסייע לכם להגיע להחלטה הנכונה, במאמר […]

דיירי האחוזות מספרים על החיים בהן

צפו בדיירי אחוזות רובינשטיין מספרים על המעבר לאחוזות ועל החיים בהן >>

הטריקים והשטיקים במחירי דיור מוגן

עוברים לדיור מוגן? חשוב מאוד שתשימו לב לכל הסעיפים בחוזה המעבר  לאחר שהחלטתם לעבור לבית דיור מוגן, תקבלו לידיכם את הסכם הכניסה לבית. מטבע הדברים, כשמדובר במעבר לבית חדש המעניק מגוון גדול של שירותים, חוזה דיור מוגן הינו מפורט ומורכב.  ישנם הבדלים משמעותיים בין החוזים של רשתות הדיור המוגן השונות שמתבטאים בסופו של דבר במחיר […]

מתעניינים באחת מאחוזות רובינשטיין?

מתעניינים באחת מאחוזות רובינשטיין?

השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם!
ניתן ליצור קשר גם בטלפון 076-599-6619

    בלחיצה על "שליחה" אני מאשר/ת כי קראתי את התקנון וכי הפרטים שמסרתי יכללו במאגר המידע של אחוזות רובינשטיין בהתאם למדיניות הפרטיות של החברה

    background Call us