טוען...

דיירי אחוזות רובינשטיין מספרים

שכנות טובה | מאת אביבה פורת, דיירת אחוזת ראשונים

תאריך:23.04.23

בשנת 1964 הגענו לבאר שבע בעקבות עבודתו של בעלי, רק לשנתיים, ונשארנו שמונה שנים.
באותה תקופה הגיעו המון עולים חדשים מדרום אמריקה שהכינו להם דירות חדשות בשכונה ג' (שלא נחשבה שכונה טובה). זה היה רחוב קטן עם חמישה בניינים חדשים בני שלוש קומות מרווחות יחסית. 

עמידר הייתה מעוניינת שלפחות שלוש דירות בכל בניין תהיינה מאוישות ע"י ישראלים שאינם עולים חדשים. זכיתי להיות שכנתם של רנטגנולוג, רופאת שיניים, מהנדסים ועוד בעלי מקצועות אקדמאים. תחילה היו הסתייגויות משני הצדדים, לאחר מכן התחלנו להעביר כיבודים שונים משני הצדדים. אנחנו כיבדנו אותם בכל מיני תבשילים ישראליים ומייד הם החזירו לנו במטעמים מדרום אמריקה. 

סדר פסח עם השכנים. תבשילים ומטעמים מעדות שונות

 

החג הראשון הקרוב ביותר היה פסח. החלטנו לא להגיע למשפחה, והזמנו שתי משפחות מהקומה לליל הסדר. עשינו סדר כהלכתו, עם הסברים לקערת הסדר, תפילות וברכות כהלכתן.

בתקופת הפדאיון הם היו מאוד מפוחדים, תמיד נכנסו לשאול מה קרה ואיפה האירוע, והסברנו להם כדי להרגיעם. ב-1967 החלו כוננויות למלחמה. הם היו מאוד מפוחדים ומכיוון שבעלי גויס שלושה שבועות קודם, הייתי לבד עם שתי בנות. הם היו באים אליי לקבל הסברים על כל המהלכים. ב"ה הסתיימה המלחמה מוקדם והשמחה הייתה רבה. 

כעבור כמה חודשים, כאשר נרגענו מהמלחמה והניצחון, ארגן בעלי אוטובוס ליום שלם והסיע כחמישים איש לאזור חברון, בית לחם, ירושלים והסביבה. הוא הראה והסביר על כל מקום ואתר. כולם, בלי יוצא מהכלל, נהנו מהטיול והמראות, העבירו רשמים לבניינים שכנים והם חיקו אותנו. השמחה הייתה גדולה לשני הצדדים.

מתוך "דבר ראשונים", עיתון אחוזת ראשונים, עיתון מס' 37

כתבות מגזין נוספות שיעניינו אותך

דיור מוגן מומלץ: כך תדעו איך לבחור בדיור המוגן המתאים לכם ביותר

דיור מוגן הפך לאופציה אטרקטיבית ביותר עבור אוכלוסיית גיל הזהב בזכות סביבת מגורים מוגנת ובטוחה, מגוון רחב של פעילויות פנאי, תרבות וספורט, קהילה חברתית איתנה, שירותים רפואיים צמודים ואבטחה 24/7. כיום יש מגוון גדול של בתי דיור מוגן בארץ, כך שאפשרויות הבחירה רבות וההתלבטויות לא מעטות. לכן, ועל מנת לסייע לכם להגיע להחלטה הנכונה, במאמר […]

דיירי האחוזות מספרים על החיים בהן

צפו בדיירי אחוזות רובינשטיין מספרים על המעבר לאחוזות ועל החיים בהן >>

הטריקים והשטיקים במחירי דיור מוגן

עוברים לדיור מוגן? חשוב מאוד שתשימו לב לכל הסעיפים בחוזה המעבר  לאחר שהחלטתם לעבור לבית דיור מוגן, תקבלו לידיכם את הסכם הכניסה לבית. מטבע הדברים, כשמדובר במעבר לבית חדש המעניק מגוון גדול של שירותים, חוזה דיור מוגן הינו מפורט ומורכב.  ישנם הבדלים משמעותיים בין החוזים של רשתות הדיור המוגן השונות שמתבטאים בסופו של דבר במחיר […]

מתעניינים באחת מאחוזות רובינשטיין?

מתעניינים באחת מאחוזות רובינשטיין?

השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם!
ניתן ליצור קשר גם בטלפון 076-599-6619

    בלחיצה על "שליחה" אני מאשר/ת כי קראתי את התקנון וכי הפרטים שמסרתי יכללו במאגר המידע של אחוזות רובינשטיין בהתאם למדיניות הפרטיות של החברה

    background Call us