טוען...

תרבות, בידור ופנאי

שנות ילדותי | מאת אביבה פורת, דיירת אחוזת ראשונים

תאריך:09.11.22

נולדתי בבית החולים הדסה ברחוב בלפור בתל אביב, למשפחה דתית מרובת ילדים – היינו שישה ילדים. גרתי בבית "גדול" בן שני חדרים.
"הול" ומרפסת, בשכונה תל אביבית טיפוסית, לא רחוק משוק הכרמל.
המטבח של אימי היה מצויד בשתי פתיליות ו"פרימוס" אחד, ששימשו לבישול. לא רחוק מביתנו הייתה מאפייה, ואימא הייתה שולחת אותנו להביא משם מגשים, ומכינה לנו מאפים שונים כמו עוגיות, פיתות, עוגות וגם חמין. את כל הכבודה היינו צריכים לשאת ובלבד שלא יחסר לילדים מטעמים.

בזמנים ההם לא כל הילדים הלכו לגן. אני זכיתי ללכת לגן ילדים שהיה ברחוב הרב קוק אצל חנה הגננת, שאני זוכרת אותה עד היום. זו הייתה שנה מקסימה במיוחד. זכורות לי חגיגות הגנים שהיא ערכה לנו: חגי תשרי, חנוכה, ט"ו בשבט, פורים, פסח וחג השבועות.

לימים הגעתי לבית ספר דתי (רק בנות), לשמונה שנים רצופות, והמחנכת שושנה שטנשטיין לימדה אותנו ברצף כל השנים. למדנו את כל מקצועות הליבה שכללו גם אנגלית, אבל רק בשנתיים האחרונות. נהנינו גם ממלאכת יד, זמרה והתעמלות. כמו כן היינו אחראיות על ניקיון החצר, ואפילו חדר האוכל, הכול לפי תורנויות. בשנה האחרונה – במסגרת שיעורי המלאכה היינו צריכות לתפור חולצה זהה לכולן עם רקמה בדוגמה של "איקסים", ולתמונת המחזור היינו חייבות ללבוש אותה.

בשנת תש"ח הכריזו על מדינת ישראל, ורק לאחד השכנים היה מקלט רדיו. כולם הצטופפו לשמוע הכרזה זו, השמחה הייתה גדולה, ובעקבותיה החלה מלחמת העצמאות.
מחוזות ילדותי, למרות התנאים הקשים, נראים לי עתה מלאים אהבה ומסירות. למרות הדירה הצפופה והאירועים הקשים לפני קום המדינה, ספגנו בבית ערכים וכבוד. המטבח הנהדר של אימא והמאכלים שבישלה אינם משים מזיכרוני ואני ממשיכה בדרכה. האחווה השוררת ביני ובין ילדיי והפגישות המשפחתיות גורמות לי נחת מרובה.

מתוך "דבר ראשונים", עיתון אחוזת ראשונים

כתבות מגזין נוספות שיעניינו אותך

דיור מוגן מומלץ: כך תדעו איך לבחור בדיור המוגן המתאים לכם ביותר

דיור מוגן הפך לאופציה אטרקטיבית ביותר עבור אוכלוסיית גיל הזהב בזכות סביבת מגורים מוגנת ובטוחה, מגוון רחב של פעילויות פנאי, תרבות וספורט, קהילה חברתית איתנה, שירותים רפואיים צמודים ואבטחה 24/7. כיום יש מגוון גדול של בתי דיור מוגן בארץ, כך שאפשרויות הבחירה רבות וההתלבטויות לא מעטות. לכן, ועל מנת לסייע לכם להגיע להחלטה הנכונה, במאמר […]

דיירי האחוזות מספרים על החיים בהן

צפו בדיירי אחוזות רובינשטיין מספרים על המעבר לאחוזות ועל החיים בהן >>

הטריקים והשטיקים במחירי דיור מוגן

עוברים לדיור מוגן? חשוב מאוד שתשימו לב לכל הסעיפים בחוזה המעבר  לאחר שהחלטתם לעבור לבית דיור מוגן, תקבלו לידיכם את הסכם הכניסה לבית. מטבע הדברים, כשמדובר במעבר לבית חדש המעניק מגוון גדול של שירותים, חוזה דיור מוגן הינו מפורט ומורכב.  ישנם הבדלים משמעותיים בין החוזים של רשתות הדיור המוגן השונות שמתבטאים בסופו של דבר במחיר […]

מתעניינים באחת מאחוזות רובינשטיין?

מתעניינים באחת מאחוזות רובינשטיין?

השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם!
ניתן ליצור קשר גם בטלפון 076-599-6619

    בלחיצה על "שליחה" אני מאשר/ת כי קראתי את התקנון וכי הפרטים שמסרתי יכללו במאגר המידע של אחוזות רובינשטיין בהתאם למדיניות הפרטיות של החברה

    background Call us