טוען...

החיים בדיור מוגן

תיקון שבועות בהובלת דיירי אחוזת בית הכרם

תאריך:28.05.23

אחוזת בית הכרם לבשה לבן לרגל יום השבועות וקיימה תיקון שבועות בעריכתה והגשתה של דיירת האחוזה יפה רוזנבלום קלנר, בנושא: גיור וקבלת האחר בימים ההם ובזמן הזה.

"מה שהחל כמיזם ביתי קטן הפך לאירוע אליו מצטרפים דיירים מהאחוזה כדי לקיים ביחד את תיקון שבועות", סיפרה רוזנבלום קלנר. "אני שמחה שהאירוע הפך לרחב יותר ומשתף את כלל הדיירים ואת מקהלת האחוזה – כיאה לחג השבועות. בכל שנה, אנחנו בוחרים נושא הקשור למגילת רות. בשנים קודמות עסקו הנושאים ב'חסדים', בשנה שעברה עסקנו ב'דוד המלך' שנולד ונפטר בשבועות והשנה אנחנו עוסקים בגיור וקבלת האחר".

דיירת בתיקון שבועות

במהלך האירוע שמע קהל דיירי האחוזה הסבר על המשמעות של תיקון שבועות ועל הצורך בתיקון אישי וחברתי, ועל גרים מיוחדים בהיסטוריה שהמירו את דתם ליהדות: אברהם ושרה שגיירו את בני ביתם, וכך גם בת פרעה, שאימצה את משה והמיילדות. גרים נוספים: רות המואביה ואחרים.

בתוכנית התיקון של שבועות לקחו חלק דיירים רבים מהאחוזה.
כך למשל הוצגו הסבריו של פרופ' למקרא, יאיר זקוביץ, שהסביר מתי נוצרה מגילת רות ומדוע הוא כתב (זקוביץ) כנגד הירידה מהארץ וכנגד עזרא ונחמיה שביקשו מהעם להתגרש מהנשים הנוכריות וצאצאיהן.
מירה רון סיפרה על אונקלוס הגר שתרגם את התורה לארמית, התגייר לפני מרד בר כוכבא, ועל פי מדרשים ייתכן אף שהיה אחיינו של אדריאנוס הקיסר הרומאי או של הקיסר טיטוס ושממנו נמלט לפני שהפך לתנא.
נילי רונן סיפרה על הגרף ולנטין פוטוצקי, בן למשפחת אצולה פולנית, שהחליט להתחבר ליהדות על אף האיסור שהיה בחוק על המרת דת מנצרות ליהדות. לימים הוא נקרא אברהם בן אברהם.
איציק אלפרט מנה את ההבדלים בין בית הלל לבית שמאי וכיצד השפיעו דרכיו של הלל הזקן על היהדות ועל הגיור.
שרה אנג'ל הציגה את קשיי הגיור של שתי אוכלוסיות העולים: מברית המוצעות ויהדות אתיופיה.

דיירת מרצה בתיקון שבועות

טובה לידר ואתי ריבלין הציגו את היחס שמקבלים גרים בבתי הדין לגיור השונים וכיצד הפכה הסוגיה למורכבת בעקבות מעורבותם של הממשלה, הכנסת ובג"צ.
מלכה שקד הקריאה את שירה של נאוה סמל- "גרה" שנחתם במילים "אל תלכי אתי, רות. את בתוך נשמתי עד יום מותך, עד יום מותי".

לסיכום הדגישה יפה רוזנבלום קלנר את המסר כי חברה נבדקת ונבחנת ביחסה לגר לזר ולאחר אשר בתוכה. מקהלת האחוזה, בניצוחה של רונית בנית, ליוותה את המסכת לאורך האירוע כולו בשירים של נעמי שמר ונורית הירש.

יפה הודתה למנהלת התרבות של האחוזה, מיכל לקס על הסיוע בעריכה ולמנכ"לית האחוזה, אורלי גולן, על שתמכה וסייעה בהוצאתו לפועל של ערב זה.

המנכ"לית גולן הודתה לרוזנבלום קלנר על קיומו של הערב המהנה והמפרה, וכן למקהלת האחוזה ולמנצחת שלה – רונית בנית. בתום האירוע המשיכו הדיירים, ביחד עם המקהלה וההנהלה לשיר ולשמוח לקראת חג השבועות – בשמחת בית האחוזה.

מקהלת האחוזה

כתבות מגזין נוספות שיעניינו אותך

דיור מוגן מומלץ: כך תדעו איך לבחור בדיור המוגן המתאים לכם ביותר

דיור מוגן הפך לאופציה אטרקטיבית ביותר עבור אוכלוסיית גיל הזהב בזכות סביבת מגורים מוגנת ובטוחה, מגוון רחב של פעילויות פנאי, תרבות וספורט, קהילה חברתית איתנה, שירותים רפואיים צמודים ואבטחה 24/7. כיום יש מגוון גדול של בתי דיור מוגן בארץ, כך שאפשרויות הבחירה רבות וההתלבטויות לא מעטות. לכן, ועל מנת לסייע לכם להגיע להחלטה הנכונה, במאמר […]

דיירי האחוזות מספרים על החיים בהן

צפו בדיירי אחוזות רובינשטיין מספרים על המעבר לאחוזות ועל החיים בהן >>

הטריקים והשטיקים במחירי דיור מוגן

עוברים לדיור מוגן? חשוב מאוד שתשימו לב לכל הסעיפים בחוזה המעבר  לאחר שהחלטתם לעבור לבית דיור מוגן, תקבלו לידיכם את הסכם הכניסה לבית. מטבע הדברים, כשמדובר במעבר לבית חדש המעניק מגוון גדול של שירותים, חוזה דיור מוגן הינו מפורט ומורכב.  ישנם הבדלים משמעותיים בין החוזים של רשתות הדיור המוגן השונות שמתבטאים בסופו של דבר במחיר […]

מתעניינים באחת מאחוזות רובינשטיין?

מתעניינים באחת מאחוזות רובינשטיין?

השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם!
ניתן ליצור קשר גם בטלפון 076-599-6619


  בלחיצה על "שליחה" אני מאשר/ת כי קראתי את התקנון וכי הפרטים שמסרתי יכללו במאגר המידע של אחוזות רובינשטיין בהתאם למדיניות הפרטיות של החברה

  background Call us
  Accessibility

  FEEDBACK

  Description

  Accessibility

  Accessibility Statement

  array(0) { }