טוען...

החיים בדיור מוגן

7 טיפים לאריכות ימים

תוחלת החיים בישראל היא מהגבוהות בעולם ועומדת היום על 83 שנים. בבתי הדיור המוגן של אחוזות רובינשטיין היא גבוהה אף יותר - ועומדת על 90 שנים! שאלנו את אנשי הצוות ואת הדיירים והדיירות שלנו מה לדעתם עושה את ההבדל, וגיבשנו את הטיפים שיעזרו לכם לחיות יותר טוב – ויותר שנים
תאריך:11.01.22

[11 בינואר 2022]

טיפ 1: חיי חברה קבועים ועשירים

הבדידות אינה טובה לאדם באף גיל, ובוודאי שלא לבני הגיל השלישי. אולם בגיל זה, בעיקר בשל פטירת בן או בת זוג או של חברים קרובים, היא נפוצה אף יותר. בשנתיים האחרונות בדידות בגילים אלה הפכה לבעיה עוד יותר נרחבת בשל מגפת הקורונה, שניתקה ובודדה רבים מבני גיל הזהב משגרת חייהם ולא אפשרה להם להיפגש עם חברים ובני משפחה כפי שעשו בעבר.
בני הגיל השלישי זקוקים לחברה כדי לשמור על מצב רוח טוב, לשתף ולחלוק. אי קיום מפגשים חברתיים בתכיפות מספקת עלול לגרום לדיכאון, שיש לו גם השפעות בריאותיות. לכן, חיי חברה עשירים חיוניים לבני גיל הזהב.

באחוזות רובינשטיין הדיירים אף פעם לא לבד. הם חלק מקהילה גדולה ואיתנה שהיא כמו משפחה, וכל אחד יכול למצוא בתוכה את חבריו הקרובים ביותר. שפע של פעילויות חברתיות, תרבותיות וספורטיביות, מפגשים, אירועים משותפים וטיולים, בשילוב אנשי צוות ותיקים ומסורים שמכירים לעומק כל דיירת ודייר, מעניקים מעטפת חברתית שאין שנייה לה.

דיירות משחקות ברידג' באחוזת בית הכרם. פעילות חברתית שתורמת גם לאימון המוח

טיפ 2: פעילות אינטלקטואלית בלתי פוסקת

בגיל זה, יותר מתמיד, עלינו לאתגר את המוח ולהעשיר אותו בידע חדש, בלמידה ובאימונים, על מנת למנוע הידרדרות קוגניטיבית, לשמור על הזיכרון ולחזק אותו. המוח הוא כמו שריר, אם לא נפעיל אותו, הוא יתנוון. ישיבה מול הטלוויזיה או הטלפון במשך שעות ארוכות אינה מפעילה את המוח, אך ישנן דרכים רבות וטובות לעשות זאת.

הפעילויות הרבות המוצעות באחוזות רובינשטיין מאפשרות לדיירים להפעיל את המוח בהנאה רבה ובתדירות גבוהה – בחוגי יצירה, במשחקי ברידג' וחשיבה, בהרצאות בנושאים מגוונים ובחוגים המוקדשים במיוחד לשיפור ושימור היכולות הקוגניטיביות. השמירה על זיכרון טוב ועל צלילות מונעת הידרדרות, מיטיבה עם הנפש ומאפשרת חיים איכותיים וארוכים יותר.

טיפ 3: פעילות גופנית קבועה, מותאמת ובליוויי צמוד

כל פעילות ספורטיבית עוזרת לשמור על גוף בריא בזכות הזרמת הדם בגוף, חיזוק השרירים ומניעת היחלשות ונפילות. וכידוע – נפש בריאה בגוף בריא. חשוב לקיים פעילות גופנית קבועה ולעשות זאת תחת הדרכה וליווי צמודים, על מנת להתאים אותם לצרכים וליכולות ולא לגרום לנזקים גופניים.

באחוזות רובינשטיין שמים דגש מיוחד על ספורט ועל פעילות ספורטיבית. בכל אחוזה יש מרכז ספורט מודרני ומתוחזק לעילא הכולל חדר כושר מאובזר, בריכה ואולמות שבהם מתקיימים מגוון רחב של חוגי ספורט והתעמלות המותאמים לרמות וליכולות שונות. בנוסף נערכים ימי ספורט מושקעים ומהנים ביותר והליכות משותפות בחיק הטבע – הכול בליווי צמוד של מיטב המדריכים, תוך כדי שמירה קפדנית על הגוף. התוצאות בהתאם: מרבית הדיירים שלנו פעילים ספורטיבית, רבים מהם באופן יום יומי, וחלקם החלו בכך רק כשהגיעו לאחוזה ומאז הם מתמידים.

דיירת אחוזת בית הכרם באימון ליד הבריכה. נפש בריאה בגוף בריא

———————————————

מעוניינים לשמוע פרטים נוספים

על אחוזת בית הכרם?

התקשרו ונשמח לעזור: 

02-3763545

———————————————

טיפ 4: אכילה נכונה, מגוונת ובריאה

לנושא התזונתי יש חשיבות גדולה בכל גיל, ובגיל השלישי – במיוחד. תזונה לא בריאה עלולה לגרום לחולי ולהידרדרות במצב הבריאותי. בגיל השלישי חשוב, יותר מתמיד, לשמור על כמה עקרונות בסיסיים ומהותיים בתזונה נכונה, כמו אכילת ארוחות מסודרות ומגוונות שכוללות מרכיבים מכל קבוצות המזון ומזונות עשירים בסיבים תזונתיים, בוויטמינים ומינרלים החיוניים לתפקוד הגוף.

בכל אחת מאחוזות רובינשטיין יש מסעדה, המגישה ארוחות העוברות פיקוח וליווי של תזונאים, כך שיהיו מזינות, בריאות וגם – טעימות. הדיירים יכולים גם להתייעץ עם תזונאית הבית. כל אלה תורמים רבות לבריאות!

תזונה נכונה ומאוזנת חיונית לבריאותנו ואיכות חיינו

טיפ 5: שירותים רפואיים זמינים

גיל הזהב מביא איתו גם בעיות בריאותיות שונות, וחשוב מאוד להיות במעקב סדיר, לקיים בדיקות ולקבל טיפול איכותי במהירות, כשהדבר נדרש. אם אין שירות רפואי זמין ונוח – הדבר עלול לגרום להזנחה, להרעת המצב הרפואי, לירידה באיכות החיים וכתוצאה מכך – באורכם.

בכל אחת מאחוזות רובינשטיין יש מענה רפואי 24/7 וצוות הכולל אחיות ורופא. המרפאות עורכות מעקב קבוע אחר הדיירים ומצבם הבריאותי, ולדיירים יש למי לפנות, להיבדק ולקבל מענה.

בנוסף, האחוזות נמצאות במיקומים מרכזיים ביותר, וחלקן נמצאות בסמוך לקופות חולים, למרכזים רפואיים גדולים ולבתי חולים. כך, גם במקרים שיש צורך בפינוי לבית חולים, הדבר נעשה במהירות מקסימלית.

חשוב להיות במעקב סדיר, לקיים בדיקות ולקבל טיפול איכותי כשזה נדרש

טיפ 6: מוגנות וביטחון

אדם צריך להרגיש בטוח בביתו. תחושה זו מהותית בכל הקשור לאיכות החיים היום יומית. למרבה הצער, אנשים מבוגרים ועריריים מהווים מטרה נוחה וקלה יותר לרמאים ולמעשי עוקץ.
תחושת חוסר ביטחון או מוגנות מערערת את בני הגיל השלישי ועלולה להשפיע על מצב הרוח, על השינה וכך – גם על הבריאות.

בכל אחת מאחוזות רובינשטיין יש שירותי אבטחה 24/7 ולחצני מצוקה בדירות, שמעניקים תחושת ביטחון מקסימלית וגם מספקים ביטחון בפועל. כך, דיירי האחוזות חיים בשקט נפשי ובידיעה כי הם מוגנים באופן מוחלט.

טיפ 7: התנדבות

נתינה, עזרה וסיוע לאוכלוסיות שונות יכולים להביא לתחושת סיפוק גדולה, וכן לתחושת שייכות ומשמעות עמוקה. לאלה יש השפעות משמעותית על מדד האושר שלנו ועל איכות חיינו.

רבים מהדיירים שלנו עוסקים בפעילויות התנדבותיות שונות במסגרת האחוזה: בעזרה לדיירים אחרים כשזו נדרשת, בהעברת חוגים, בסיוע לפעילויות השוטפות באחוזות, בסיוע לאוכלוסיות נזקקות ועוד. תורמים – ונתרמים!  

דיירות סורגות למען אוכלוסיות נזקקות. פעילות התנדבותית תורמת לאושר שלנו

לסיכום:

לשבעת המרכיבים שפורטו בכתבה יש השפעה רבה על איכות החיים בגיל השלישי ולכן גם על תוחלת החיים. שילוב נכון ומידתי ביניהם הוא הדרך הנכונה לחיים יותר מאושרים, יותר איכותיים, יותר בריאים – ויותר ארוכים.

כתבות מגזין נוספות שיעניינו אותך

דיור מוגן מומלץ: כך תדעו איך לבחור בדיור המוגן המתאים לכם ביותר

דיור מוגן הפך לאופציה אטרקטיבית ביותר עבור אוכלוסיית גיל הזהב בזכות סביבת מגורים מוגנת ובטוחה, מגוון רחב של פעילויות פנאי, תרבות וספורט, קהילה חברתית איתנה, שירותים רפואיים צמודים ואבטחה 24/7. כיום יש מגוון גדול של בתי דיור מוגן בארץ, כך שאפשרויות הבחירה רבות וההתלבטויות לא מעטות. לכן, ועל מנת לסייע לכם להגיע להחלטה הנכונה, במאמר […]

דיירי האחוזות מספרים על החיים בהן

צפו בדיירי אחוזות רובינשטיין מספרים על המעבר לאחוזות ועל החיים בהן >>

הטריקים והשטיקים במחירי דיור מוגן

עוברים לדיור מוגן? חשוב מאוד שתשימו לב לכל הסעיפים בחוזה המעבר  לאחר שהחלטתם לעבור לבית דיור מוגן, תקבלו לידיכם את הסכם הכניסה לבית. מטבע הדברים, כשמדובר במעבר לבית חדש המעניק מגוון גדול של שירותים, חוזה דיור מוגן הינו מפורט ומורכב.  ישנם הבדלים משמעותיים בין החוזים של רשתות הדיור המוגן השונות שמתבטאים בסופו של דבר במחיר […]

מתעניינים באחת מאחוזות רובינשטיין?

מתעניינים באחת מאחוזות רובינשטיין?

השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם!
ניתן ליצור קשר גם בטלפון 076-599-6619

    בלחיצה על "שליחה" אני מאשר/ת כי קראתי את התקנון וכי הפרטים שמסרתי יכללו במאגר המידע של אחוזות רובינשטיין בהתאם למדיניות הפרטיות של החברה

    background Call us