באחוזת פולג שמים דגש מיוחד על בריאות, כושר, תזונה נכונה ושמירה על אורח חיים מאוזן – מן העקרונות המובילים בתחום הדיור המוגן. ספורט חשוב לעשות תחת השגחה מקצועית, לכן – וכדי לאפשר לכם להתאמן בראש שקט – הקמנו את מרכז מעגלים – מרכז טיפול והדרכה הוליסטית, המתמחה בפיזיותרפיה ביו-מכאנית, רפואה משלימה, יעוץ תזונתי ועיסויי מגע. וליתר ביטחון: מרפאת האחוזה פועלת 24 שעות ביממה.
המרכז מאגד תחת קורת גג אחת צוות מומחים מקצועי רב-תחומי הכולל פיזיותרפיסטים, הידרותרפיסטים, מטפלים אלטרנטיביים, מעסים מקצועיים ודיאטנים.

מרכז מעגלים - דיור מוגן אחוזת פולגבמעגלים מאמינים כי גישה טיפולית הוליסטית מקדמת בריאות ומשפרת את איכות החיים ביעילות רבה יותר מכל שיטת טיפול אחרת. המרכז שם במוקד את האדם עצמו, במטרה לעודדו לקיום אורח חיים בריא, מתוך גישה השמה דגש על מניעת המחלות עוד לפני התפתחותן. מייסדת ומנהלת מרכז “מעגלים” היא יעל שטינפלד, MScPT, חברת סגל בחוג לפיזיותרפיה באוניברסיטת תל-אביב.

כולנו מודעים לחשיבותם של אורח חיים בריא, פעילות גופנית ותזונה נכונה. עם זאת ,רק מעטים מצליחים להתמיד ולהקפיד על הכללים. צוות מעגלים ושיטתם הייחודית פועלים מתוך מטרה לסייע ליותר אנשים לעבור משלב ה”רוצה לשנות” לסטטוס של “הצליח לשנות”.

סוד ההצלחה של מרכז מעגלים – הקפדה על חמישה עקרונות מרכזיים:

1. טיפול מערכתי ואינטראקטיבי המשלב צוות רב-מקצועי: עבודת צוות רב-מקצועי מאפשרת ראייה כוללת ומקיפה של כל ההיבטים הקשורים באיכות החיים: פיזי, נפשי, משפחתי, וחברתי.

2. טיפול מניעתי: במרכז מאמינים כי איכות חיים היא דרך חיים. שמירה על אורח חיים בריא תאפשר מניעת מחלות. במידה ואדם חלה, רק טיפול בשורש הבעיה יאפשר למנוע את הישנותה של המחלה.

3. טיפול מגוון ומותאם אישית: מגוון רחב של פעילויות, המשלבות ספורט ורפואה משלימה, מאפשרות לכל דייר למצוא את המסגרת המתאימה לו באופן אישי. כך ניתן לדאוג לבריאות ולאיכות החיים באותה נשימה.

4. טיפול אקטיבי: “הבריאות ואיכות החיים בידיך”. המושג “איכות חיים” מצטייר בצורה שונה אצל כל אדם, ומכאן החשיבות בשיתוף הדייר בבניית התוכנית שלו.

5. מעקב ושמירה על ההישגים לאורך זמן: השמירה על ההישגים ודרך החיים החדשה קשה לא פחות מהשינוי עצמו. צוות המרכז דואג לשמור על ההישגים לאורך זמן ולעודד את הדייר להתמיד בדרך החדשה: כל משתתף נמצא תחת מעקב רצוף אחר ערכים בריאותיים, וערכים הקשורים באיכות חיים. במידה והמשתתף בתוכנית לא הגיע ליעדים שנקבעו לו, ניתן יהיה לשנות את התוכנית במטרה להביאו ליעד.


במרכז מעגלים 
תוכלו ליהנות ממגוון עצום של חוגים בריאים וספורטיביים: טאי צ’י, פלדנקרייז, פילאטיס, יוגה, מחשבת הגוף, התעמלות בונה עצם, התעמלות במים ומגוון שיעורי ריקוד.
בין הטיפולים שתוכלו למצוא במרכז מעגלים: דיקור, שיאצו, טווינה, רפלקסולוגיה, עיסוי שוודי, עיסוי רקמות עמוק ועיסוי באבנים חמות.
נוסף לכך, במרכז מעגלים תוכלו ליהנות מתוכניות ייעודיות שעוצבו במיוחד כדי לשדרג לכם את איכות החיים – להחזיר לכם מרץ, שמחה וחיוניות.

בין התוכניות במרכז:

  • תוכנית לאורח חיים בריא: תוכנית ייחודית לשיפור המצב הבריאותי, להפחתה במשקל ולהורדת השומן והסוכר בדם. התוכנית כוללת מפגשים אישיים וקבוצתיים עם דיאטנית קלינית, מאמן כושר אישי, פיזיותרפיה לגיל השלישי ועוד. למתמידים – עיסוי מפנק חינם!
  • תוכנית לבריאות הגב: תוכנית מרוכזת לשיפור הגב והיציבה, המורכבת משילוב של חוגים וסדנאות לתוצאות מירביות. התוכנית כוללת סדנת פיזיותרפיה ביו-מכאנית, טיפול הידרותראפי, תרגילים ממוקדים לגב בחדר הכושר וטיפול פלדנקרייז אישי. בנוסף – מגוון טיפולים אלטרנטיביים: דיקור, רפלקסולוגיה, שיאצו ועוד.
  • תוכנית ייחודית לנשים: תוכנית ייחודית לחיזוק שרירי רצפת האגן. בתוכנית מפגש ייעוץ אישי, סדנא לתרגול מעשי וחבילת טיפולים אלטרנטיביים – דיקור, רפלקסולוגיה או שיאצו. התוכנית כוללת טיפול ביו-פידבק ייחודי לחיזוק שרירי רצפת האגן.

    מרכז מעגלים. קיבוץ תל יצחק מיקוד 45805. טל’ 09-8647018, פקס. 09-8647015,
     maagalimmf@gmail.com