לורט אלמגור

“מאושרים כמו בימים הראשונים”

לורט ויחיאל אלמגור

לפני הפנסיה: לורט – עקרת בית | יחיאל – סגן ראש אגף שיפוץ מטוסים באל-על

לורט: “אני התלהבתי והתאהבתי מיד באחוזת ראשונים, ברגע שהגענו לכאן לנופשון כדי להתנסות. התרשמתי מאוד מהמקום, מהחברה, מהפעילויות. וגם עכשיו, אחרי שנה וחצי, אנחנו מאושרים כמו בימים הראשונים. החיים פה מלאי פעילות ועשייה. יש כאן פשוט מיליון אפשרויות והזדמנויות בכל יום. זה למשל סדר היום שלי ביום ראשון: אני מתחילה בפעילות בחדר הכושר, ממשיכה לחוג קרמיקה נפלא, אחר הצהרים הולכת לחוג ציור ואז לשחק ברידג’. ובערב, כמובן, יש הרצאות ומופעים.

בימים אחרים אני עושה גם יוגה, פלדנקרייז וטאי צ’י, רוקדת ריקודים דרום אמריקאים ומשתתפת בחוג לצרפתית. ממש אין לי זמן להיות בדירה.

אני רוצה לציין שצוות העובדים של בית דיור מוגן אחוזת ראשונים פשוט נפלא ומסור כל כך. וגם מבחינה חברתית – פשוט תענוג כאן.

אני מזמינה מכל הלב אנשים להצטרף אלינו. זה מקום שעושים בו חברים ברגע. אז מי שיכול – שיבוא!”.

יחיאל אלמגור

יחיאל:

“חיפשנו זמן רב עד שמצאנו את המקום הזה, ואנחנו מאוד נהנים כאן מהחיים. קודם כל, החברה מצוינת. בעצם יש לנו שתי סביבות חברתיות – אחת של זוגות ואחת מעורבת יותר. אנחנו פעילים ונהנים מאוד משתיהן.

פעילויות יש בלי עין הרע – מעכשיו ועד להודעה חדשה. אני מתחיל כל בוקר עם הליכות בחדר הכושר, ואחר כך ממשיך לחוגי ספורט אחרים כמו פלדנקרייז והתעמלות. אני גם מדריך בחוג נגרות באחוזה (אני מבין בזה מהרקע שלי באל-על) ואנחנו משחקים ברידג’, גם עם קבוצה קבועה וגם באופן מודרך ותחרותי.

בנוסף, אנחנו יוצאים לטיולים, סיורים והצגות מחוץ לאחוזה. כמעט שכחתי: אני משתתף גם בחוגים לספרות ותנ”ך, ונהנה מההרצאות הנהדרות בערבים. ככה שכל הימים שלי מלאים בפעילויות מהנות.

החברים שלנו מתלוננים – למה אתם לא באים? לא רואים אתכם. אנחנו מסבירים שאין לנו סיבה לצאת מכאן. באחוזת ראשונים אתה יכול להיות שנה שלמה בלי לצאת!”.

רבקה פלאט

ליליאנה גולדפרב

“אחותי ראתה כמה טוב לי כאן – והחליטה להצטרף!”
רבקה פלאט

לפני הפנסיה: בעלת סוכנות לביטוח “מאז שעברתי לאחוזת ראשונים אני כל הזמן עסוקה. הילדים שלי ממש מתלוננים שאין לי זמן בשבילם… יש פה בלי סוף פעילויות וברמה גבוהה. אני קמה כל יום ב-5 בבוקר, הולכת לחדר הכושר ואז ממשיכה לחוגי התעמלות וריקודים, ואחר הצהרים – ברידג’. מבחינה חברתית מצוין כאן. יש לי חברים שהכרתי באחוזה, וגם חברות מחולון שהכרתי לפני כן. אפילו אחותי עברה לאחוזה. היא ראתה כמה טוב לי כאן – והחליטה להצטרף! המיקום פה מוצלח מאוד. יש לנו במרכז המסחרי קופת חולים מכבי, סופרמרקט, בנק, דואר, מספרה ובית קפה. פשוט הכול. את הרכב מכרתי. אין לי בו עוד צורך. אם אני רוצה לנסוע לילדים, הם באים לקחת אותי. בכלל, הבן שלי שמח שאני כאן. אומר שככה הוא ישן יותר טוב בלילה. גם הבת שלי מרוצה. ואני כמובן מרוצה מאוד. כולם מרוצים. מה יכול להיות יותר טוב מזה?”.

“חיים שקטים ורגועים, בלי דאגות”
ליליאנה גולדפרב

לפני הפנסיה: לבורנטית במעבדה

“אני מתגוררת באחוזת ראשונים עם בעלי כשנתיים, מרוצה וממליצה מאוד. לפני אחוזת ראשונים התגוררנו במקום אחר כשלושה חודשים, והחלטנו לעזוב. לא היה שם מוצלח. עשינו סקר בין בתי דיור מוגן – ולא מצאנו עוד מקומות כמו אחוזת ראשונים. החיים כאן שקטים ורגועים, בלי דאגות. הכול מרוכז במקום אחד: אם קורה משהו חס וחלילה, יש באחוזה צוות רפואי 24 שעות. אם חסר משהו, יורדים עם מעלית למרכז המסחרי – לסופר, לדואר, לבנק לחנות הפרחים. זה מאוד נוח. אפילו לארוחת צהרים אני לא חייבת לדאוג. אנחנו אוכלים במסעדת האחוזה ארוחה טעימה, בריאה ועשירה מאוד. כל היום שלי מלא בפעילויות, תמיד יש מה לעשות, כל אחד לפי טעמו. אני, למשל, אוהבת מאוד ספורט ועושה התעמלות, פלדנקרייז, יוגה וגם רוקדת – ריקודי עם וריקודים לטיניים. יש היצע גדול מאוד של פעילויות וזה נחמד ומשמח. נותן לך הרגשה שאתה צעיר יותר, בריא, מסוגל. תחושה שאתה יכול ליהנות ממה שיש לחיים להציע. בסך הכול עבדנו כל החיים, חסכנו, וכמעט לא היה לנו זמן לעצמנו. עכשיו זה הזמן לקטוף את הפירות”.

דוד לביא

“כל מה שצריך כדי לחיות טוב”
דוד לביא (בתמונה – עם הקוקו)

לפני הפנסיה: עיתונאי

“באחוזת ראשונים יש כל מה שצריך כדי לחיות טוב: המון פעילויות ספורט, תרבות ובידור, וסביבה חברתית מגוונת ואיכותית.

אישית, אני פעיל מאוד בחוגי ספורט ובחוגים נוספים, כמו דרמה, ציור ושח. אני חבר בפרלמנט של האחוזה – מדי יום בשעה 16:00 אנחנו נפגשים, כ-10 דיירים, ודנים בעניינים ברומו של עולם. אני משתתף גם בחוג הרעיוני – קבוצה בהנחיית יריב פלד, שנפגשת ומשוחחת על ענייניי השעה.

חוץ מכל אלה, אני הולך בקביעות להרצאות, רוקד ומה לא. יש כאן בלי סוף מה לעשות – ובאיכות גבוהה.

גם מבחינה חברתית מצוין ומגוון כאן. בערבים, אחרי ההרצאות, אני נפגש עם חברים ובערבי שישי – רוקדים, מדברים ומעבירים את הזמן בנעימים”.


לפרטים נוספים:
03-9626211