התקשרו: 3616*

 
תפריט-לחצו לפתיחה
 

אז לאן יוצאים הערב?

בית קפה, מועדון ריקודים, שולחן ביליארד ומועדון ספורט. אחוזת בית הכרם – דיור מוגן בירושלים שבו הפינוקים לא מפסיקים

משפחה של בילויים

2015 הוכרזה באחוזת בית הכרם, דיור מוגן יוקרתי בירושלים, כשנת רעות ואחווה. במסגרתה, נפתח באחוזה בית קפה ייחודי המשלב מפגש חברים, שיח אינטלקטואלי, תקרובת מפנקת ומפגש עם אמן. נותני השירות בבית הקפה הנם דיירי הבית, אשר לבושים כמלצרים מהודרים. להשלמת האווירה, מתנגנת ברקע מוסיקה חיה בסגנונות שונים, המבוצעת על ידי אמנים מהשורה הראשונה.

“המפגשים המתקיימים בבית הקפה זוכים להיענות רבה, להצלחה ולשיתוף פעולה מצדם של דיירי הבית”, מספרת לימור דסקל, מנהלת תרבות וקהילה באחוזת בית הכרם. “בכל מפגש מספר המשתתפים הולך וגדל. זהו ערב מרגש, מוקפד ומפנק באווירה משפחתית חמה ומלכדת. התחושה היא שבמרחק פסיעה ניתנת לדיירים אפשרות לצאת לבילוי חברתי מהנה במיוחד”.

בית הקפה באחוזה. “נשארים צעירים לנצח”

מלבד בית הקפה נפתח בדיור המוגן מועדון הריקודים “פאב הכרם”, אליו מגיעים הדיירים במיטב מחלצותיהם וממלאים את רחבת הריקודים. סביב שולחנות ערוכים, וכשהם נהנים ממוסיקה ואלכוהול משובחים, נוצרים ומתחזקים קשרים חברתיים. הדיירים עצמם מלאי התרגשות מהיוזמה. לדבריהם, “הנהלת הבית לא מפסיקה לחדש. בזכות היצירתיות והחידושים אנחנו נשארים צעירים לנצח”.

אבירי השולחן הירוק

הדייר בני גונן, אחד משחקני הביליארד הטובים באחוזה, מעביר חוג ביליארד לדיירים מדי שבוע. “כשהגעתי לאחוזה לפני שבע שנים, הופתעתי לראות במרכז הלובי שני שולחנות ביליארד מקצועיים”, מספר בני. “בשלב הראשון צפיתי מהצד באורחים ובני משפחה ששיחקו בהנאה, ולאט-לאט העזתי להתקרב. היכולות שלי הלכו והשתפרו, וזכיתי לפתח תחביב חדש המעשיר לי את שעות הפנאי. כיום אני מדריך חוג לדיירי הבית על בסיס שבועי, ועושה כל מאמץ לגרום לדיירים נוספים לחבב את המשחק הדורש ריכוז, טכניקה, דיוק וראייה מרחבית”. אחת מתלמידותיו של בני, הדיירת יונה שמחי, מוסיפה: “לפני שהגעתי לאחוזה גרתי בבית פרטי. היה לנו שולחן ביליארד שבו שיחקנו עם הנכדים. באחוזה מצאתי חברים שעמם אני משחקת מדי סוף שבוע. אלה הן שעות של כיף, אתגר והנאה”.

ביליארד בדיור המוגן אחוזת בית הכרם

הדיירים בני גונן ויונה שמחי. “שעות של כיף, אתגר והנאה”

נרגעים בג’קוזי

בסאונה ובג’קוזי המושקעים של אחוזת בית הכרם מתפנקים הדיירים אחרי אימון ספורטיבי מהנה בחדר הכושר, בבריכה או באחד ממגוון חוגי הספורט המתקיימים באולמות האחוזה. “הפעילות הגופנית חשובה מאוד בגיל השלישי”, אומר אלעד רוזנבלום, מנהל מועדון הספורט של האחוזה. “אנחנו מעודדים מאוד את הדיירים להתאמן בשל החשיבות הבריאותית וההשפעה לטובה על מצב הרוח. לאחר האימון הדיירים מוזמנים להתפנק בג’קוזי ובסאונה. זו דרך נהדרת להרפות את השרירים, אם כי חשוב מאוד להקפיד על שהות מוגבלת. בנוסף, הספא שלנו מציע מגוון טיפולים – שיאצו, עיסויים ועוד”.

אחוזת בית הכרם הנה דיור מוגן יוקרתי השוכן בלב שכונת בית הכרם בירושלים. הדיירים ברובם הם תושבי העיר וסביבתה ובנוסף, תושבים ותיקים מרחבי המדינה. אותם דיירים חיפשו את כל מה שדרוש בכדי לחיות טוב בגיל השלישי, במיקום ייחודי המספק שלווה ואיכות חיים.

יצירת קשר

 • האחוזות*
  0
 • שם מלא*full name
  1
 • טלפון*full name
  2
 • אימייל*full name
  3
 • הערות*something more
  4
 • תקנון*you like
  קראתי את
  5
 • 6
 • 7
 • Email*a valid email address
  8