התקשרו: 3616*

 
תפריט-לחצו לפתיחה
 

אלופי השרון!

הישג נפלא לנבחרת הפטאנק של אחוזת פולג: שתי קבוצות מנבחרת האחוזה עלו השבוע לאליפות הפטאנק הארצית לגמלאים, לאחר שהגיעו למקומות הראשון והחמישי בליגה האזורית של מחוז השרון.

נבחרת הפטאנק של אחוזת פולג, עם מנכ”לית האחוזה אורה קריב. גיבוש, פרגון וחברות

ביום שני השבוע התקיים המחזור הרביעי והאחרון של ליגת הגמלאים של מחוז השרון, המונה 23 קבוצות.
במגרשי הפטאנק שבפרדסיה התקבצו עשרות שחקנים מיישובים שונים, ובהם גם שחקני ארבע הקבוצות של אחוזת פולג – כ-20 דיירים ודיירות לבושים בחולצות צהובות, מגובשים, נמרצים, מסייעים ומייעצים זה לזה במהלך המשחקים וביניהם. את השחקנים ליוו, כמו בכל תחרות, מנהלת מועדון הספורט של אחוזת פולג קרן נוי ומאמן הנבחרת נסטור ווסרמן.

המשחקים בתחרות התקיימו באווירה נעימה וספורטיבית, ומצב הרוח היה מרומם. “כמאמן הנבחרת, המטרה העליונה מבחינתי היא לשלב בין כיף לתחרות”, מסביר נסטור, המאמן. “אנחנו באים לנצח – אבל קודם כל ליהנות. באימונים אנחנו עובדים על טכניקה ועל טקטיקה – שני האלמנטים המרכזיים בפטאנק, מלבד ההיבט החברתי, שהוא גם כך נפלא בנבחרת שלנו”.

נסים משולם בעוד מהלך מנצח

“בתקווה שתחזרו מחייכים!”
“בכל מקרה נחזור עם חיוך. זה רק ספורט”
“שום חיוך. אנחנו חוזרים עם הגביע!”
(התכתבות בקבוצת הווטס-אפ של נבחרת הפטאנק
של אחוזת פולג, לילה לפני התחרות האזורית)

בקבוצת פולג ב’, שזכתה במקום הראשון בתחרות (!), משחקים חמישה דיירים, וניתן להרגיש מיד את הקרבה והחברות האמיצה ביניהם. חבר הכנסת לשעבר שלמה עמר, בן 79 וחצי, משחק פטאנק “מאז שהגעתי לאחוזת פולג, לפני כשמונה שנים. זה ספורט מהנה וחברתי מאוד, ונוצרה כאן קבוצה מגובשת. אנחנו מתאמנים במגרשי הפטאנק שבאחוזה, מתחרים בליגה ונהנים מאוד גם מהחברות וגם מהמשחק”. רעייתו, אסתר, שעסקה בעבר בהנהלת חשבונות, אף היא שחקנית בקבוצה. “זה ספורט שלא מבדיל בין גברים לנשים”, היא מחייכת. “בפטאנק אין הקלות לנשים, וגם לא צריך שיהיו”.

הגביע הוא שלנו! מימין: נסים משולם, אסתר עמר, יוסי ברוכיס ושלמה עמר

יוסי ברוכיס, בן 81, מהנדס מכונות בעברו, מתבדח: “אם שלמה לא משחק טוב, אסתר מאיימת עליו שהוא לא יקבל ארוחת צהרים. אבל ברצינות: לדעתי זה אחד המשחקים הכי יפים שיש לגיל שלנו. משחק קבוצתי, ספורטיבי וחברתי – שיש בו גם מחשבה ומתח”.

לכל אחד מהשחקנים בקבוצה יש תפקיד: נסים משולם ושלמה עמר הם “מפציצים” – שאמורים לפגוע בכדורים ולהזיזם, ואילו יוסי ואסתר הם “פוינטרים”, שמתמחים בזריקת הכדורים קרוב ככל הניתן לקושונה – הכדור הקטן.

הדייר והשחקן עובדיה נחמן, בן 83, בעברו טייס בחיל האוויר ובאל-על, לא שיחק פטאנק עד שהגיע לאחוזת פולג, לפני קצת יותר משנתיים. “זה ספורט יפה, שמתאים לגילאים שונים ודורש גם מחשבה וגם טכניקה”, הוא אומר. “באחוזת פולג אני משחק גם ביליארד וגולף, משתתף בחוגי התעמלות ואפילו במקהלה. החיים באחוזה נהדרים. אני רק מצטער שלא הגעתי אליה עוד קודם”.

לאחר בוקר ארוך, מהנה ומרגש, שבו חברי הנבחרת לאחוזה בהתרוממות רוח ועם תחושת סיפוק נפלאה.
את הפרגון הגדול והאמיתי בין חברי הקבוצות השונות, ניתן לראות בהודעת הווטס-אפ הבאה, ששלח אחד השחקנים בנבחרת לחברי הקבוצה המנצחת: “אסתר, שלמה, יוסי ונסים. אתם הקבוצה הכי טובה. מגיע לכם לקבל גביע. כל הכבוד אני מפרגן לכם”.

יצירת קשר

 • האחוזות*
  0
 • שם מלא*full name
  1
 • טלפון*full name
  2
 • אימייל*full name
  3
 • הערות*something more
  4
 • תקנון*you like
  קראתי את
  5
 • 6
 • 7
 • Email*a valid email address
  8