התקשרו: 3616*

 
תפריט-לחצו לפתיחה
 

הרי את מקודשת לי… בפעם השנייה

12 זוגות מאחוזת ראשונים, שהתחתנו ברובם בתחילת שנות ה-50, חידשו השבוע את נישואיהם בטקס מרגש ביותר שנערך באחוזה. הטקס נערך בנוכחות דיירים ועובדים, בני משפחה ותלמידי י”ב מהגימנסיה הריאלית בראשון לציון – שיזמו את האירוע המיוחד.

צילום: רגב כלף

הזוגות שנישאו מחדש

הכול החל במפגש מיוחד בין דיירי האחוזה, ניצולי שואה, לתלמידי הגימנסיה הריאלית בראשון לציון. הדיירים סיפרו לתלמידים את סיפורם, בין היתר על נישואי בזק לאחר מלחמת העולם השנייה – חתונות שנערכו בצניעות וחופזה.
אחת התלמידות, קוראל קייקוב, העלתה רעיון לקיים את טקסי החתונה מחדש – כמעין תיקון לטקסים החפוזים שנערכו לפני כ-60-70 שנה – וסחפה אחריה את כל השכבה והנהלת בית ספר.

זוג רוקד

זוג רוקד

ביום הטקס ניתן היה לחוש את ההתרגשות באחוזה כבר בשעות הבוקר. ה”כלות” אופרו בהתנדבות על ידי אביבית זרקו, מאפרת מקצועית, והנהלת הגימנסיה הריאלית הביאה לכלות זרי פרחים מעוצבים.

הדיירים התכנסו עם התלמידים לשיח משותף על זוגיות, נישואין ואהבה. התלמידים שמעו על סיפורי החתונות בזמנים ההם, תיארו כיצד הם רואים אהבה וזוגיות בימינו וקיבלו טיפים לזוגיות ארוכת שנים. “כבוד הדדי, פתיחות וכנות הם המפתח!”, אמרה רנה הררי, אחת הכלות.

התלמידה שיזמה את האירוע, קוראל קייקוב

בשיאו של הערב עלו הזוגות לבמה ועמדו נרגשים מתחת ל”חופה”. דויד רנד, חזן הבית, ניהל את הטקס המרשים וסיפר על המשמעות העמוקה של הבחירה המחודשת ביהדות ובחיים.
הזוגות החליפו כתובות אישיות בהן אשררו את אהבתם זה לזו, מוקירים את הדרך הארוכה שעברו ביחד – ומצפים לעוד הרבה שנים יפות בעתיד. כוסות השמפניה הושקו והזוגות רקדו טנגו לצלילי כלייזמרים.

את הפקת הערב והנחייתו הובילה טלי שקרצי, מנהלת תרבות וקהילה באחוזת ראשונים אשר נרתמה לעניין למן הרגע הראשון. “ברגע שראיתי את העיניים של הילדים האלה ידעתי שנצליח”, אמרה. “זה לא היה פשוט. עברנו בבית תהליך קהילתי מרתק ביחד עם הדיירים עד שהגענו למתכונת האירוע הנכונה – כזו שביטאה קשר ומחויבות בין-דורית, ביחד עם כיבוד והוקרה של דיירים ודיירות אשר איבדו את יקירהם וחיבוק אוהב לזוגות שזכו להישאר יחדיו”.

מנכ”ל האחוזה עודד מור ומנהלת התרבות והקהילה טלי שקרצי

זוג דיירים ובני משפחתם

עוד בערב המופלא: ברכות מרגשות מחברים ובני משפחה, סרטוני “פספוסים” של חתונות שהכינו הילדים וכמובן – ריקודים משותפים של הדיירים ובני הנוער.

“בדיוק כמו את הפעם הראשונה שהתחתנו – גם את הערב הזה לא אשכח לעולם”, אמרה רבקה כהן, אחת הכלות, לבן זוגה רפי.

יצירת קשר

 • האחוזות*
  0
 • שם מלא*full name
  1
 • טלפון*full name
  2
 • אימייל*full name
  3
 • הערות*something more
  4
 • תקנון*you like
  קראתי את
  5
 • 6
 • 7
 • Email*a valid email address
  8