התקשרו: 3616*

 
תפריט-לחצו לפתיחה
 

“הפוליטיקה השחיתה את אנשי הדת”

“הגיע הזמן להפריד את הדת מהפוליטיקה. הפוליטיקה השחיתה את אנשי הדת”, כך אמר ח”כ הרב חיים אמסלם, יו”ר תנועת עם שלם, שהתארח במועדון האקטואליה של אחוזת בית הכרם.

מועדון האקטואליה של אחוזת בית הכרם

הרב אמסלם ומנחה מועדון האקטואליה, אליהוא בן און

בתחילת הראיון סיפר הרב אמסלם על האיומים הרבים שקיבל בעקבות הסכסוך שהתגלע בינו לבין סיעתו. לדבריו, “אחרי הפיצוץ הגדול שלי עם ש”ס קיבלתי איומים רבים, אני מעריך שככל שהבחירות יתקרבו האיומים יתגברו, אבל עברתי את זה. זה לא עזר, אז כנראה הם הבינו שזו לא הדרך ללכת בה”.

עוד אמר על ש”ס: “לטעמי, שר צריך להיות אדם שמפעיל את התאים שלו. אבל בש”ס זה לא ככה. בש”ס לא אוהבים אנשים חושבים”.

הרב אמסלם, התייחס גם לדברי הרב עובדיה יוסף, בדרשת מוצ”ש, כי “החילונים ששולחים את ילדיהם לבתי ספר הם רשעים”, ואמר: “אין לי הסבר. אמירות מעין אילו לא נשמעו מעולם על ידי הרב יוסף משש, שלום משאש וכו’… לדעתי, הסגנון צריך להיות מעודן, מקרב את הלבבות, מחפש לראות את הטוב. אני חושב שהאמירות הללו בעייתיות וצריך לקחת בחשבון כי הן משודרות באמצעות לוויין ונשמעות על ידי עשרות, אם לא מאות אלפי אנשים. האדם צריך לשקול האם אמירתו עושה לשם שמים או מרחיקה”.

הרב אף הגיב על אמירתו של חברו למפלגה, הרב נסים זאב, כי “דבריו הם חילול השם” וציין: “הם התכוונו לומר – למה אתה מכבס את הכביסה המלוכלכת בחוץ? אבל הרי צריך לכבס אותה באיזשהו מקום. אתם לא רוצים לכבס אותה בפנים, אתם לא מתמודדים עם הטענה שהפכתם ציבור ענק לציבור נזקק. אתם, שבמסווה של לימוד תורה הופכים ציבור גדול לעניים, אתם אלו שגורמים לחילול השם. טלו קורה מבין עיניכם”.

במהלך הראיון נשאל הרב אמסלם מה דעתו על התחקיר שערך העיתונאי אמנון לוי, על בני ישיבה המחפשים עבודה ב”שחור” ואמר: “הם רמאים בעל כורחם. מה יעשו אותם אלה שלא מוכנים להסכים לחיי צמצום, לא מאפשרים להם לעבוד, הרבנים לא נותנים להם לצאת מהמסגרת? אז הם הולכים לעבוד בשחור וזו גניבה.

“אבל מי אשם בכך? כשמאשימים את הציבור החרדי אני אומר שהאשמה היא בהנהגה שלו. המנהיגות לא בסדר בכך שהביאה את הנוער החרדי למצב בלתי אפשרי. אני מקבל הרבה מיילים וסמסים מבני נוער שמתחננים לעזרה”.

בסיום הראיון סיפר הרב על תוכניותיו לבחירות הבאות וציין: “על פי הסקרים, אחוזי התמיכה הגדולים שלי נמצאים בציבור המסורתי שמתגעגע ליהדות שפויה מתונה ומקרבת. אני מכין את עצמי לכל האופציות. ‘הבית היהודי’ מדברים איתי, הרצון קיים ויש נקודות לממשק. אני מאמין בשיתוף פעולה ורוצה בו. אני רוצה להיות ריאלי ומבין שכוח השפעתה של מפלגה קטנה שונה מחבירה למארג רחב יותר. כך או כך, מה שחשוב לי הוא שהקול שאני משמיע ימשיך להישמע”.

לשאלה האם לא הגיע הזמן להפריד את הדת מהמדינה, ענה: “הגיע הזמן להפריד את הדת מהפוליטיקה. הפוליטיקה השחיתה את אנשי הדת: האינטרסים, הכשרויות ועוד”.

יצירת קשר

 • האחוזות*
  0
 • שם מלא*full name
  1
 • טלפון*full name
  2
 • אימייל*full name
  3
 • הערות*something more
  4
 • תקנון*you like
  קראתי את
  5
 • 6
 • 7
 • Email*a valid email address
  8