התקשרו: 3616*

 
תפריט-לחצו לפתיחה
 

לנשום, לשאוף ולהירגע

חוגי יוגה ומדיטציה באחוזת צהלה

חוגי היוגה והמדיטציה המתקיימים באחוזת צהלה מוכיחים כי אלו פעילויות נפלאות לבני הגיל השלישי.
מתרגלים יוגה באחוזת צהלה

יוגה באחוזת צהלה. התרגול מסייע לטיפול במכאובים נפשיים, לשינה טובה ולשיפור הזיכרון והנשימה

התרגולים תורמים לא רק לשיפור פיזי ומנטלי, אלא גם מחזקים את תחושת הקהילה באחוזה. “השיעורים שאני מעבירה כאן הוכיחו לי שבגיל הזה אפשר גם להשתפר מבחינה גופנית”, אומרת אפרת קליש, המדריכה יוגה באחוזה.
קליש מעבירה באחוזה חוגי יוגה במשך שלוש שנים. בתקופה זו התרחב מעגל המשתתפים בהתמדה ונוצר קשר מיוחד בינה לבין הדיירים. “אני מתאימה את עקרונות היוגה לצרכים של הדיירים, ומבצעת התאמות לכל אחד מהם”, היא מסבירה. “יוגה משלבת עבודה על גוף ונפש. הגישה שלי, במיוחד כאן, באה ממקום של רכות והתמדה”.

הדיירים, מצדם, מצביעים ברגליים. עד השנה התקיימו באחוזה שני חוגים: יוגה על מזרנים ויוגה על כיסאות. השנה, בשל הביקוש הגובר, נוסף חוג שלישי בהדרכת קליש: מדיטציה. לדברי קליש, לדיירים היה קל לעכל את החוג החדש, משום שכל שיעור יוגה מתחיל במדיטציה קצרה.

המורה ליוגה מתרגלת בחצר האחוזה

אפרת קליש, בפטיו של אחוזת צהלה.”לא מפסיקה ללמוד מהדיירים”

מרים שטיין, משתתפת ותיקה בחוג ליוגה כיסאות, צירפה גם את המדיטציה לתפריט החוגים השבועי שלה. “זו חוויה נפלאה”, אומרת שטיין, שבעבר עסקה במדיטציה ואף עברה סדנאות ויפאסנה, הכוללות 10 ימים של שתיקה. “המדיטציה והיוגה מעניקות לי תחושה זהה: אחרי שני השיעורים אני פשוט מרגישה נהדר. אני ממליצה לכל בן אדם לעשות יוגה, ולאנשים מבוגרים בפרט. אפילו לימדתי קצת את הנכדים”. לדבריה, “היוגה מאוד עזרה לי לבעיות שיש לי ברגליים. האימון משחרר לי את הידיים והרגליים. וזה עוזר גם לזיכרון”.

ואכן, היוגה מסייעת למשתתפי החוג לא רק לשפר את מצבם הגופני, אלא גם תורמת לשיפור בתחומים נוספים. “היוגה עוזרת מאוד גם לטיפול במכאובים נפשיים, לשינה טובה ולשיפור הזיכרון והנשימה” אומרת קליש. “אנחנו עובדים הרבה על הנשימה, כי ככל שאנו מתבגרים – אנו גם נושמים פחות”.

מתרגלים יוגה באחוזה

מלבד ההיבט הפיזי והנפשי, שיעורי היוגה מספקים גם הפריה הדדית, בין הדיירים לבין עצמם וגם ביניהם לבין המדריכה. “הדיירים מאוד נכונים ללמוד ופתוחים”, אומרת קליש. “אני נותנת להם המון כבוד ומגיעה ממקום של צניעות – מתוך הבנה שאני יכולה ללמוד מהם. אני לא מפסיקה ללמוד מהדיירים: למשל, על יכולת התמדה ועל תחושת הקהילה והתמיכה ההדדית שהם נותנים זה לזה”.

שטיין מוסיפה: “לי מאוד חשובה הקבוצה, והיוגה מספקת את זה”.
משתתפת נוספת בחוג, אסתר פרת, מסכמת: “אני שוחה בכל יום, וזה מה ששומר עליי מבחינה פיזית. ליוגה אני מגיעה כי זה כיף, ובגלל שאני אוהבת את המדריכה”.

יצירת קשר

 • האחוזות*
  0
 • שם מלא*full name
  1
 • טלפון*full name
  2
 • אימייל*full name
  3
 • הערות*something more
  4
 • תקנון*you like
  קראתי את
  5
 • 6
 • 7
 • Email*a valid email address
  8