התקשרו: 3616*

 
תפריט-לחצו לפתיחה
 

מפיק מרגליות

“החרדים הם אחת העתודות הכלכליות המעניינות של ישראל. כולם מאוד אוהבים להתלהם עליהם, אבל אני לא מוכן להסתכל עליהם כגוש שהוא רק בעייתי”.

 ד"ר אראל מרגלית בהרצאה באחוזת בית הכרםכך אמר ד”ר אראל מרגלית, מייסד ויו”ר קרן הון הסיכון והקבוצה הבינלאומית JVP, שהתארח במועדון האקטואליה של דיור מוגן אחוזת בית הכרם בהנחיית העיתונאי אליהוא בן און.

לדברי מרגלית, “השמאל הקיצוני מדבר במונחים לא רלבנטיים בשכונות, הוא לא מראה בשנים האחרונות עוצמה, ועוצמה יותר מושכת מצדק”

ד”ר מרגלית התייחס לסוגיית גובה עמלות הבנקים ואמר: “מתחתי ביקורת כנגד גובה עמלות הבנקים בחשבונות העו”ש של האזרחים, כי אני עובד בשכונות ואחד הקורסים המבוקשים למבוגרים בשכונות הוא ‘איך לגמור את החודש?’. תנו לחבר’ה האלה את הסיכוי. אני אומר לבנקים: ‘אתם רוצים אחריות פיננסית – בואו, תנו תקציבים, ביחד עם המדינה, לקורסים שילמדו זאת. אל תעשו את הרווחים הגדולים שלכם על גב האנשים שמנסים לגמור את החודש’.

אני סבור שצריך לקבוע ששיעור העמלות יהיה כמקובל בעולם המערבי ולא פי שלושה מזה. אם הבנקים רוצים להרוויח, יש הרבה דרכים להרוויח, ולא על הגב של האזרח הקטן”.

על החלטתו להצטרף למפלגת העבודה כשהייתה במצב בעייתי, אמר: “כשסטיב ג’ובס חזר לאפל והיא היתה על הקרשים שאלו אותו: ‘למה אתה חוזר?’ והוא ענה: ‘המקור של היצירתיות שלי זו החברה הזו’. הערכים שאני ינקתי הם ערכי תנועת העבודה, אני לא בא לפוליטיקה כדי להיות פקיד אלא כי אני רוצה אחריות ומנהיגות”. השמאל הקיצוני מדבר במונחים שאני רואה שהם לא רלבנטיים בשכונות, כמו זכויות אדם וכדומה. מה שהשמאל לא מראה בשנים האחרונות זו עוצמה, ועוצמה יותר מושכת מצדק”.

על המגזר החרדי אמר ד”ר מרגלית: “החרדים הם אחת העתודות הכלכליות המעניינות של ישראל. בשנים האחרונות עזרנו להרבה מאוד נשים חרדיות להיכנס לשוק העבודה. כולם מאוד אוהבים להתלהם על החרדים, ואכן יש עוולות מטורפות בגלל המנהיגות שלהם, אבל אני לא מוכן להסתכל עליהם כגוש שהוא רק בעייתי. אם הם ייכנסו בירושלים לשוק העבודה – זו בשורה ענקית. בלילות קוראים לי לשיחות הרבנים הגדולים ובסוף אני מתפשר איתם על מילה אחת: פרנוסה”.

ד”ר מרגלית סיפר על תחילת העשייה שלו בירושלים: “כשחזרתי מהלימודים בחו”ל היתה לי הארה שישראל יכולה להיות אחת המעצמות הטכנולוגיות של העולם. הגעתי לפגישה עם טדי קולק והוא ענה לי: ‘ירושלים זו עיר של בטלנים, על מה אתה מדבר’. עבדנו יחד 3 שנים, קיבלנו הטבות מיוחדות מהממשלה כדי להביא לירושלים חברות מהעולם ויצאנו במסע שיווק להר חוצבים, במסגרתו מכרנו 70 מגרשים לחברות ישראליות ובינלאומיות. תל אביב היא אמנם העיר המרתקת של ישראל, אבל אני מנסה להסביר איך תוך 10-20 שנה ירושלים תוכל להפוך להיות העיר המרתקת של המזרח התיכון”.

לסיום סיפר מרגלית על הדרך שעבר: “כשהתחלתי היה לי מינוס 40,000 שקל בבנק, 2 בנות ואחת בדרך, ואשתי אמרה לי: ‘אני סומכת עליך, יהיה בסדר’. היום הקרן מנהלת 910 מיליון דולר”.

יצירת קשר

 • האחוזות*
  0
 • שם מלא*full name
  1
 • טלפון*full name
  2
 • אימייל*full name
  3
 • הערות*something more
  4
 • תקנון*you like
  קראתי את
  5
 • 6
 • 7
 • Email*a valid email address
  8