התקשרו: 3616*

 
תפריט-לחצו לפתיחה
 

סגולה לאריכות ימים

75% מדיירי אחוזת פולג עוסקים בפעילות גופנית במועדון הספורט של האחוזה – 30% יותר מהממוצע  באוכלוסייה בגילאים אלה

דיירי אחוזת פולג עוסקים בפעילות גופנית במועדון

על פי נתוני משרד הבריאות, 40-46% בלבד בקרב גילאי 65+ עוסקים בפעילות גופנית קבועה. באחוזת פולג, לעומת, המצב שונה לחלוטין: על פי סקר שנערך באחוזה, לא פחות מ- 75% מהדיירים פעילים ספורטיבית – 30% יותר מהממוצע באוכלוסייה בגילאים אלה.

לא פלא שאחוז הדיירים הפעילים ספורטיבית באחוזת פולג גדול כל כך: הקאטנרי של האחוזה כולל חדר כושר מאובזר במיוחד, מדריכי כושר ומדריכי חוגים מקצועיים, בריכה מפוארת, סטודיו יוקרתי, ומגוון רחב  של פעילויות: טאי צ’י, יוגה, פילאטיס, התעמלות מים, מחשבת גוף, פלדנקרייז, ריקודי שנות ה-60, ריקודי עם, התעמלות על כיסאות, פטאנק, טניס שולחן ועוד. המפגשים החברתיים והרוח הצעירה, הופכים את הפעילות לזמינה ומהנה במיוחד.


פעילות גופנית – איכות חיים ואריכות ימים

כידוע, עם העלייה בגיל חלה ירידה בתפקודים פיסיולוגיים שונים: תפוקת הלב, מהירות הולכת הגירוי העצבי, הנפח החיוני של הריאות, מסת השרירים ומסת העצם, ובמקביל – עלייה בלחץ הדם. 

על פי מחקרים שונים, 50% מהירידה ביכולת הגופנית נובעת מהזדקנות, ואילו 50% הנותרים הם תוצאה של חוסר שימוש. כמו כן, הוכח כי קיים קשר חיובי בין פעילות גופנית לבין אריכות ימים, בריאות ואיכות חיים וכן בין פעילות גופנית לרווחה נפשית, תחושת אושר, ביטחון עצמי ושביעות רצון מהחיים.

דיירי אחוזת פולג עוסקים בפעילות גופנית במועדון

פעילות גופנית סדירה בשילוב עם אורח חיים בריא עשויה למתן את תהליך הירידה הטבעית בתפקוד מערכות הגוף. הפעילות עשויה למנוע הסתיידות עורקים, לסייע בשמירה על משקל גוף תקין, גמישות, חוזק שרירי, מניעת נפילות, שיפור יציבה יכולת תנועתית ועוד.

פעילויות לכולם 

לדברי קרן נוי, מנהלת מועדון הספורט באחוזת פולג, עם התבגרות האוכלוסייה באחוזה ב-3 השנים האחרונות נעשתה התאמה הדרגתית של החוגים לדיירי האחוזה, כך שכל דייר ( גם  אם הוא בעל מגבלה) יכול למצוא פעילות המתאימה לו (כמו  למשל – מגוון שיעורי התעמלות בישיבה על כיסאות).

“הפעילויות השונות נותנות מענה למרכיבי הכושר הגופני תוך כדי הנאה ועניין”, אומרת נוי. “בנוסף לכך, יש דגש רב גם על פעילויות חברתיות כגון חוגי ריקוד שונים ומשחקי כדור. למעשה, הטענה הרווחת באחוזה היא כי אין מספיק זמן לכל הפעילויות”.

דיירי אחוזת פולג עוסקים בפעילות גופנית במועדון

יצירת קשר

 • האחוזות*
  0
 • שם מלא*full name
  1
 • טלפון*full name
  2
 • אימייל*full name
  3
 • הערות*something more
  4
 • תקנון*you like
  קראתי את
  5
 • 6
 • 7
 • Email*a valid email address
  8