התקשרו: 3616*

 
תפריט-לחצו לפתיחה
 

סוגר מעגל

ביום רביעי 22.2 נערכה באחוזת צהלה השקה חגיגית לספר “סגירת מעגל” שכתב מיכה פז, דייר האחוזה.

“סגירת מעגל” מגולל את סיפורו האישי המרתק של פז, בכיר לשעבר בשב”כ שהצליח להימלט כנער מהנאצים, להגיע לארץ ישראל, לחזור כחייל הבריגדה לברלין ההרוסה ולאחר המלחמה – לפעול בקרב ניצולי השואה באירופה.

השקה חגיגית לספר שכתב דייר אחוזת צהלהמיכה פז חותם על ספרו, בספריית אחוזת צהלה

מיכה פז, בן 87, פעל שנים רבות בקהיליית המודיעין – השב”כ והמוסד – בתפקידים בכירים.  “תהליך כתיבה מסוג זה הוא מאוד מעניין כי הוא מגלגל כמו סרט וידאו – קדימה ואחורה –  את חייך”, אומר פז. “אתה נזכר בדברים שכבר שכחת מזמן, ובוחר את האירועים המשמעותיים ביותר. נוסף לכך, תהליך הכתיבה מאוד מרענן, ומחזיר אותך לקצב של עבודה. אני ממליץ לכל בני גילי שיש להם מה לספר להתנסות בכך”.

פז מתגורר באחוזת צהלה עם רעייתו מירה בשנתיים האחרונות: “אני מאוד מרוצה כאן. האווירה טובה, המתקנים מצוינים והפעילויות כל כך רבות – שאין מספיק זמן כדי לנצל את כולן”.

פז מגולל בספרו, שיוצא בימים אלה לאור בהוצאת אוריון, את דרכו מימי נעוריו בברלין, בה חווה את משטר הטרור הנאצי, ואת ההתנכלויות והרדיפות שהונהגו כלפי האוכלוסייה היהודית, לרבות רצח אביו במחנה ריכוז ליד ברלין.
השקה חגיגית לספר שכתב דייר אחוזת צהלה
הוא מתאר את המפגשים הנרגשים הראשונים, בתום המלחמה, עם ניצולי השואה ממחנות ההשמדה ועם אלה ששרדו כפרטיזנים ביערות ומגלה כי, “רק בשנת 2004 חשפתי, לאחר חיפוש של שנים, מידע עדכני על גורלם של אמי ואחי, שגם הם הצליחו לצאת מגרמניה ליוגוסלביה ב-1941, אך שם השיגו אותם הכובשים הנאצים והביאו למותם האכזרי. המידע החדש התגלה לי ממחקר שנערך על ידי חוקר באוניברסיטת וינה על התנהגות הצבא הגרמני בסרביה ומעורבותו בהשמדת יהודים. בעקבות מחקר זה נסעתי לסרביה, שהייתה בתקופת המלחמה חלק מיוגוסלביה, ובסיוע איש מקומי איתרתי בארכיון היהודי בבלגרד נתונים מלאים על מקום מגוריהם האחרון של אמי ואחי ועל תנועותיהם  משם ואילך. ביקרתי בתחנתם האחרונה וסיירתי בדרך הייסורים שלהם למותם המר. ביקור קשה זה היה גורם מדרבן לכתיבת הספר”.

בספר כלולים גם אירועים, במסגרת המגבלות הביטחוניות, הקשורים לשירותו של מיכה פז בצה”ל, בשב”כ ובמוסד, עד לפרישתו לגמלאות מוקדמות בשנת 1975, לאחר שירות ביטחוני־לאומי של 32 שנה, וגם את פעילותו בחייו האזרחיים, בתום שירותו הביטחוני רב-השנים, והשתלבותו בתפקידים כלכליים במגזר הציבורי והעסקי.

יצירת קשר

 • האחוזות*
  0
 • שם מלא*full name
  1
 • טלפון*full name
  2
 • אימייל*full name
  3
 • הערות*something more
  4
 • תקנון*you like
  קראתי את
  5
 • 6
 • 7
 • Email*a valid email address
  8