מה זה בכלל דיור מוגן? מדוע הפך הדיור המוגן לפתרון הטוב ביותר לבני גיל הזהב? מה מייחד את אחוזות רובינשטיין כדיור מוגן? מהם היתרונות וכמה זה בכלל עולה? ריכזנו עבורכם את השאלות והתשובות הנפוצות בנושא דיור מוגן ובית החלמה באחוזות רובינשטיין

שאלות לגבי דיור מוגן

מה זה דיור מוגן?

דיור מוגן הוא בית איכותי למבוגרים עצמאיים בני 65+, הכולל מגורים בדירות פרטיות ומאובזרות, ופעילויות תרבות, ספורט וחברה מגוונות ואיכותיות. כך, דיירי דיור מוגן יכולים ליהנות מכל העולמות: גם מפרטיות ככל שיבחרו וגם מקהילה איתנה וחברה מגוונת.
כל זאת, בביטחון מרבי ושמירה על בריאות הדיירים והשגחה רפואית 24/7.

מדוע הפך דיור מוגן לפתרון הטוב ביותר עבור בני גיל הזהב?

תוחלת החיים בעולם המערבי גדלה בצורה דרמטית ב-120 השנים האחרונות.
בשנת 1900 עמדה תוחלת החיים בעולם המערבי (ארה"ב) על 48 שנה.
בשנת 1970 בישראל היא עמדה על 70.9, ואילו בשנת 2019  על 82.8.
במילים אחרות: במשך תקופה של 120 שנה עלתה תוחלת החיים בכ-35 שנה!
המגמה הזו – שעדיין ממשיכה – יצרה מהפכה דמוגרפית: גידול עצום באוכלוסיית הקשישים. במקביל לגידול זה, התרחש גם תהליך של פירוק המשפחה הבין-דורית לתאים נפרדים.
הדור המבוגר נותר, במקרים רבים, לבדו. וכאן בדיוק נכנס הפתרון המושלם – דיור מוגן.
דיור מוגן הוא קומפלקס איכותי עם דירות פרטיות, שבו מתגוררת קהילה פעילה של דיירים עצמאיים. דיירי הדיור המוגן זוכים גם בביטחון אישי, חברתי ורפואי, וגם בכל השירותים המאפשרים להם לחיות בהנאה ובנוחות, ולהאריך את תקופת העצמאות: בילויים, חוגים, ספורט, פעילויות, תרבות ויצירה, שירותי ניקיון והסעדה.
הדיירים אף יכולים להמשיך ולעבוד ככל רצונם, ולהמשיך לנהל את חייהם בעצמאות מוחלטת, ובו-זמנית – ליהנות מכל היתרונות שמעניק להם הדיור המוגן.

מדוע כדאי לבחור דווקא בדיור המוגן של אחוזות רובינשטיין?

“אחוזות רובינשטיין” היא רשת הדיור המוגן הפרטית הגדולה בישראל, ואנו מאמינים – הטובה ביותר.

הבחירה להצטרף לאחת מהאחוזות שלנו מתבססת על שלוש סיבות עיקריות:  ניסיון | מקצוענות | חוסן כלכלי.

כל אחת מהאחוזות שלנו – אחוזת ראשונים, אחוזת פולג, אחוזת צהלה, אחוזת בית הכרם ואחוזת גבעתיים (הנמצאת בהקמה) – תוכננה בקפידה על מנת שנוכל להעניק לכם את התנאים הטובים ביותר: במגורים, בסביבה, בנוחות ובביטחון.

דיור מוגן הוא עסק למקצוענים: חברת רובינשטיין נוסדה ב-1931 ופועלת בתחום הדיור המוגן משנת 1997.

באחוזות פועל צוות מקצועי מיומן, שצבר במהלך השנים ניסיון רב בתחום.

דיור מוגן הוא גם שליחות: מרגע שהצטרפתם ל”אחוזות רובינשטיין” – אינכם לבד. אתם בבית. הפכתם לחברים בקהילת “אחוזות רובינשטיין”: קהילה חמה, תומכת ואוהבת. מה שחשוב לכם – חשוב גם לנו. איכות החיים שלכם ושביעות רצונכם הם הצלחתנו.

מה מאפיין את הקהילות והדיירים באחוזות רובינשטיין?

בכל אחת מארבע האחוזות של רובינשטיין – ראשונים, פולג, צהלה ובית הכרם – מתגוררות קהילות תוססות ואיתנות, פעילות ומעורבות.
מיהם הדיירים שמתגוררים אצלנו? אנשים המעוניינים לחיות בקהילה רבת פעילויות, אך גם ליהנות מפרטיות בכל עת שיחפצו בכך.
אנשים המעוניינים ליהנות מהחיים, לדאוג לעצמם – ולהרגיש בטוחים ומוגנים.
אנשים עצמאיים המתכננים את העתיד ולוקחים אחריות על עתידם: דואגים לבני הזוג – שיישארו בסביבה תומכת במקרה ויוותרו לבד, ואינם רוצים להיות נטל על ילדיהם – במידה ויהפכו לסיעודיים.

מהו סגנון החיים באחוזות רובינשטיין?

דיירי אחוזות רובינשטיין מתגוררים בדירות פרטיות מרווחות, הבנויות בסטנדרט גבוה במיוחד ובטעם משובח. הדירות – בנות 2 חדרים מורחבים, 3 חדרים או פנטהאוזים מפוארים – מעוצבות ונעימות ובאותה מידה גם נוחות ופרקטיות.

מחוץ לדירה מחכים לכם כל המתקנים והשירותים שהופכים את החיים לחופשה מתמשכת: מרכזי קאנטרי וספורט מתקדמים הכוללים בריכה מחוממת, חדרי כושר, ספא וחוגים מיוחדים לגוף ולנפש; שלל אירועים ופעילויות יומיים: הרצאות, חוגי יצירה, סרטים, טיולים, מסיבות ריקודים ומפגשים חברתיים; וגם: בית כנסת, ספרייה, שולחן ביליארד ועוד ועוד.

איך מתמודדים באחוזות רובינשטיין עם נגיף הקורונה?

עם פרוץ נגיף הקורונה דאגו אחוזות רובינשטיין לשמור על הנהלים הקפדניים ביותר, שהתבררו כיעילים ביותר – והותירו את הקורונה מחוץ לדלתות האחוזה.
בזמן הסגר דאגו הצוותים המסורים לספק את כל צורכי הדיירים והמשפחות, וגם לשמח אותם באמצעים שונים ולפנק בשלל הפתעות ואירועים, תוך שמירה על כל אמצעי הזהירות הדרושים. בהמשך הותאמו מגוון הפעילויות והמפגשים למרחבים הפתוחים ולקבוצות קטנות – לשמירת שגרת חיים פעילה ומהנה בכל האחוזות. עם תחילת החיסונים היו דיירי האחוזות מהראשונים להתחסן – בימי חיסונים מרוכזים באחוזות עצמן.
כל הפעולות הללו הוכיחו את עצמן – ובגדול.
האחוזות ממשיכות לעקוב אחר ההנחיות המשתנות, לפעול על פיהן, ולאפשר לקיים חיים מלאים ובאותה מידה – בטוחים.
שביעות הרצון ותחושת הביטחון של הדיירים באו לידי ביטוי גם בתוצאות מחקר שנעשה במרכז האקדמי פרס באמצעות חברת הסקרים "מדגם". על פי המחקר, 85 אחוזים מדיירי אחוזות רובינשטיין חשו כי זה המקום הבטוח בעבורם במהלך התפרצות הקורונה. 80 אחוז מהדיירים חשו שדואגים להם וכי הם מקבלים טיפול טוב יותר לעומת יתר בני גילם. 72 אחוזים מדיירי אחוזות רובינשטיין דיווחו שהם היו בטוחים לחלוטין שיהיה מי שידאג להם לאוכל בתקופת הקורונה רק 52 אחוזים מבני 70 פלוס שמתגוררים בבתיהם דיווחו על תחושה דומה.

האם דיור מוגן מתאים לבודדים?

עבור רבים מבני הגיל השלישי החיים לבדם הבדידות היא הדבר הקשה מכל. בדידות יכולה להתעורר עם הפרישה מהעבודה, כשכבר לא נפגשים יום יום עם הקולגות והחברים במשרד, בשל גירושין בגיל מאוחר או חלילה – מוות של בן או בת זוג. בנוסף, רבים חשים כי הביטחון האישי והרפואי, כשחיים לבד בגילאים מבוגרים, אינו מספק.
לכן, יחידים רבים בוחרים לעבור לדיור מוגן, שמספק שלושה סוגי ביטחון מרכזיים:
ביטחון חברתי. חיי חברה עשירים ומהנים ומגוון פעילויות ספורט, תרבות וחברה.
ביטחון אישי. סביבה בטוחה ומוגנת, עם שמירה 24/7.
ביטחון רפואי. צוותים רפואיים (רופאים ואחיות) המספקים השגחה רפואית מסביב לשעון.
לכך ניתן להוסיף גם ביטחון “תפעולי” (הקשור לכל מה שנוגע לתחזוקת הדירה).
ארבעה סוגי ביטחון אלה, הנכונים גם לזוגות העוברים לדיור מוגן, נכונים על אחת כמה וכמה ליחידים.

לעוד פרטים על דיור מוגן לבודדים
הקליקו כאן>>

האם דיור מוגן מתאים לזוגות?

בעבר היה נהוג לחשוב כי דיור מוגן מתאים לאנשים בגיל השלישי המרגישים בדידות, או מתחילים לחוות קשיים בריאותיים וזקוקים לעזרה.
אולם היום הגישה שונה לגמרי: דיור מוגן איכותי מתאים לאנשים בני 65 פלוס, לזוגות או יחידים, שרוצים ליהנות מחיים בטוחים, מהנים ושלווים: להתגורר בדירות מעוצבות המותאמות לצורכיהם, להכיר ולהתחבר עם בני גילם, ליהנות מתוכן תרבותי עשיר סביב השעון, מפעילויות ספורטיביות וחברתיות מגוונות ואיכותיות, מסביבת מגורים נוחה ונגישה, ומשירותי בריאות וביטחון זמינים ורציפים.
כל זאת תוך כדי שמירה על הפרטיות ומגורים במקום נוח, נגיש ומטופח.

לעוד פרטים על דיור מוגן לזוגות
הקליקו כאן>>

כמה עולה דיור מוגן?

אחוזות רובינשטיין מציעות מסלולים שונים (סוגי המסלולים משתנים מעת לעת), המציעים מגוון סוגי פיקדונות, ושחיקה לאורך תקופות שונות.
בין המסלולים: מסלול פיקדון מופחת, מסלול בתשלום חודשי בלבד כך שתוכלו לעבור לדיור מוגן בלי למכור את הדירה ועוד מסלולים המאפשרים לכל אחד לבחור את זה המתאים לו ביותר.

לפרטים נוספים על מסלולים לחצו כאן

מה ההבדל בין דיור מוגן לבית אבות?

לעומת בתי אבות, בהם מתגוררים דיירים שאינם עצמאיים, בדרך כלל בחדרים משותפים (שניים או יותר בחדר), ועם מגוון פעילויות מצומצם והיעדר פרטיות. בתי דיור מוגן מתקדמים, כמו אחוזות רובינשטיין, מיועדים לדיירים עצמאיים ופעילים; בתי דיור מוגן פועלים מתוך תפיסה קהילתית בעלת שני רבדים; תפישה פנים-קהילתית המאפשרת פרטיות מקסימלית לדיירים, בדירות ובתים פרטיים, ובו זמנית – קיום חיי קהילה תוססים, הכוללים מפגש וחברות עם דיירים בעלי תחומי עניין זהים.
לעוד פרטים על ההבדל בין דיור מוגן לבית אבות הקליקו כאן>>

איך בוחרים בית החלמה?

ישנם מספר דגשים עיקריים שיש לתת עליהם את הדעת בעת בחירה באגף החלמה ובהם:
טיפול סיעודי ורפואי – חשוב לבדוק אם באגף מכינים לכל מטופל תכנית מותאמת אישית העונה על הצרכים הייחודיים שלו ואם יש אפשרות להתגורר באגף עם מטפל צמוד.
יחס אישי ומסירות – לקשר שנוצר עם המטופל יש משמעות עצומה בתהליך ההחלמה. לפני בחירת אגף החלמה מומלץ לשהות בו זמן מה, לשוחח עם אנשי הצוות, לחוש את האווירה הכללית ואת היחס למטופלים.
מיקום – כדאי לבחור במחלקת החלמה הנמצאת בקרבת מקום המגורים של בני המשפחה. הקרבה הפיזית מאפשרת לבני המשפחה לבקר את יקירם על בסיס יומיומי – דבר חשוב מאוד למצב רוחו של המטופל וכך גם לתהליך ההחלמה.
תזונה – חשוב לבדוק אם האוכל שמקבלים המטופלים טרי ובריא ובעיקר – אם הוא מותאם למצבו הבריאותי של המטופל.
.
לעוד פרטים על בחירת בית החלמה
הקליקו כאן>>

איזה פתרון מספקות האחוזות לדיירים ההופכים סיעודיים?

דיירי אחוזות רובינשטיין, המתקשים בפעולות היומיום ו/או הופכים לסיעודיים, יכולים לעבור אל אגפי הדיור התומך המתקדמים של האחוזות – ולקבל בהם את הטיפול המתאים והמקצועי ביותר.
באחוזות רובינשטיין פותחה תוכנית סיעודית חדשה של דיור תומך – PrivateCare.
התוכנית מהווה תחליף מתקדם ומודרני לאשפוז הסיעודי המקובל (בבתי אבות סיעודיים, בבית או במחלקות סיעודיות), כוללת דירות פרטיות וטיפול אישי – ומיועדת לאלה המבקשים להוסיף ולקיים את עצמאותם ואת אורח חייהם הרגיל גם כאשר גופם בוגד בהם – והם זקוקים לסיוע סיעודי.
במקביל לאגף PrivataCare פועלות באחוזות מחלקות החלמה ברמה הגבוהה ביותר המיועדות למחלימים מניתוח או ממחלה.
מחלקות הסיעוד, ה-PrivataCare וההחלמה פתוחות גם למטופלים שאינם דיירי האחוזה | ניתן להגיע לתקופת התנסות
לפרטים נוספים, 

לפרטים נוספים, לחצו כאן או בטל’ 1800-400-800

מתעניינים באחת מאחוזות רובינשטיין?

מתעניינים באחת מאחוזות רובינשטיין?

השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם!
ניתן ליצור קשר גם בטלפון 076-599-2566


בלחיצה על "שלח" אני מאשר/ת כי קראתי את התקנון וכי הפרטים שמסרתי יכללו במאגר המידע של אחוזות רובינשטיין בהתאם למדיניות הפרטיות של החברה

background Call us