טוען...

מה זה בכלל דיור מוגן? מדוע הפך הדיור המוגן לפתרון הטוב ביותר לבני גיל הזהב? מה מייחד את אחוזות רובינשטיין כדיור מוגן? מהם היתרונות וכמה זה בכלל עולה? ריכזנו עבורכם את השאלות והתשובות הנפוצות בנושא דיור מוגן ובית החלמה באחוזות רובינשטיין

שאלות לגבי דיור מוגן

מה זה דיור מוגן?

דיור מוגן הוא בית איכותי למבוגרים עצמאיים בני 70+, הכולל מגורים בדירות פרטיות ומאובזרות, ופעילויות תרבות, ספורט וחברה מגוונות ואיכותיות. כך, דיירי דיור מוגן יכולים ליהנות מכל העולמות: גם מפרטיות ככל שיבחרו וגם מקהילה איתנה וחברה מגוונת.
כל זאת, בביטחון מרבי ושמירה על בריאות הדיירים והשגחה רפואית 24/7.

מדוע הפך דיור מוגן לפתרון הטוב ביותר עבור בני גיל הזהב?

תוחלת החיים בעולם המערבי גדלה בצורה דרמטית ב-120 השנים האחרונות.
בשנת 1900 עמדה תוחלת החיים בעולם המערבי (ארה"ב) על 48 שנה.
בשנת 1970 בישראל היא עמדה על 70.9, ואילו בשנת 2019  על 82.8.
במילים אחרות: במשך תקופה של 120 שנה עלתה תוחלת החיים בכ-35 שנה!
המגמה הזו – שעדיין ממשיכה – יצרה מהפכה דמוגרפית: גידול עצום באוכלוסיית הקשישים. במקביל לגידול זה, התרחש גם תהליך של פירוק המשפחה הבין-דורית לתאים נפרדים.
הדור המבוגר נותר, במקרים רבים, לבדו. וכאן בדיוק נכנס הפתרון המושלם – דיור מוגן.
דיור מוגן הוא קומפלקס איכותי עם דירות פרטיות, שבו מתגוררת קהילה פעילה של דיירים עצמאיים. דיירי הדיור המוגן זוכים גם בביטחון אישי, חברתי ורפואי, וגם בכל השירותים המאפשרים להם לחיות בהנאה ובנוחות, ולהאריך את תקופת העצמאות: בילויים, חוגים, ספורט, פעילויות, תרבות ויצירה, שירותי ניקיון והסעדה.
הדיירים אף יכולים להמשיך ולעבוד ככל רצונם, ולהמשיך לנהל את חייהם בעצמאות מוחלטת, ובו-זמנית – ליהנות מכל היתרונות שמעניק להם הדיור המוגן.

מדוע כדאי לבחור דווקא בדיור המוגן של אחוזות רובינשטיין?

“אחוזות רובינשטיין” היא רשת הדיור המוגן הפרטית הגדולה בישראל, ואנו מאמינים – הטובה ביותר.

הבחירה להצטרף לאחת מהאחוזות שלנו מתבססת על שלוש סיבות עיקריות:  ניסיון | מקצוענות | חוסן כלכלי.

כל אחת מהאחוזות שלנו – אחוזת ראשונים, אחוזת פולג, אחוזת צהלה, אחוזת בית הכרם ואחוזת גבעתיים (הנמצאת בהקמה) – תוכננה בקפידה על מנת שנוכל להעניק לכם את התנאים הטובים ביותר: במגורים, בסביבה, בנוחות ובביטחון.

דיור מוגן הוא עסק למקצוענים: חברת רובינשטיין נוסדה ב-1931 ופועלת בתחום הדיור המוגן משנת 1997.

באחוזות פועל צוות מקצועי מיומן, שצבר במהלך השנים ניסיון רב בתחום.

דיור מוגן הוא גם שליחות: מרגע שהצטרפתם ל”אחוזות רובינשטיין” – אינכם לבד. אתם בבית. הפכתם לחברים בקהילת “אחוזות רובינשטיין”: קהילה חמה, תומכת ואוהבת. מה שחשוב לכם – חשוב גם לנו. איכות החיים שלכם ושביעות רצונכם הם הצלחתנו.

מהו סגנון החיים באחוזות רובינשטיין?

דיירי אחוזות רובינשטיין מתגוררים בדירות פרטיות מרווחות, הבנויות בסטנדרט גבוה במיוחד ובטעם משובח. הדירות – בנות 2 חדרים מורחבים, 3 חדרים או פנטהאוזים מפוארים – מעוצבות ונעימות ובאותה מידה גם נוחות ופרקטיות.

מחוץ לדירה מחכים לכם כל המתקנים והשירותים שהופכים את החיים לחופשה מתמשכת: מרכזי קאנטרי וספורט מתקדמים הכוללים בריכה מחוממת, חדרי כושר, ספא וחוגים מיוחדים לגוף ולנפש; שלל אירועים ופעילויות יומיים: הרצאות, חוגי יצירה, סרטים, טיולים, מסיבות ריקודים ומפגשים חברתיים; וגם: בית כנסת, ספרייה, שולחן ביליארד ועוד ועוד.

איך מתמודדים באחוזות רובינשטיין עם נגיף הקורונה?

עם פרוץ נגיף הקורונה דאגו אחוזות רובינשטיין לשמור על הנהלים הקפדניים ביותר, שהתבררו כיעילים ביותר – והותירו את הקורונה מחוץ לדלתות האחוזה.
בזמן הסגר דאגו הצוותים המסורים לספק את כל צורכי הדיירים והמשפחות, וגם לשמח אותם באמצעים שונים ולפנק בשלל הפתעות ואירועים, תוך שמירה על כל אמצעי הזהירות הדרושים. בהמשך הותאמו מגוון הפעילויות והמפגשים למרחבים הפתוחים ולקבוצות קטנות – לשמירת שגרת חיים פעילה ומהנה בכל האחוזות. עם תחילת החיסונים היו דיירי האחוזות מהראשונים להתחסן – בימי חיסונים מרוכזים באחוזות עצמן.
כל הפעולות הללו הוכיחו את עצמן – ובגדול.
האחוזות ממשיכות לעקוב אחר ההנחיות המשתנות, לפעול על פיהן, ולאפשר לקיים חיים מלאים ובאותה מידה – בטוחים.
שביעות הרצון ותחושת הביטחון של הדיירים באו לידי ביטוי גם בתוצאות מחקר שנעשה במרכז האקדמי פרס באמצעות חברת הסקרים "מדגם". על פי המחקר, 85 אחוזים מדיירי אחוזות רובינשטיין חשו כי זה המקום הבטוח בעבורם במהלך התפרצות הקורונה. 80 אחוז מהדיירים חשו שדואגים להם וכי הם מקבלים טיפול טוב יותר לעומת יתר בני גילם. 72 אחוזים מדיירי אחוזות רובינשטיין דיווחו שהם היו בטוחים לחלוטין שיהיה מי שידאג להם לאוכל בתקופת הקורונה רק 52 אחוזים מבני 70 פלוס שמתגוררים בבתיהם דיווחו על תחושה דומה.

מה קורה אם מצבי מדרדר לאחר תקופה ואני מעוניין להוסיף מטפל/ת זר/ה צמודה?

חוק הדיור המוגן מאפשר לדיירים להביא עזרה הביתה, בדיוק כמו אנשים שגרים בביתם בקהילה; דייר/ת יכולים להוסיף לדירה מטפל/ת זר/ה, לאחר אישור של צוות רב- מקצועי.
לחילופין, אפשר להחליט ולעבור למסגרת יותר מקצועית של המחלקות הסיעודיות שמפעילות אחוזות רובינשטיין.

איזה פתרון מספקות האחוזות לדיירים ההופכים סיעודיים?

דיירי אחוזות רובינשטיין, המתקשים בפעולות היומיום ו/או הופכים לסיעודיים, יכולים לעבור אל אגפי הדיור התומך המתקדמים של האחוזות – ולקבל בהם את הטיפול המתאים והמקצועי ביותר.
באחוזות רובינשטיין פותחה תוכנית סיעודית חדשה של דיור תומך – PrivateCare.
התוכנית מהווה תחליף מתקדם ומודרני לאשפוז הסיעודי המקובל (בבתי אבות סיעודיים, בבית או במחלקות סיעודיות), כוללת דירות פרטיות וטיפול אישי – ומיועדת לאלה המבקשים להוסיף ולקיים את עצמאותם ואת אורח חייהם הרגיל גם כאשר גופם בוגד בהם – והם זקוקים לסיוע סיעודי.
במקביל לאגף PrivataCare פועלות באחוזות מחלקות החלמה ברמה הגבוהה ביותר המיועדות למחלימים מניתוח או ממחלה.
מחלקות הסיעוד, ה-PrivataCare וההחלמה פתוחות גם למטופלים שאינם דיירי האחוזה | ניתן להגיע לתקופת התנסות
לפרטים נוספים, 

לפרטים נוספים, לחצו כאן או בטל’ 1800-400-800

איך בוחרים בית החלמה?

ישנם מספר דגשים עיקריים שיש לתת עליהם את הדעת בעת בחירה באגף החלמה ובהם:
טיפול סיעודי ורפואי – חשוב לבדוק אם באגף מכינים לכל מטופל תכנית מותאמת אישית העונה על הצרכים הייחודיים שלו ואם יש אפשרות להתגורר באגף עם מטפל צמוד.
יחס אישי ומסירות – לקשר שנוצר עם המטופל יש משמעות עצומה בתהליך ההחלמה. לפני בחירת אגף החלמה מומלץ לשהות בו זמן מה, לשוחח עם אנשי הצוות, לחוש את האווירה הכללית ואת היחס למטופלים.
מיקום – כדאי לבחור במחלקת החלמה הנמצאת בקרבת מקום המגורים של בני המשפחה. הקרבה הפיזית מאפשרת לבני המשפחה לבקר את יקירם על בסיס יומיומי – דבר חשוב מאוד למצב רוחו של המטופל וכך גם לתהליך ההחלמה.
תזונה – חשוב לבדוק אם האוכל שמקבלים המטופלים טרי ובריא ובעיקר – אם הוא מותאם למצבו הבריאותי של המטופל.
.
לעוד פרטים על בחירת בית החלמה
הקליקו כאן>>

באיזה גיל כדאי להיכנס לדיור מוגן?

דיור מוגן מיועד לאנשים מגיל 65 ומעלה – גמלאים צעירים, עצמאיים ופעילים, אשר מבקשים להנות מחיים מלאי פעילויות, עם קהילה תוססת וחמה וביטחון מקסימלי.

כניסה לדיור מוגן בגיל צעיר יחסית מאפשרת לבצע את הבחירה במקום הנכון והמתאים ביותר בלב שקט, בצורה מושכלת ובלי לחץ. כאשר מעבר לדיור מוגן מתבצע כאילוץ ומתוך לחץ – הבחירה לא תמיד תהיה שלמה והמעבר יהיה קשה יותר. מעבר לכך, הכניסה בגיל צעיר יחסית מאפשרת ליהנות משפע הפעילויות שמוצע בדיור מוגן: בריכה, חדר כושר, טיולים, פעילויות תרבות ופנאי, חוגים, ספורט, פעילויות חברתיות ועוד.
באחוזות רובינשטיין, רוב הדיירות והדיירים מצטרפים בגילאי 70+, כשהם בשיא כוחם, פעילים ועצמאיים. יש מהם שממשיכים לעבוד, תוך שהם נהנים מסגנון החיים התוסס ומביטחון אישי, רפואי וחברתי, מפרטיות ככל שיבחרו אך גם מחברה מגוונת ואיכותית.
לפרטים נוספים על גיל הכניסה לדיור מוגן >> 

כמה עולה דיור מוגן?

המעבר לדיור מוגן הוא החלטה שמלווה בהתלבטויות ושאלות לא מעטות כגון: כמה עולה דיור מוגן? מהם מחירי הפיקדון והתשלום החודשי? האם ניתן לעבור אל דיור מוגן ללא פיקדון ומה המשמעות? אנו מנסים לספק כמה שיותר מידע שעשוי להקל עליכם בתהליך.
אחוזות רובינשטיין מציעות מבחר מסלולים למעבר לדיור מוגן. בחלק מהאחוזות אפשר לבחור בין כל המסלולים המפורטים ובחלקן מוצעים רק חלק מהמסלולים.

בין המסלולים:

המסלול הקלאסי הכולל תשלום פיקדון חד-פעמי ודמי אחזקה חודשיים המשתנים מיחיד לזוג, ותלויים בגודל הדירה.
מסלול דמי כניסה הכולל הפקדת פיקדון נמוך יותר מהמסלול הקלאסי, אולם כזה שישחק במלואו בתקופה בת שלוש שנים.
מסלול מחיר פיקדון מופחת שבו נדרש תשלום פיקדון חד-פעמי, המופקד בעת הכניסה למגורים. במסלול זה קיימת גמישות בפיקדון, והדייר יכול להפחית מגובהו בהתאם ליכולתו הכלכלית, אל מול הגדלת דמי האחזקה החודשיים.
מסלול ללא פיקדון במסלול זה ישלם הדייר תשלום חודשי בלבד ללא פיקדון.
מסלול שנת ניסיון במסלול זה ניתנת לדייר האפשרות למגורים ללא תשלום מלוא הפיקדון, בתמורה לתוספת סמלית לדמי האחזקה החודשיים.
לכל הפרטים על המסלולים שלנו >> 

האם צריכים להיות עשירים בשביל להיכנס לדיור מוגן?

המעבר לדיור מוגן מעניק שלושה סוגים של ביטחון: ביטחון אישי, ביטחון רפואי וביטחון חברתי. בנוסף, הוא עונה על הרצון שלא להוות מעמסה על הילדים, וכן על השאיפה להיות אקטיביים ופעילים גם בשלב זה של החיים. כמה שווים הפתרונות לכל אלה גם יחד? את חלקם קשה לאמוד בכסף, אבל לפעמים הם שווים הכול.
כך או כך, לא צריך להיות עשירים כדי לעבור לדיור מוגן; בתי דיור מוגן ותיקים ומנוסים צברו ידע רב המאפשר להתאים לכל דייר/ת את המסלול הטוב והמשתלם ביותר עבורם. יועצות הדיור המוגן של אחוזות רובינשטיין, למשל, מסייעות לכל דייר עתידי להגיע לתכנון כלכלי מיטבי ולהתאים לו מסלול תשלום המתאים למצבו הפיננסי.
זאת ועוד: ההשוואה בין הישארות בבית למגורים בדיור מוגן אינה פשוטה וחד-משמעית. בגיל השלישי ישנן עלויות רבות, שאת חלקן קשה לקחת בחשבון, עד שהן נדרשות: טיפול רפואי, לעיתים צמוד, ביטחון מפני פריצות, עזרה בתפעול הבית ובניקיון, פעילויות חברתיות וספורטיביות, הופעות וחוגים ועוד. כל אלה מסופקים בדיור המוגן בשפע ובמרוכז.

קראו כאן על טעויות נפוצות שונות בהקשר לדיור מוגן, ובהן הסוגיה הכלכלית >> 

האם יש לכם מסלול בלי פיקדון, חודשי בלבד?

בהחלט, בכל אחוזות רובינשטיין קיים מסלול חודשי ללא פיקדון. במסלול זה ישלם הדייר תשלום חודשי בלבד, כשנדרשת הפקדה בטוחה, אשר תוחזר במלואה בסיום ההסכם, צמוד למדד. בכל מקרה, צוות האחוזות יכול להתאים לכל דייר מסלול שיתאים לצרכיו ואף לתפור מסלול מיוחד עבורו.
עוד על מסלולי הכניסה לאחוזות קראו כאן >>

האם דיור מוגן מתאים לבודדים?

עבור רבים מבני הגיל השלישי החיים לבדם הבדידות היא הדבר הקשה מכל. בדידות יכולה להתעורר עם הפרישה מהעבודה, כשכבר לא נפגשים יום יום עם הקולגות והחברים במשרד, בשל גירושין בגיל מאוחר או חלילה – מוות של בן או בת זוג. בנוסף, רבים חשים כי הביטחון האישי והרפואי, כשחיים לבד בגילאים מבוגרים, אינו מספק.
לכן, יחידים רבים בוחרים לעבור לדיור מוגן, שמספק שלושה סוגי ביטחון מרכזיים:
ביטחון חברתי. חיי חברה עשירים ומהנים ומגוון פעילויות ספורט, תרבות וחברה.
ביטחון אישי. סביבה בטוחה ומוגנת, עם שמירה 24/7.
ביטחון רפואי. צוותים רפואיים (רופאים ואחיות) המספקים השגחה רפואית מסביב לשעון.
לכך ניתן להוסיף גם ביטחון “תפעולי” (הקשור לכל מה שנוגע לתחזוקת הדירה).
ארבעה סוגי ביטחון אלה, הנכונים גם לזוגות העוברים לדיור מוגן, נכונים על אחת כמה וכמה ליחידים.

לעוד פרטים על דיור מוגן לבודדים
הקליקו כאן>>

האם דיור מוגן מתאים לזוגות?

בעבר היה נהוג לחשוב כי דיור מוגן מתאים לאנשים בגיל השלישי המרגישים בדידות, או מתחילים לחוות קשיים בריאותיים וזקוקים לעזרה.
אולם היום הגישה שונה לגמרי: דיור מוגן איכותי מתאים לאנשים בני 65 פלוס, לזוגות או יחידים, שרוצים ליהנות מחיים בטוחים, מהנים ושלווים: להתגורר בדירות מעוצבות המותאמות לצורכיהם, להכיר ולהתחבר עם בני גילם, ליהנות מתוכן תרבותי עשיר סביב השעון, מפעילויות ספורטיביות וחברתיות מגוונות ואיכותיות, מסביבת מגורים נוחה ונגישה, ומשירותי בריאות וביטחון זמינים ורציפים.
כל זאת תוך כדי שמירה על הפרטיות ומגורים במקום נוח, נגיש ומטופח.

לעוד פרטים על דיור מוגן לזוגות
הקליקו כאן>>

מה קורה אם עברתי לדיור מוגן ואני מתחרט?

על אף שרוב המכריע של המקרים הדיירים שלנו מברכים על המעבר ומאושרים ממנו, אנו יודעים ומבינים היטב כי צורת החיים הזו אינה מתאימה לכולם. לכן – אפשר להתחרט בכל שלב! בהסכם עם בית דיור מוגן יש סעיפים המסדירים את עזיבת הבית, באם הדייר/ת בוחרים לעשות זאת, כך שכל התנאים מוסכמים מראש.

ככלל, שלושת החודשים הראשונים בדיור המוגן נקראים "תקופת ניסיון"; אם דייר מחליט לעזוב בשלושת החודשים הראשונים, הפיקדון לא נשחק והוא מוחזר במלואו צמוד למדד. גם לאחר מכן, מלבד שחיקה בדמי הפיקדון ע"פ המוסכם מראש, אין קנסות או דמי ביטול עבור העזיבה, והתשלום נעשה על תקופת המגורים ועל השימוש בשירותי הדיור המוגן בתקופה זו בלבד.

האם אפשר לנסות להתגורר בבית דיור המוגן לפני קבלת החלטה סופית?

בהחלט. באחוזות רובינשטיין יש אופציה להגיע לכמה ימי ניסיון בנופשון – שבהם מתגוררים ומתנסים בחיים בדיור המוגן, כולל השתתפות מלאה בכל השירותים של הבית, ותוך כדי שילוב בחיי הקהילה והחברה. זוהי דרך טובה ומומלצת לנסות את צורת חיים זו, להכיר את צוות בית הדיור המוגן, את הפעילויות ואת שאר הדיירים.
מלבד זאת, האחוזות מפעילות מועדוני ידידים, העורכים מפגשים ופעילויות שונות לאנשים המעוניינים להכיר טוב יותר את אופי הפעילות בבתים, את הקהילות ואת צוותי העובדים.

אם אני אוהב לבלות הרבה בבית, דיור מוגן מתאים לי?

בהחלט. דיור מוגן מאפשר לדייריו ליהנות מכל העולמות: גם מחיי חברה וקהילה עשירים ומגוונים, וגם ממגורים בדירות ובתים פרטיים. היופי הוא כי כל אחד יכול לבחור את המינון המתאים לו; בית הדיור המוגן מספק מסגרת של נוחות, ביטחון ושקט נפשי בכל התחומים, והבחירה האם להשתתף בפעילויות, ובאיזו תדירות, נתונה בידי כל דייר ודייר.

האם ניתן להצטרף לדיור מוגן עם חיית מחמד?

במרבית בתי הדיור המוגן אין אפשרות להצטרף עם בעלי החיים, בשל סוג המגורים והדירות. לעומת זאת באחוזת פולג, שבה ישנם בתים פרטיים צמודי-קרקע, ניתן להיכנס עם בעלי החיים האהובים!

האם ניתן להזמין את הילדים והנכדים לשהות אצלי כדייר בדיור מוגן?

בהחלט, ניתן ומומלץ. באחוזות רובינשטיין מעודדים את חיזוק הקשר הבין דורי, גם על ידי פעילויות משפחתיות מיוחדות בחגים ובחופש הגדול. הדירה בבית הדיור המוגן היא של הדייר והוא מוזמן לארח את מי שהוא רוצה מתי שהוא רוצה. רבים מהנכדים והנינים אוהבים במיוחד לבוא ולהתארח אצל סבתא וסבא באחוזה, וליהנות איתם מכל הטוב שיש לה להציע.

מתעניינים באחת מאחוזות רובינשטיין?

מתעניינים באחת מאחוזות רובינשטיין?

השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם!
ניתן ליצור קשר גם בטלפון 076-599-6619


  בלחיצה על "שליחה" אני מאשר/ת כי קראתי את התקנון וכי הפרטים שמסרתי יכללו במאגר המידע של אחוזות רובינשטיין בהתאם למדיניות הפרטיות של החברה

  background Call us
  Accessibility

  FEEDBACK

  Description

  Accessibility

  Accessibility Statement

  array(0) { }