התקשרו: 3616*

 
תפריט-לחצו לפתיחה
 

איכות חיים לפני הכל – האגף לטיפול אישי באחוזת ראשונים

טיפול אישי באחוזת ראשונים, המשלב בין טיפול רפואי לאווירה ביתית

עם הכניסה לאגף לטיפול אישי של אחוזת ראשונים עוטפת אותך מיד אווירה של שלווה ורוגע. האגף המרווח והמטופח, המתפרש על פני קומה שלמה, כולל שתי מחלקות אשפוז וכן את תוכנית ה-PrivateCare – תוכנית חדשנית המציעה טיפול אישי בתנאים מיוחדים. נוסף לכך פועלת במקום מרפאת האחוזה, המספקת שירותים רפואיים לדיירי בית הדיור המוגן. כ-60 אנשי צוות מעניקים לדיירי האגף שירותי בריאות, סיעוד ותרבות.

את כל אלה – המחלקות, העובדים והדיירים – מובילה לינה ארקליס, שמנהלת את שירותי הסיעוד באגף לטיפול אישי כבר 18 שנה, מיום הקמתו. “יש כאן שילוב בין טיפול רפואי לאווירה ביתית”, היא אומרת. “והכל למען מטרה אחת: לספק לדיירים איכות חיים גבוהה ככל האפשר. ואכן, היחסים שלנו עם הדיירים ובני משפחותיהם קרובים מאוד. לכל דייר יש צרכים משלו, והמטרה שלנו היא למלא את הבקשות ולהעניק את השירות הטוב ביותר – בדגש על טיפול, מעקב ומניעה”. האגף לטיפול אישי כולל שתי מחלקות אשפוז, הפועלות בפיקוח וברישיון משרד הבריאות – מחלקה סיעודית (למתקשים בפעולות היומיום) ומחלקה לתשושי נפש (לסובלים מדמנציה ומאלצהיימר). באגף פועלת גם תוכנית PrivateCare חדשנית ואיכותית, המספקת לדייריה מגורים בדירה פרטית עם אפשרות להעסיק מטפל צמוד. “אנחנו בונים לכל דייר באגף תוכנית אינדיבידואלית, המותאמת לצרכיו מכל בחינה – טיפול, תזונה, פעילויות ועוד”, מסבירה לינה.

איכות חיים ותרבות בשילוב שירותי בריאות וסיעוד.

הפתרונות שהאגף הסיעודי מספק לדיירים

האגף מספק לדייריו, באופן יומיומי, מגוון פעילויות כמו התעמלות, מופעי מוסיקה, אמנות, משחקי שולחן והרצאות. כל דייר יכול לקחת חלק בפעילויות, על פי יכולתו ורצונו. נוסף לכך, נערכות באגף ארוחות שבת וחגים, עם הרבה שמחה ואהבה, שבני משפחות הדיירים מוזמנים להצטרף אליהן בכל עת. לדברי לינה, העובדה כי כל המחלקות באגף נמצאות במפלס אחד, מעניקה יתרון עצום.

“יש כאן מגוון רחב מאוד של אנשי מקצוע, המעניקים מענה מקיף ומשולב; גריאטר, נוכחות רופא בשעות היום והערב, אחיות, מרפאה בעיסוק, דיאטנית קלינית, רוקחת, פיזיותרפיסטים לגיל השלישי (במכון לפיזיותרפיה הפועל במקום), אם בית ומפעילות תעסוקה ותרבות. השילוב והתיאום בין כל אנשי הצוות חשוב מאין כמוהו. עבודת צוות משולבת ומתואמת היא הסוד להצלחה”. האגף לטיפול אישי פתוח גם למגיעים מחוץ לאחוזת ראשונים. דיירי האחוזה יכולים לעבור אל האגף במידה וחלה הרעה בתפקודם, באמצעות תוכנית ה-GoldenCare. תוכנית ייחודית זו מעניקה לדייר, בעת הצורך, אשפוז סיעודי באחוזה בתעריף ידוע מראש. בזכות התוכנית הדייר אינו תלוי באחרים, ויש לו ביטחון אישי ושקט נפשי.

יצירת קשר

 • האחוזות*
  0
 • שם מלא*full name
  1
 • טלפון*full name
  2
 • אימייל*full name
  3
 • הערות*something more
  4
 • תקנון*you like
  קראתי את
  5
 • 6
 • 7
 • Email*a valid email address
  8