טוען...

החיים בדיור מוגן

ספורט כדרך חיים באחוזת בית הכרם

הפעילות הספורטיבית באחוזת בית הכרם בתקופת הקורונה, שנערכה תוך שמירה על ההנחיות, אפשרה לדיירים לשמור על מצב רוחם ובריאותם. כעת, משהסתיים מבצע החיסונים השני באחוזה, חוזרת שגרת הספורט למתכונת מלאה, עם עשרות שעות חוגים שבועיות, מתקנים מודרניים, התאמה אישית ואחוז מתאמנים גבוה שרק הולך ועולה
תאריך:09.02.21

אחוזת בית הכרם, השוכנת בשכונת רמת בית הכרם היפה בירושלים, היא בית דיור מוגן איכותי ביותר הכולל מגוון מתקנים מודרניים ומבחר דירות מרווחות ומעוצבות. בין מגוון הפעילויות המתקיימות סביב השעון באחוזה, בולטות במיוחד אלה הספורטיביות. דיירי אחוזת בית הכרם נהנים מ-25 שעות ספורט שבועיות, בהדרכה של מיטב המדריכים, כמו גם מאימונים אישיים בחדר הכושר ובבריכת השחייה.

בימים אלו סיימו באחוזה את מבצע החיסונים השני, שבמסגרתו התחסנו 400 הדיירים ואנשי הצוות נגד נגיף הקורונה, והשמחה רבה מאוד. עם השלמת החיסונים חוזרת האחוזה לשגרת הפעילות ומחזירה את כל פעילויות הספורט לסדרן. זאת כמובן תוך כדי שמירה על הנחיות התו הסגול והמשך שמירה על כל אמצעי הזהירות הנדרשים, כגון שמירת מרחק והקפדה על עטיית מסכות והיגיינה אישית.

 

פעילות ספורטיבית באחוזת בית הכרם
פעילות ספורטיבית באחוזת בית הכרם

 

לוח פעילות אישי

 

אלעד רוזנבלום, מנהל מחלקת הספורט באחוזה, שעובד בה כבר 13 שנה, מספר כי לאורך כל תקופת הקורונה והסגרים פעילויות הספורט באחוזה המשיכו להתקיים. השמירה על שגרת פעילויות הספורט אפשרה לדיירים לשמור על הרגלי הספורט שלהם גם כשלא ניתן היה לצאת החוצה, מה שתרם מאוד למצב הרוח וכך גם לבריאות.

חדר הכושר של אחוזת בית הכרם מצויד בכל מתקני הכושר המתקדמים, והאימונים בו מתקיימים בליווי מדריך ותוך כדי התאמת רמת הקושי למתאמנים. בריכת השחייה של האחוזה פתוחה לכלל הדיירים. לצד אלה, חוגי ההתעמלות הרבים באחוזה פועלים באולמות הספורט האיכותיים, והם כוללים כ-25 שעות של חוגים בשבוע. בין החוגים הקבועים: פלדנקרייז, התעמלות למניעת בריחת סידן, צ'י קונג, התעמלות בגיל השלישי, פילאטיס ויוגה. כל החוגים מועברים על ידי צוות מדריכים קבוע ומיומן שמכיר היטב את הדיירים, את יכולותיהם ומגבלותיהם.

דיירים המעדיפים להישאר בדירותיהם יכולים להתאמן מול הערוץ הפנימי של האחוזה, המשדר שלוש שעות אימונים ביום, שהן שיעורים מוקלטים של מדריכי האחוזה המוכרים.

 

חדר כושר באחוזת דיור מוגן בירושלים
חדר כושר באחוזת דיור מוגן בירושלים

 

לגוף, לראש ולנפש

 

"פעילות גופנית חשובה מאין כמוה בגיל השלישי", מפרט רוזנבלום. "היא שומרת על טווח תנועה, מחזקת את השרירים, שומרת על המפרקים והאיברים ומונעת נפילות ופציעות. גם כאשר מתרחשות נפילות הסיכוי לשבר הוא קטן בהרבה עבור אלו ששומרים על שגרת פעילות גופנית, וגם ההחלמה שלהם מהירה יותר".

רוזנבלום מציין גם את חשיבותה של הפעילות הגופנית לשמירה על מצב רוחם של הדיירים. "אני רואה כמה חיוניות, מרץ ואנרגיה הפעילות מספקת לדיירים, וזה כיף להרגיש את הכוח וההשפעה הרבה שיש לספורט גם על הגוף וגם על הנפש. מעבר לכך, ידוע כי פעילות גופנית משפרת את יכולת הריכוז של אנשים, ושומרת על המוח מפני ירידה קוגניטיבית", הוא מוסיף.

דיירת האחוזה בית הכרם בירושלים, גבי אליאסף מסכימה כי "התמדה בפעילות ספורטיבית שומרת על מצב רוח מרומם ועל גוף בריא בנפש בריאה". אליאסף משתתפת במספר חוגי ספורט: פלדנקרייז, פילאטיס והתעמלות למניעת בריחת סידן, וכן מתעמלת בחדר כושר ושוחה חמש פעמים בשבוע. כל הסיבות האלו, בתוספת המפגש החברתי שנוצר בפעילות הגופנית, הן שהופכות את פעילויות הספורט באחוזה למבוקשות מאוד.

"כל דייר שמצטרף לאחוזה מקבל ייעוץ אישי ולוח פעילות שבועי", אומר רוזנבלום. "אחוז הדיירים שמשתתף בפעילות גופנית כלשהי באחוזה הוא גבוה בהרבה מהאחוז היחסי של העוסקים בפעילות גופנית בגיל השלישי בקרב האוכלוסייה", הוא מסכם.

כתבות מגזין נוספות שיעניינו אותך
שיפור הזיכרון בגיל השלישי ודרכים למניעת ירידה קוגניטיבית

לצד היתרונות הרבים שטומן בחובו הגיל השלישי כמו חוכמת חיים, ניסיון והרבה פנאי, ההתבגרות כידוע מביאה עמה אתגרים בריאותיים שונים ובהם בין היתר גם בעיות זיכרון; ירידה קוגניטיבית בגיל השלישי, ובמיוחד היחלשות הזיכרון, הן מהתופעות הנפוצות ביותר, אשר מקשות על מבוגרים רבים ופוגעות באיכות חייהם. לצד זאת ולמרבה השמחה, יש כיום מגוון דרכים אשר יכולות […]

התנדבות פנסיונרים – היתרונות והאפשרויות של מתנדבים בני הגיל השלישי

עם העלייה הדרמטית בתוחלת החיים בעשרות השנים האחרונות, היחס של החברה לגילאים מבוגרים עבר אף הוא שינויים משמעותיים ביותר. עובדתית ומעשית: בזמננו, רבים מבני הגיל השלישי נמצאים בשיא כוחם ומחפשים דרכים חדשות לעשייה ולמשמעות. פעולות התנדבותיות של פנסיונרים משמעותיות במיוחד, שכן הן מאפשרות גם לתרום וגם להיתרם: מחד, לתת לקהילה ולהעניק לה סיוע המגובה בניסיון […]

מתעניינים באחת מאחוזות רובינשטיין?

מתעניינים באחת מאחוזות רובינשטיין?

השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם!
ניתן ליצור קשר גם בטלפון 076-599-6619


  בלחיצה על "שליחה" אני מאשר/ת כי קראתי את התקנון וכי הפרטים שמסרתי יכללו במאגר המידע של אחוזות רובינשטיין בהתאם למדיניות הפרטיות של החברה

  background Call us
  Accessibility

  FEEDBACK

  Description

  Accessibility

  Accessibility Statement

  array(0) { }